Teraz jest piątek, 24 listopada 2017, 07:47

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

Piątek, piątek weekendu początek ;-)

Sprawy ogólne i organizacyjne

Moderatorzy: Viper81, kamsolik, Scroller, RCForever.pl, DECHA, maczar, sebul

• Advertisement

Piątek, piątek weekendu początek ;-)

Post przez Klenio » piątek, 3 listopada 2017, 11:21

Witam,

dawno mnie nie było na tym forum ;-). Słuchajcie czy coś się jeszcze dzieje na forach dyskusyjnych czy cały ruch informacyjny powędrował na socjalne media?

Ktoś jeszcze lata śmigłowcami RC czy wszyscy się już na drony przerzucili?

--
Pozdrawiam
Piotr "Klenio" Kleczyński
Piotr Kleczyński
RCConcept Team
http://www.rcconcept.pl | info@rcconcept.pl

Zerkaj w niebo... Drony latają wszędzie! TM

Re: Piątek, piątek weekendu początek ;-)

Post przez Viper81 » piątek, 3 listopada 2017, 22:43

No ja latam :) Obecnie dużo z samolociarzami i sam zacząłem latać samolotem równolegle :D
THIS IS THE PART OF ME...

Pozdrawiam
Krzysiek "Viper" HELI DRIVER :)

Post przez Klenio » poniedziałek, 6 listopada 2017, 18:24

Viper81, ale forum żyje? Jeśli nie to trzeba jakiś ruch tutaj zrobić ;-). Dużo jest osób z dawnych lat, czy się sporo wykruszyło?
Piotr Kleczyński
RCConcept Team

Post przez Viper81 » poniedziałek, 6 listopada 2017, 21:05

Klenio co ja Ci tu będę ściemniał. Sytuacja kiedyś wymknęła się spod kontroli, miałem w tym swój niechlubny udział :( Było w sumie kilka osób które cyklicznie dolewały oliwy do ognia. Spirala nakręcała się od długiego czasu. Chłopaki toczyli spory między sobą jeszcze przed tym jak zostałem moderatorem a nawet przed tym zanim w ogóle się zarejestrowałem na forum. Priorytetem była walka z jawnym łamaniem wszelkich postanowień regulaminu. Prowokacje, ubliżanie innym etc.
Niestety czarę goryczy przelało zablokowanie działu ogłoszeń ale ja nie miałem wtedy do tego żadnych narzędzi. Kto inny tym zarządzał. Gdybym je miał od początku to te kilka osób pojechałoby sobie razem na " wczasy " na dwa tygodnie i po przemyśleniu sprawy albo by wrócili albo nie - wedle ich woli.
Ludzie odeszli na Heli Team. Za wszystko obwiniano moderatorów. Ale niech każdy uderzy się w pierś i zastanowi czy był w porządku do końca? Czy nie buntował i nie podsycał atmosfery?
Czasami rozmawiamy międzyforumowo :) ale kulturalnie. Ja tam się nie rejestrowałem nigdy ponieważ wiem, że nie wszyscy mnie lubią za to że było jak było. Nie chcę żeby ktoś odczuwał dyskomfort z powodu tego że jestem.
Tymczasem forum jest otwarte na wszelkie tematy. Można pisać. Można działać. Sam nie zrobię tłumu :D Co było to było trzeba o tym zapomnieć i iść dalej. Działam w tematyce modelarskiej w kraju i za granicą. Nie widzę problemu we współdziałaniu nawet kilku for modelarskich. Nie mam problemów o jakich słuchałem że samolociarze nie chcą latać z pilotami heli. Ja latam i to sporo z nimi i jest super !. Sam zacząłem też latać samolotem, choć heliki to dla mnie priorytet. :) Klenio jeżeli tylko chcesz możemy działać.

Pozdrawiam

Post przez Klenio » środa, 8 listopada 2017, 17:08

VIPER81 dzięki za szczere wyjaśnienie.

Ja w pewnym momencie rozstałem się z wszystkimi forum, bo doszedłem do wniosku, że to nie ma się sensu.

Ale szczerze Ci powiem, że brakuje mi trochę in-boxów Admina, relacji piotralskiego z budowy nowych modeli, RemZibiego który bardzo dużo zrobił i zawsze mówił, że jest tylko rolnikiem, uwag Ramotnego, popisów Titana, merytorycznego wkładu największego patenciarza jakiego znam Kuli i wszystkich osób których nie wymieniłem a z którymi miałem okazję skrzyżować słowo na forach.

Sporo osób kojarzy mnie po ksywie Klenio, choć nigdy mnie nie spotkali, właśnie z for dyskusyjnych.

Ochotę mam, więc myślę, że podziałamy trochę ;-). Może uda się coś bujnąć i rozruszać towarzystwo. Problemem może być krótka ławka na której siedzą zawodnicy. We dwóch tego nie rozbujamy!

Myślę, że trzeba po prostu robić ruch na forum - musi tu być jak w domu, żeby ludzie chcieli czytać a co więcej pisywać. Na pewno trzeba zrobić jakieś porządki w strukturze forum. Trzeba pogadać i wziąć się do pracy ;-).
Piotr Kleczyński
RCConcept Team

Post przez Kosmo! » środa, 8 listopada 2017, 18:14

Kiedyś to forum żyło pełnią życia. Fajnie się je czytałem te kilka lat temu.
Teraz sam tu zaglądam raz na pół roku, bo nic się nie dzieje.

Ja nadal latam helikami, ale ekipa w Krakowie się wykruszyła. Niestety....
Nie ma nas już wielu niestety...

Na heli-team coś się dzieje. Jest spokojnie i zawsze można coś poczytać.
A Ciebie Kleniu dobrze pamiętam, trochę torb na heliki od Ciebie kupiłem (sprawują się świetnie cały czas). Nawet spotkaliśmy się rok temu w Warszawie w ULC apropo nowych przepisów co do dornów.
Tylko do Ciebie nie podchodziłem, co by głowy nie zawracać...

Post przez Viper81 » środa, 8 listopada 2017, 20:35

Klenio napisał(a):VIPER81 dzięki za szczere wyjaśnienie.

Ja w pewnym momencie rozstałem się z wszystkimi forum, bo doszedłem do wniosku, że to nie ma się sensu.

Ale szczerze Ci powiem, że brakuje mi trochę in-boxów Admina, relacji piotralskiego z budowy nowych modeli, RemZibiego który bardzo dużo zrobił i zawsze mówił, że jest tylko rolnikiem, uwag Ramotnego, popisów Titana, merytorycznego wkładu największego patenciarza jakiego znam Kuli i wszystkich osób których nie wymieniłem a z którymi miałem okazję skrzyżować słowo na forach.

Sporo osób kojarzy mnie po ksywie Klenio, choć nigdy mnie nie spotkali, właśnie z for dyskusyjnych.

Ochotę mam, więc myślę, że podziałamy trochę ;-). Może uda się coś bujnąć i rozruszać towarzystwo. Problemem może być krótka ławka na której siedzą zawodnicy. We dwóch tego nie rozbujamy!

Myślę, że trzeba po prostu robić ruch na forum - musi tu być jak w domu, żeby ludzie chcieli czytać a co więcej pisywać. Na pewno trzeba zrobić jakieś porządki w strukturze forum. Trzeba pogadać i wziąć się do pracy ;-).

Jestem jak najbardziej za !!! :)

Do tamtych czasów Klenio bez laptopów, tabletów i innych srajfonów teraz można wracać ale jedynie z rzewnym rozmarzeniem...
To sene vrati pane Havranku !!! Druga sprawa jak tu kolega kosmo wspomniał towarzystwo się wykruszyło. I to nie tylko śmigłowcowe. Coraz mniej ludzi lata. Pokolenie 30+ przechodzi już płynnie w 40+ a młodych ludzi brakuje. A to młodzi ludzie są tak naprawdę kołem zamachowym. Powstał ruch " keep rc heli alive " - sama nazwa już budzi dreszcze po plecach... Wszyscy to widzą i wszyscy to wiedzą.

Tu nie można teraz rozgrzebywać przeszłości tylko trzeba robić po nowemu z duchem dawnych czasów, obyczajów i zwyczajów modelarskich.

Dla mnie przykładem do naśladowania, wzorcem forum modelarskiego - śmigłowcowego jest Heli Freak. Czyste zasady od samego początku. Dlatego ludzie tam ciągną. Jednocześnie jest to skarbnica wiedzy i olimp niepodważalnych autorytetów.
Ja myślę, że warto działać. Robię to pro publico bono od samego początku. Nie mam nic przeciwko współpracy z innymi forami. Tworzenie sztucznych podziałów na tej maleńkiej wysepce jaką jest świat modelarski, jest bez sensu.
Jestem otwarty na działanie. Zachęcam też wszystkich dla których to forum jest nadal ważne do udzielania się. Żadna hańba być na kilku forach.

Pozdrawiam

Post przez Klenio » czwartek, 9 listopada 2017, 11:39

Panowie

no to jest już nas na pewno czterech ze starej gwardii ;-). Myślę, że dołączy jeszcze parę osób jak się coś sensownego zacznie tutaj dziać. Na pewno trzeba zrobić dział poświęcony drukarkom 3D - bez tego modelarstwo nie ma sensu w dzisiejszych czasach.

Jeśli chodzi o młodych ludzi to mam pewien pomysł. Tego małego Horneta którego pokazałem w tym wątku:
http://epheli.pl/viewtopic.php?f=63&t=48195
zaprojektowaliśmy specjalnie do robienia warsztatów dla dzieciaków.

To co powiedziałeś w kwestii starzenia się starej gwardii jest prawdą. Ale to, że dawni 30 latkowie przeszli miękko w 40+, postrzegam jako atut, ponieważ mają dzieciaki, które trzeba jakoś odciągnąć od komputera.

Wszelkiego typu modelarstwo to świetny sposób na spędzenie czasu z własnym dzieckiem.

Zobaczymy co mi z tego pomysłu wyjdzie, od kiedy miał w Rodzinie problemy zdrowotne, niczego nie planuję, robię swoje, zgodnie z powiedzeniem: "Jak chcesz rozśmieszyć Pana Boga, powiedź mu jakie masz plany na jutro"!.

Jednego jestem pewien, modelarstwo czyli majsterkowanie jest bardzo rozwijające umysł w każdym wieku. Szczególnie w wieku dziecięcym i młodzieńczym. A tego nam w Polsce potrzeba - rozwiniętych, samodzielnie myślących, odpowiedzialnych młodych ludzi.

Od razu mówię, że moje działania są czysto komercyjne - ja w ten sposób próbuję zarobić dla moich dzieciaków, więc moje publikacje mają charakter reklamowy.

Kosmo - było trzeba podchodzić w tym ULC. Miło jest poznać kogoś kto jest zadowolony z produktu ;-).

Admin - wydaję mi się, że potrzebne jest też sprzątnięcie forum. Trzeba po prostu trochę wątków wywalić, żeby przejrzystość była większa. Ja tutaj nic nie mogę znaleźć ze swoich postów, między innymi dlatego, że był tu duży ruch, ale sporo zbędnej treści. Duży ruch miał sens żeby można było przyciągnąć sponsorów, ale w tej chwili lepiej jest żeby był mniejszy, ale konkretniejszy. Sponsorów znów ściągnąć będzie trudno, więc i tak trzeba będzie wymyślić jakiś sposób składkowego finansowania forum.
Piotr Kleczyński
RCConcept Team

Post przez Viper81 » czwartek, 9 listopada 2017, 14:13

Klenio

Popieram wszelkie działania pro modelarskie i mające na celu ożywienie forum i zainteresowanie młodzieży tematyką modelarską.

W sprawach komercyjnych, reklam, sponsorów etc musisz kontaktować się z właścicielem forum.

Pozdrawiam

Post przez MacGyverek » piątek, 10 listopada 2017, 22:53

Ja też tu czasami zaglądam, ale raczej emocje tu troche jak na rybach. Heli maniaków się troszkę wykruszyło i tez dużo przeszlo na racery. Nie ma nas za dużo i wg mnie bez sensu działać na dwóch frontach forumowych i pisac to samo. Był Waldorf RC bylo epeli na topie. Teraz jest heli-team. Forum inne a ludzie ci sami. Moim sprawa z epheli byla i trudno. Ludzie przeszli i są teraz tam. Było minęło. Dziwię się troszkę tobie że tutaj walczysz sam dla siebie. Myślę ze rejestrując się na Heli team nikt cię linczowac ani bluzgać nie będzie. Spotykamy się na różnych imprezach i nie widziałem żeby ktoś któregoś z siekierka gonił. Na forum też tak może przecież być. Ważne by grać w otwarte "karty". To takie moje zdanie.... mówię ci....rzuć to w cholera i nie brnij dalej w ślepy zaułek. Ahaa..No i fora troszkę social media jednak wypierają. Nasze dzieci będę pytały co to fora były ;)
Syma 107
Walkera v120d02s
Walkera QR Ladybird V1
Align T-Rex 450L Dominator
MCFly Quadrocopter
------
Steruje: Walkera DEVO8S + DeviationTX

Post przez Viper81 » piątek, 10 listopada 2017, 23:42

Macgyverek.
Przez te kilka lat sporo się nauczyłem i nie chodzi mi tu o samą tematykę modelarską. W tym wszystkim najważniejsi są ludzie.
Nie miejsce czy forum. Social media. Jeżeli ludzie chcą utrzymywać kontakt zawsze znajdą sposób. Spotykam się z modelarzami. Z nikim nie mam " kosy " Jesteśmy facetami i czasem jeden drugiemu coś ostrzej powie. To normalne. Ale ja bym nie odkładał tego forum na półkę do muzeum. Może uda się utworzyć coś alternatywnego do czego ludzie też będą chcieli zaglądać. A może zarejestruję się kiedyś na HT. Rozumiem że może być różnie. Otwarte karty? Jak najbardziej :)

Pozdrawiam

Post przez MacGyverek » sobota, 11 listopada 2017, 00:38

No to do dzieła ;) I już sobie szykuj w graifku 9.09.2018r Raciborz!!!!
Syma 107
Walkera v120d02s
Walkera QR Ladybird V1
Align T-Rex 450L Dominator
MCFly Quadrocopter
------
Steruje: Walkera DEVO8S + DeviationTX

Post przez szymos » poniedziałek, 13 listopada 2017, 02:32

Viper nie musisz się rejestrować na HT wystarczy, że użyjesz jednego z dwóch kont, które tam założyłeś- zapraszamy.

Post przez Viper81 » poniedziałek, 13 listopada 2017, 11:04

szymos napisał(a):Viper nie musisz się rejestrować na HT wystarczy, że użyjesz jednego z dwóch kont, które tam założyłeś- zapraszamy.

DO TEJ PORY NIE ZAŁOŻYŁEM KONTA NA HT

Nie wiem skąd się Ci to wzięło. Każdy może sobie założyć konto na innym dowolnym forum z moim czy Twoim nickiem. Nawet na forum koła gospodyń wiejskich. Nie zakładałem nigdy konta na HT. Może ktoś to zrobił celowo. Ale w jakim celu ???

Pozdrawiam

Advertisement

Powrót do Ogólne i Organizacyjne