Teraz jest środa, 23 maja 2018, 12:50

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

Opłata celna - Pytania i odpowiedzi

Sprawy ogólne i organizacyjne

Moderatorzy: Viper81, kamsolik, Scroller, RCForever.pl, DECHA, maczar, sebul

• Advertisement

Post przez copter-heli » wtorek, 1 stycznia 2013, 13:19

Teraz tak pytałem i czytałem i w zasadzie nikt z nas nie powinien dostać podatku ani cła jeżeli zamawia do 150E (wartosc przesyłki z wysyłką)
http://www.katowice.ic.gov.pl/prawo/poc ... poczta.pdf

punkt 2. podpunkt c)

Są to informacje z izby celnej w Katowicach i w sumie pytałem kilku znajomych - co prawda nie modelarzy ale też kupują z Tajwanu i Chin a jeszcze nikt nie dostał nic do zapłaty. Wiec chyba kit 450 + aparatura w sumie za 130$ z wysyłka i wadzie 2kg nie powinno być obciażone do zapłaty

Post przez shacker » wtorek, 1 stycznia 2013, 13:37

Czytanie ze zrozumieniem się kłania
- brak cła do 150 euro
- brak podatku vat do 22 euro, chyba ze to prezent (gift) to do 45 euro.

Kit będzie obciążony vatem jeśli trafi na zły dzieñ celnika.
DEVO 8S @ ALZRC 450 Pro V2 FBL (ZYX) / T-rex 600 Pro (MSH Brain) / Heli Team - forum na luzie

Post przez pawel93h » czwartek, 31 stycznia 2013, 19:19

Obrazek

raczej spodziewać się niespodzianki w postaci VAT'u? :) Zwróćcie uwagę na daty. Wartosc 190$ waga 2kg
HK 450 - trwa budowa

FS-TH9XB (mode 2)

Post przez qemay » czwartek, 31 stycznia 2013, 19:27

pawel93h... z nimi nic nie wiadomo i niczego nie należy być pewnym :) Ale jak zadeklarowałeś tą wartość to raczej tak.

Vat jako tako też jest uznaniowo... ostatnio miałem paczkę na kontroli, zadeklarowane ok 60$ (więc vat teoretycznie się należy), a po potwierdzeniu wartości z PayPal'a (rzeczone 60$) paczka została zwolniona.

Podpis usuniêto z powodu podejrzenia o kryptoreklamê.

Post przez pawel93h » czwartek, 31 stycznia 2013, 19:30

Burdel na kółkach. Cła na bank nie będzie, bo nie ma na elektronike, a w większości właśnie takowa się tam znajduje.
HK 450 - trwa budowa

FS-TH9XB (mode 2)

Post przez qemay » czwartek, 7 marca 2013, 16:27

Mi to się zawsze klops trafi... Naliczyli mi VAT... ok zdarza się (ale to pierwszy) a listonosz zadowolony przyszedł paczkę zostawił, kasy i dokumentów nie wziął. ZONK... obciążyli mnie kosztami doręczenia dokumentów i kasy, których listonosz nie pofatygował się od paczki odkleić. To co ... nie dość że teraz mam to zrobić sam, to jeszcze za przelew dodatkowo zapłacę.

Post przez shacker » czwartek, 7 marca 2013, 16:40

No cóż - w sumie nic nie musisz. Paczka jest za pobraniem, a obowiązek pobrania spoczywa na poczcie, więc .... skoro wydano Ci paczkę, to pobrano opłatę. Niech szukają na poczcie bo jesteś kryty - masz dowód zapłaty w postaci wydanej paczki :D
DEVO 8S @ ALZRC 450 Pro V2 FBL (ZYX) / T-rex 600 Pro (MSH Brain) / Heli Team - forum na luzie

Post przez qemay » czwartek, 7 marca 2013, 16:56

Jeśli dowodem zapłaty jest wydana paczka.. Z drugiej strony innego dowodu nie ma :)

Post przez Cobran » czwartek, 7 marca 2013, 17:00

Sprawdzcie moją paczke CP272075131CN na sledzenie.poczta-polska.pl
Paczka już dotarła, w Warszawie nie doliczyli VATu dopiero w Przemyślu.
VAT na taką paczke, zobaczcie wage,

Post przez jarekkk » czwartek, 7 marca 2013, 17:02

pawel93h napisał(a):Obrazek

raczej spodziewać się niespodzianki w postaci VAT'u? :) Zwróćcie uwagę na daty. Wartosc 190$ waga 2kg

Nieco powyżej ( nie wkleiłeś całości) będzie miał informację 'NC - należności celne'
Na 99% VAT + cło

Post przez johnny » czwartek, 2 maja 2013, 13:36

Mam pytanko dokonałem zakupu na banggood i identyfikator przesyłki w trackingu zakoñczony jest na "SE" sprawdziełem w internecie , potwierdziła to pani na poczcie, że krajem nadania jest w takim przypadku Szwecja. Paczka została zatrzymana na cle i musiałem potwierdzać wartość paczki. Szwecja jest w unii europejskiej i poprawcie mnie jeśli się mylę, cła ani podatku nie mogą naliczyć, po co więc taka szopka ??
tarot 450 pro v2
hubsan x4 fpv
wasp 100 nano cp
phoenix 2000
spektrum dx6i
by³y: blade 130x, hubsan x4

Post przez jarekkk » czwartek, 2 maja 2013, 14:09

johnny napisał(a):Szwecja jest w unii europejskiej i poprawcie mnie jeśli się mylę, cła ani podatku nie mogą naliczyć, po co więc taka szopka ??

Sprawa nie jest niestety taka oczywista. Moja paczka z BG też przyszła ze Szwecji. To niestety wcale nie oznacza że jest wolna od cła, bo prawdopodobnie BG ma tam skład celny i rozpakowuje kontener z Chin wysyłając paczki po Europie.
Wszystko zależy jak zostało to załatwione w Szwecji.

Poza tym - poczta ma bałagan - mi chcieli oclić paczkę z Węgier, pani na poczcie włosy się zjeżyły i wszystko odkręciła.

Post przez johnny » czwartek, 2 maja 2013, 14:57

jarekkk napisał(a):
johnny napisał(a):Szwecja jest w unii europejskiej i poprawcie mnie jeśli się mylę, cła ani podatku nie mogą naliczyć, po co więc taka szopka ??

Sprawa nie jest niestety taka oczywista. Moja paczka z BG też przyszła ze Szwecji. To niestety wcale nie oznacza że jest wolna od cła, bo prawdopodobnie BG ma tam skład celny i rozpakowuje kontener z Chin wysyłając paczki po Europie.
Wszystko zależy jak zostało to załatwione w Szwecji.

Poza tym - poczta ma bałagan - mi chcieli oclić paczkę z Węgier, pani na poczcie włosy się zjeżyły i wszystko odkręciła.

W tym kraju nigdy nic nie jest proste, ale ocleniu podlega towar przekraczający granicę unii europejskiej. Skoro towar już jest na terenie unii i z tego terenu jest do mnie wysłany, to nie interesuje mnie skąd jest sprzedawca i jak to zrobił (odwrócenie sytuacji gdy kupujemy u sprzedawcy działającego na terenie unii a towar przychodzi do nas spoza unii i płacimy cło / podatek). Cło mi naliczą znając życie ale mam już formularz zwrotu nienależnie zapłaconego cła / podatku i będę się powoływać na numer przesyłki jednoznacznie świadczący o jej wewnątrz unijnym pochodzeniu. (inna sprawa kiedy oni w ogóle uporają się z ocleniem) bo póki co przesyłka do Polski szła 6 dni , przez Polskę przemknęła w dwa dni, w moim urzędzie pocztowym leżała trzy dni a na cle cztery ( przy czym jakiekolwiek wpisy do trackingu robią wstecz co wybitnie mnie wku..ia ) bo paczka np znika z poczty , przetrząsają mi magazyn przyjęć i niema po czym magicznie z datą wsteczną pojawia się w urzędzie celnym Szczytem wszystkiego było gdy byłem w urzędzie celnym o 14 żeby usłyszeć , że paczka jeszcze nie była clona po czym o godzinie 16 pojawił się w trackingu wpis 13:52 oczekiwanie na dowód nabycia...
tarot 450 pro v2
hubsan x4 fpv
wasp 100 nano cp
phoenix 2000
spektrum dx6i
by³y: blade 130x, hubsan x4

Post przez szkubi » czwartek, 2 maja 2013, 15:38

To czym nazywacie cło jest w rzeczywistości podatkiem VAT. Na "Hobby Parts" nie ma cła, można ewentualnie naliczyć podatek VAT ;)
KDS 450s + K-7XII -> SPRZEDANY
Tarot 500 ESP z³o¿ony i oblatany ;D

Post przez mmuchomor » czwartek, 2 maja 2013, 15:42

Moja paczka pojawiła się dzisiaj rano w UC Zabrze - czekam na wyrok ;)
Volantex Ranger, X-UAV Mini Talon - to do FPV
Bird of Time 3m przerobiony na elektroszybowiec - dla relaksu
kombaty i Fun Cab - dla zabawy
Turnigy 9XR ale tylko do FPV

Samochód: Team Associated TC6.2 + Team Orion + Sanwa

Advertisement

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne i Organizacyjne