Teraz jest piątek, 25 maja 2018, 03:28

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

Opłata celna - Pytania i odpowiedzi

Sprawy ogólne i organizacyjne

Moderatorzy: Viper81, kamsolik, Scroller, RCForever.pl, DECHA, maczar, sebul

• Advertisement

Post przez gramacz » środa, 5 marca 2014, 19:26

w zabrzy ostatnio clą (vatują) na potyęgę, a zasada jest prosta: (wartość przedmiotu + koszt przesyłki +% cło ) + 23% vat

Post przez toom » środa, 5 marca 2014, 20:52

gramacz napisał(a):w zabrzy ostatnio clą (vatują) na potyęgę, a zasada jest prosta: (wartość przedmiotu + koszt przesyłki +% cło ) + 23% vat

bez przesady, taki jeden miał ostatnio szczęście , paka ponad 4 kilo, wartość prawie 3 tyś i zero problemu na cle :D

Post przez ysz » środa, 5 marca 2014, 20:57

mi na 15 paczek doliczyli Vat tylko do 2, jedna powyżej 100$, druga powyżej kilograma

Post przez prezes_wojtek » czwartek, 6 marca 2014, 15:36

Jak na razie przyszły do mnie 3 paczki z częściami:
- pierwsza kupina online bezpośrednio w MH (160$, DHL express) - doliczony VAT
- druga kupiona online w sklepie NexRC w stanach, ale też wysłana z MH z Vietnamu (250$, DHL express) - brak VATu i cła
- trzecia kupiona online w sklepie RKH i dla odmiany też wysłana z Vietnamu (120$, FedEx express) - brak VATu i cła

Jak widać logika nie jedno ma imię.

PS.: ...a swoją drogą zastanawiam się czy te wszystkie heli i części tuningowe do nich nie wyjeżdzają z jednej fabryki w mieście HO HI MINHa a różnią się tylko naklejką i ceną :)
Blade nano CPX
Blade mCPX BL
MSH Protos mini 6S

Post przez Barney » sobota, 29 marca 2014, 20:09

prezes_wojtek napisał(a):Jak na razie przyszły do mnie 3 paczki z częściami:
- pierwsza kupina online bezpośrednio w MH (160$, DHL express) - doliczony VAT
- druga kupiona online w sklepie NexRC w stanach, ale też wysłana z MH z Vietnamu (250$, DHL express) - brak VATu i cła
- trzecia kupiona online w sklepie RKH i dla odmiany też wysłana z Vietnamu (120$, FedEx express) - brak VATu i cła

Jak widać logika nie jedno ma imię.

PS.: ...a swoją drogą zastanawiam się czy te wszystkie heli i części tuningowe do nich nie wyjeżdzają z jednej fabryki w mieście HO HI MINHa a różnią się tylko naklejką i ceną :)

To ja sie podzielę moimi (skromnymi) doświadczeniami:
- paczka kupiona online bezpośrednio w MH w niedzielę wieczorem, wartość ~170EUR. Wysłane DHL-em w poniedziałek przez HongKong do Niemiec do Lipska, po 3 dniach (w środę) we WRO, bez cła, niestety z VATem.
Musiałem tylko wypełnić i zeskanować oświadczenie ("świadomy odpowiedzialności karnej... oświadczam, że zaimportowane przeze mnie towary będą służyć wyłacznie do mojego użytku") i opisać co jest w paczce. Wszystko załatwiłem mailem i telefonicznie.
Co ciekawe na papierach przewozowych dla DHL był jako nadawca MH Vietnam, a na papierach wewnątrz paczki MH Co. Ltd. Canada. A ja byłem przekonany, że kupuję w Chinach :)

Post przez dino » sobota, 29 marca 2014, 20:59

Zamawiałem dużo z HK i wydaje mi się ze tañsze formy wysyłki są mniej wyłapywane,na china post nigdy nie było coś doliczone a 2 razy dhl i za każdym razem doliczyli,Jak ktoś ma znajomych w Uk to tam nic nie jest naliczane.

Post przez unguided1989 » środa, 7 maja 2014, 15:48

Ja mam juz za sobą około dwudziestu paczek z Banggood, i nikt z celników nigdy się nie czepiał, oczywiście wszystko pocztą, nie dhl :)

Post przez mach » czwartek, 8 maja 2014, 11:07

HK można zamawiać z magazynu w holandii, przez cło nie przechodzi a raz przyszła w tydzieñ :)
Z centralnego magazynu, zawsze deklarowałem wartość 20$, oni dołączali rozpiskę co jest w paczce na sumę 20$ i nikt się nie czepiał :)

Post przez Baku » czwartek, 8 maja 2014, 12:44

Z około 8 zamówieñ z BG wysłane rejestrowaną przesyłką jak i zwykłą ani razu nie naliczyli VAT/cła.
Walkera V450D03 upgraded

Re: Opłata celna - Pytania i odpowiedzi

Post przez Zbysiunio » sobota, 17 października 2015, 17:00

miałem dwie odprawy celne dostałem 7,5% cło i 23% vat
pani poprosiła o zdjęcia przedmiotu zamówienia, opłata paypal, specyfikacja i przeznaczenie tego co znajduję się w paczce,
zrzut ze strony sklepu gdzie kupiłem
potem za tydzień trzeba opłacić wszystko - obowiązuje części do modeli i je same
pozdrawiam i życzę 0 wpadek na cle...
Quad copter X6

Re: Opłata celna - Pytania i odpowiedzi

Post przez Viper81 » sobota, 18 marca 2017, 10:07

Witaj!
W trochę dziwnym miejscu to piszesz. Chyba w złym dziale się witasz? Chyba że chodziło o tego linka z reklamą którą w myśl regulaminu powinieneś ustalić z administracją forum. Jak widzisz forum działa :)
THIS IS THE PART OF ME...

Pozdrawiam
Krzysiek "Viper" HELI DRIVER :)

Advertisement

Poprzednia strona

Powrót do Ogólne i Organizacyjne