Teraz jest środa, 21 lutego 2018, 17:33

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

Jednak Bg to uczciwa firma !

Sprawy ogólne i organizacyjne

Moderatorzy: Viper81, kamsolik, Scroller, RCForever.pl, DECHA, maczar, sebul

• Advertisement

Jednak Bg to uczciwa firma !

Post przez bejo » wtorek, 8 marca 2016, 09:29

21.02 tego roku zamówiłem w Bg apkę do drona V666N . Przesyłka dotarła bardzo szybko, bo w niecałe dwa tygodnie . Po rozpakowaniu okazało się że to nie taka apka jaką ja zamawiałem . W tej brakuje " gniazda" . Czy jak to nazwać ? By zamocować monitor . Poprostu jest to apka do innej wersji drona , bez FPV . Ta z FPV ma mieć taką klapkę a ta jej nie posiada .

Zrobiłem zdjęcie tej apki i wysłałem do Bg . Dostałem odpowiedź że bardzo mnie przepraszają . Czy w takiej sytuacji mają mi wysłać nową apkę czy chcę zwrotu pieniędzy ? Wysłałem im maila że wolę zwrot pieniędzy i zapytanie czy mam im odesłać tą apkę ? Odpisali mi że mogę ją sobie zostawić , a pieniądze zostana mi zwrócone. Apka kosztowała 25$ + opłata za śledzenie przesyłki .
Pozdro; Bejo
samolot Spitfire (spalinowy)
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
helik Wasp 100 Nano CPX
helik FX067C vel King4
dron Aosenma CG 035
dron V666N
dron FQ 777 -124
cybird Bird2

Re: Jednak Bg to uczciwa firma !

Post przez Wiktor » czwartek, 10 marca 2016, 22:42

bejo napisał(a):21.02 tego roku zamówiłem w Bg apkę do drona V666N . Przesyłka dotarła bardzo szybko, bo w niecałe dwa tygodnie . Po rozpakowaniu okazało się że to nie taka apka jaką ja zamawiałem . W tej brakuje " gniazda" . Czy jak to nazwać ? By zamocować monitor . Poprostu jest to apka do innej wersji drona , bez FPV . Ta z FPV ma mieć taką klapkę a ta jej nie posiada .

Zrobiłem zdjęcie tej apki i wysłałem do Bg . Dostałem odpowiedź że bardzo mnie przepraszają . Czy w takiej sytuacji mają mi wysłać nową apkę czy chcę zwrotu pieniędzy ? Wysłałem im maila że wolę zwrot pieniędzy i zapytanie czy mam im odesłać tą apkę ? Odpisali mi że mogę ją sobie zostawić , a pieniądze zostana mi zwrócone. Apka kosztowała 25$ + opłata za śledzenie przesyłki .

a dlaczego poprosiles o zwrot pieniedzy skoro chciałeś kupic radio?
lataæ to cza umiæ
klimatyzatory Kraków

Post przez bejo » piątek, 11 marca 2016, 16:27

W moim pierwotnym zamyśle była przeróbka V333 na wersję V666N . Ale trafiła mi się okazja . W międzyczasie kupiłem okazyjnie w polskim sklepie nowy model V666N . Miał wadę bo nie zawsze się bindował . Okazało się że ma pęknięty drucik antenki w apce . Wystarczyło podlutować i apka działa . Model kupiłem za 1/4 normalnej ceny . Na wycofanie zamówienia apki w Bg było już za późno bo zostało już wysłane . No i po co mi aż trzy apki do jednego drona . :wink: Wolałem zwrot kasy .
Pozdro; Bejo
helik V931 (AS 350 )
helik Wasp 100 Nano CPX
helik FX067C vel King4
dron Aosenma CG 035
dron V666N
dron FQ 777 -124
cybird Bird2

Post przez lasiek » sobota, 12 marca 2016, 16:00

uczciwa wystawiają przedmioty do kupna i pisze ze dostępne. a jak zamówisz i miesiąc nie wysyłają to cichutko siedzą. dopiero jak popytasz to napiszą ze będzie zA 6do 9 dni i naiwny czekasz. i zgadnij co po 9 dniu jest. nic dalej czekasz
Lasiek
Heliki: KDS INNOVA 550 x 2 K bar, Assault 700 K bar
Goblin 570 K bar, 2x Tarot 450 K bar
Samoloty: Arcus F3a, YAK 55
Aparatury:Spektrum DX8 i DX6
£adowarka Raytronic C60 + zasilacz 1000W

Post przez LITE » wtorek, 22 marca 2016, 21:17

lasiek napisał(a):uczciwa wystawiają przedmioty do kupna i pisze ze dostępne. a jak zamówisz i miesiąc nie wysyłają to cichutko siedzą. dopiero jak popytasz to napiszą ze będzie zA 6do 9 dni i naiwny czekasz. i zgadnij co po 9 dniu jest. nic dalej czekasz

Oj, potwierdzam. Na 18 zakupów, 9 "zaginęło" po drodze.
Nawet jeśli weźmiesz przesyłkę rejestrowaną, to nie masz żadnej gwarancji, że dojdzie.
Jeśli weźmiesz kuriera, to wyślą. Ale ceny przesyłek makabryczne.
Ja już odpuściłem zakupy na aliexpress czy banggood.
Pozdrawiam
LITE

Post przez bejo » wtorek, 22 marca 2016, 21:39

Nie wiem od czego to zależy ? Przesyłki przeważnie docierały w 2 tyg. od chwili zamówienia . Max. do 3 tyg. Do tej pory mialem z nimi dwa problemy . Jeden problem to z tą apką , ale to w 100% ich wina . Z opisu apki wynika że jest to apka do wersji modeli z FPV ( V666 i V666N ) i bez ( V222 , V262, V272 ) .http://www.banggood.com/WLtoys-V222-2_4 ... 78480.html" Niestety mija to się z prawdą bo w rzeczywistości jest to apka do wersji modeli bez FPV . Innymi słowy zostałem wprowadzony w błąd . Dlatego bez problemu zwrócili mi kasę . I drugi problem kiedyś z zamówionym Waspem CPx . Z tym śledzeniem przesyłek to prawda . Chociaż ekstra płaci się dodatkowo za rejestrację przesyłki to nie zawsze jest możliwość jej śledzenia . Tyczy to się przeważnie przesyłek z aku z XX na końcu numeru przesyłki . Chociaż z NL na końcu też bywa problem .
Pozdro; Bejo
helik V931 (AS 350 )
helik Wasp 100 Nano CPX
helik FX067C vel King4
dron Aosenma CG 035
dron V666N
dron FQ 777 -124
cybird Bird2

Post przez lasiek » środa, 23 marca 2016, 10:05

2 dni temu napisała do mnie jakaś amatorka pokarmów ryżowych, że zwracają mi całe 36 PLN i zostanie ono przelane na Pay Pal. Normalnie ten ryż im mózgi powypalał bo zamówiłem paczkę za 336 PLN i chcieli zapewne za te 300 dokupić sobie jeszcze parę worków aby ich 20 osobowa rodzina mogła się dalej rozwijać i budować chińskie imperium.

Nie dość że na paczkę czekam już 2 miesiąc to mówiąc w prost chcieli mnie ru----nać na 300 PLN
Lasiek
Heliki: KDS INNOVA 550 x 2 K bar, Assault 700 K bar
Goblin 570 K bar, 2x Tarot 450 K bar
Samoloty: Arcus F3a, YAK 55
Aparatury:Spektrum DX8 i DX6
£adowarka Raytronic C60 + zasilacz 1000W

Post przez Columbus » środa, 23 marca 2016, 21:56

Miałem w sumie 44 zamówienia w BG od małych za kilka zł, po cały zestaw Walkera Mini CP. Jak na razie odpukać jedno nierejestrowane za kilka złotych zaginęło. Było znikomej wartości więc nawet odpuściłem sobie reklamacje. Jedną przesyłkę miałem ewidentnie nie swoją to po reklamacji dosłano moje zamówienie , bez potrzeby odsyłania mylnej przesyłki która była zresztą niewiele warta. Raz anulowano moje zamówienie i zwrócono kasę bo ponoć nie było na stanie, chociaż widniało w ofercie internetowej. Teraz zauważyłem że bardzo dzielą przesyłki na mniejsze. Zamawiałem z sześć pozycji nie modelarskich, to podzielono to na cztery paczki. Żadna nie przekraczała w tym wariancie kwoty darmowej przesyłki rejestrowanej, więc musiałem dopłacić po ok 5zł dla własnego spokoju. Jeżeli zamówienie przekracza 20zł to biorę przesyłkę rejestrowaną aby mieć argumenty w razie braku paczki.
Jak dla mnie BG jest dobrym sklepem. Kupiłem ostatni np. 10 LED-ów 1W za 7zł z przesyłką do Polski. Na Allegro te same Chińskie zaczynają się od złotówki za sztukę plus przesyłka.

Advertisement

Powrót do Ogólne i Organizacyjne