Teraz jest piątek, 25 maja 2018, 03:27

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

Opłata celna - Pytania i odpowiedzi

Sprawy ogólne i organizacyjne

Moderatorzy: Viper81, kamsolik, Scroller, RCForever.pl, DECHA, maczar, sebul

• Advertisement

Post przez qemay » piątek, 7 grudnia 2012, 14:22

Natomiast ja mam pierwszy raz (na 27 paczkę)
Zatrzymanie w cle Oczekiwanie na dowód nabycia/informacje o wartości od adresata
Czekam na liścik :)

Podpis usuniêto z powodu podejrzenia o kryptoreklamê.

Post przez qemay » poniedziałek, 10 grudnia 2012, 10:32

No i dotarł :)

Zawartość paczki
"2x silniczki" trochę mnie to rozbawiło 700W potworki :P niech będą silniczki.

Ale, ale... pytanie dla tych to co przeżywali.
Na zawiadomieniu jest mail - teraz pytanie mogę im tam odesłać papiery, czy lepiej do nich zadzwonić i się zapytać (oczywiście zapomniałem do roboty wziąć sobie zawiadomienia więc teraz i tak nic nie zrobię) :(

Post przez shacker » poniedziałek, 10 grudnia 2012, 11:25

Mailem PDF'y, a o co chcesz pytac? Bez podkładki papierowej/mailowej i tak nic nie wydadzą.
DEVO 8S @ ALZRC 450 Pro V2 FBL (ZYX) / T-rex 600 Pro (MSH Brain) / Heli Team - forum na luzie

Post przez mbruski » poniedziałek, 10 grudnia 2012, 11:35

Witam !

Myślę, że możesz zadzwonić i się zapytać bo tak naprawdę chyba do koñca to nigdy nie pewne czego wymagają. ja np. ostatnio, zamiast skanów mogłem wysłać zdjęcia odpisanych dokumentów. Acha i jeszcze jedno, nie radzę kombinować, bo jak trafi się na pasjonata swojej celniczej pracy to nie ma przebacz. Potwierdzenie przelewu za transakcję, wydruk ze sklepu a w ostateczności mogą poprosić o wydruk z konta za interesujący ich okres. Tak czy siak, jak dojdą swojego to wlepią karę. Mam znajomych , którzy tak polegli.

pozdrawiam

Post przez qemay » poniedziałek, 10 grudnia 2012, 11:37

Chodzi mi raczej o samego maila... czy ten podany na rewersie zawiadomienia będzie ok ... Zdaję sobie sprawę, że w obecnej sytuacji bez potwierdzenia jakiegokolwiek nie przejdzie. W samym zawiadomieniu jest tylko adres poczty standardowej, na rewersie w pouczeniu jest email, ale "informacyjny". Zastanawiam się po prostu czy będzie on odpowiedni do wysyłania odpowiedzi na zawiadomienie...

Raz zdarzyło mi się już dzwonić do Przemyskiego urzędu celnego (przy czym wtedy obeszło się bez nawet zatrzymania) i pani raczej miłą nie była. A ja nie chciał bym niekoniecznie dodatkowo ich stresować :P

Post przez shacker » poniedziałek, 10 grudnia 2012, 12:15

Pewnie dzwoni tam 100 takich osób dziennie i mają już dość. U mnie e-mail wyglądał na specjalny pod tą/tego typu sprawy - jakiś kod w adresie. Wymagają zawsze tego samego - potwierdzenia rzeczywistej wartości towaru. Najłatwiej zrobić zrzut/wydruk z paypala dla danej płatności ze sczegółów czy historii transakcji. W temacie maila dawałem numer "pozycji ks. magazynowej", na który chcieli by się powoływać. Może być też tak, że różne urzędy celne mają różne "skomputeryzowanie", jedne obsługują maile, inne co najwyżej fax.
DEVO 8S @ ALZRC 450 Pro V2 FBL (ZYX) / T-rex 600 Pro (MSH Brain) / Heli Team - forum na luzie

Post przez Syfon » poniedziałek, 10 grudnia 2012, 15:42

Przerabialem to jakis czas temu, a wczesniej duzo pracowalem z UC. Adres mailowy mozna tez sobie sprawdzic na stronie UC. urządcelny.pl/ wybiera sie wojewodztwo i odpowiedni oddzial celny, do ktorego Twoja przesylka trafila. Wszystko czego chce urzad to tlumaczenie faktury, zeby okreslic traryfe celna, dowod wplaty - jako potwierdzenie zawarcia transakcji, Twoj pesel - zeby zidentyfikowac odbiorce.
Wszystkie te informacje smialo mozna wyslac mailem i potem oczekiwac na przesylke w domu z dodatkowa oplata za clo i podatek :-)

Post przez qemay » wtorek, 11 grudnia 2012, 09:35

Oto odpowied¼ jaką otrzymałem od Pani Komisarz celny

PROSZÊ PODAĆ NR POZ. KSIÊGI MAGAZYNOWEJ /JEST NA ZAWIADOMIENIU POD
PIECZATK¡ /

NA OGÓŁ NALEZY DOSTARCZYĆ POTWIERDZENIE ZAPLATY ORAZ ZRZUT /PRNT SCRN /Z
ZAKONCZONEJ TRANSAKCJI INTERNETOWEJ ,Z KTÓREGO BEDZIE JASNO WYNIKAC :

> ILOSC I RODZAJ TOWARU , WARTOSC TOWARU I KOSZTY TRANSPORTU

> ODPOWIEDZ PROSZE PRZESLAC NA ADRES :poczta @ prz.mofnet.gov.pl

Adres kompletnie inny niż ten na zawiadomieniu oraz ten który można znale¼ć na stronie :). Peselu nie chcieli, grzecznie odesłałem potwierdzenie z PayPal'a i zrzut z zamówienia. Czekamy

Post przez copter-heli » poniedziałek, 31 grudnia 2012, 00:11

Koledzy a od czego tak faktycznie zależy cło i to czy będzie naliczone czy nie? kupowałem na HK dużo ale paczka nigdy nie przekroczyła 1,4kg a wartość 50$ - cła nie było ale dziwne bo na paczkach był stempel urzędu celnego z warszawy mimo, że ja jestem z Tarnowskich Gór(śląsk)... chcę teraz kupić kit hk 450 i jakieś drobiazgi zeby dopełnić paczke do 1,5kg :) ale obawiam się cła bo jak doliczę cło to zaczyna być mniej przyjemnie :/

Czy urząd celny bierze pod uwagę tylko to co jest na paczce??

Post przez Cobran » poniedziałek, 31 grudnia 2012, 00:26

Według mnie to zależy od wartości paczki jeżeli wybierasz 1,5kg a oni zobaczą, że jest tam coś powyżej $50 to zawsze naliczą tzn. ja sie z takim czymś spotkałem.
Właśnie chce kupić dwa kity HK 450 i nie wiem czy lepiej w osobnych paczkach czy razem, nie wiem co taniej mnie wyniesie.

Post przez qemay » poniedziałek, 31 grudnia 2012, 07:48

copter-heli napisał(a):Koledzy a od czego tak faktycznie zależy cło i to czy będzie naliczone czy nie? kupowałem na HK dużo ale paczka nigdy nie przekroczyła 1,4kg a wartość 50$ - cła nie było ale dziwne bo na paczkach był stempel urzędu celnego z warszawy mimo, że ja jestem z Tarnowskich Gór(śląsk)... chcę teraz kupić kit hk 450 i jakieś drobiazgi zeby dopełnić paczke do 1,5kg :) ale obawiam się cła bo jak doliczę cło to zaczyna być mniej przyjemnie :/

Czy urząd celny bierze pod uwagę tylko to co jest na paczce??

Głównie od "widzimisię" celnika. Miałem paczki bardzo duże, które przechodziły bez problemów, miałem ciężkie które też przechodziły. A wszystkie które były na kontroli (ok 6-7% moich paczek) były przeważnie małe i niepozorne.

Co do warszawskiego stempla, jak już wcześniej było pisane, każda paczka podróżująca drogą lotniczą przechodzi przez pocztowy urząd celny w warszawie, który to właśnie określa czy paczka zostanie przekazana do oclenia (wtedy trafia na urząd celny do którego podlegasz), luz przekazana odbiorcy - ze stemplem "dopuszczona do obrotu". Nawet jeśli trafi do szczegółowej kontroli - to nie zawsze musisz być wezwany do przedstawienia dokumentów (miałem taką paczkę która trafiła na kontrolę i była zwolniona bez kontaktu ze mną). Czasami trzeba dosłać jakieś dokumenty - co nie oznacza nadal konieczności zapłaty podatków.

Post przez Szelma » poniedziałek, 31 grudnia 2012, 09:51

Ja miałem rewizję paczki z kabinką do 700tki.
Paczka z firmy Canomod z Wietnamu - wartość kabinki 24,99$ +wysyłka 15$.

Idiota z Canomodu napisał na paczce w pozycji zawartość - trzymajcie się foteli:
CONOPY

Paczka duża, bardzo lekka wypełniona styropianem, dodatkowo upewniła celników o kontrabandzie.
Tego samego dnia paczka została zwolniona i dwa dni pó¼niej "CONOPY" była u mnie.

:)

Post przez Abyss » poniedziałek, 31 grudnia 2012, 10:08

Hahahahah mocne :)
Kurde ja też mam w domu CONOPY .... mogą mnie zamknąć? :D

Post przez qemay » poniedziałek, 31 grudnia 2012, 12:56

Skojarzenie błędne i przez to nie ma cię czego bać. :P

Po angielsku konopie (bo pewnie o to chodzi ;) ) to "hemp" - Cannabis sativa

Conopy, nawet błędnie napisane dla anglika nic nie znaczy, a canopy - które zapewne Abyss masz w domu to słownikowo baldachim lub czasza... :)

Post przez Szelma » poniedziałek, 31 grudnia 2012, 13:20

Ale dla naszego celnika już pewnie wywołuje skojarzenia.
Najważniejsze że do domu mi nie wpadli i że kabinka dotarła :)

Advertisement

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne i Organizacyjne