Teraz jest czwartek, 24 maja 2018, 04:21

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

POLACY NIE GÊSI I SWOJEGO AIRWOLFA MAJ¡

Tu piszemy o makietch, kabinkach typu custom i samodzielnie wykonanych elementach okrywających heli.

Moderator: Viper81

• Advertisement

Post przez Jurek46 » wtorek, 16 kwietnia 2013, 23:04

Witam serdecznie wszystkich pozytywnie zakręconych W zeszlym roku po zakoñczeniu sezonu w wolnych chwilach postanowiłem zbudowac makietę Airwolfa w rozmiarze 600 dokładniej pod mechanikę Raptora . Pierwszym etapem była budowa kopyta która zajęła kilka miesięcy . Kolejny etap to wykonanie form ( jest ich kilka kadłub , kabina, stateczniki itd) . Wreszcie wylaminowanie całości , lakierowanie , projekt i wykonanie detali podwozia no i zmontowanie całości . Na dzieñ dzisiejszy model jest po pierwszych lotach i sprawia ogromną frajdę .Bardzo bym chciał przedstawić kolegom jakieś fotki lecz niestety jeszcze nie umiem tego zrobić . ( Proszę o pomoc ) Jak tylko opanuję wprowadzanie zdjęć i filmów zaraz to uczynię

Post przez msk » wtorek, 16 kwietnia 2013, 23:12

Wchodzisz na wrzuta.pl, wrzucasz fotki na serwer. Po umieszczeniu fotek w necie, otwierasz je po kolei i klikasz prawym przyciskiem myszy na zdjęcie i klikasz "pokaz zdjęcie". Wtedy kopiujesz adres www (ctrl+c) i wklejasz je do formuły [img]"Twój%20adres%20www"[/img] , potem otwierasz drugie zdjęcie, i robisz to samo do nowej formuły [img]...[/img]. Kumasz?

Post przez Kostek136. » wtorek, 16 kwietnia 2013, 23:12

Witam, pierwszy krok załóż sobie konto http://imageshack.us/photo/my-images/96/35854635.jpg/
Potem importuj foty z komputera i w poście wklej link { kod forum} i gotowe.
Co do filmów skopiuj link i wklej go w post, i gotowe.
Możesz popróbować, każdy post można edytować.
Jak coś nie wyjdzie to pisz.
Z niecierpliwością czekam na materiał z budowy airwolfa.

Post przez Jurek46 » wtorek, 16 kwietnia 2013, 23:23

Dzięki serdeczne za pomoc jutro( mam nadzieję że czas pozwoli ) może mi się uda tego dokonać . Jeśli będę miał z tym jakieś problemy to się odezwę . W najgorszym wypadku prześlę zdjęcia ( jeśli oczywiście ktoś się na to zgodzi ) na Jego komputer z prośbą umieszczenia ich na forum.

Post przez artja » środa, 17 kwietnia 2013, 20:36

Kolego, już prawie klaskam jajkami żeby zobaczyć to arcydzieło :-) Szczególnie interesi mnie jak uporałeś się z ramieniem skoku, budka jest tam wyższa, czy zmieściło się w oryginalnych proporcjach?

Post przez Jurek46 » środa, 17 kwietnia 2013, 22:00

Jak wspomniałem buda projektowana była z myślą o umieszczeniu w niej mechaniki Raptora w związku z czym przewidziałem to że muszę zrobić odrobinę miejsca na ramię skoku . W momencie maksymalnego podniesienia ramienia odległość między nim a budą wynosi ok. 3-4 mm. PS nadal mam problem z umieszczeniem zdjęć na forum ( jaki jest kod forum)

Post przez Kornelitoo » środa, 17 kwietnia 2013, 23:26

Jak już wrzucisz zdjęcie na serwer np. fotosik, imageshack itd. to klikasz na nie prawym klawiszem myszy i wybierasz "kopiuj adres URL grafiki" . Następnie na forum wpisujesz [img]tu%20wklejasz%20skopiowany%20link[/img] :)
Pozdrawiam, Kornel

Edge 540T,Tarot 680 Pro,Easy Glider Pro,Parkmaster,Techone Yak-54,Savage XS Flux, DX9 i kilka EDF-ów

http://www.youtube.com/user/HeliStudent?feature=mhum

Post przez Jurek46 » czwartek, 18 kwietnia 2013, 19:26

Witam dziękuję kolegom za pomoc już wszystko opanowane i jutro pełna fotorelacja.

Post przez Jurek46 » piątek, 19 kwietnia 2013, 23:12

Po opanowaniu wklejania zdjęć wracam do tematu i przedstawiam AIRWOLFA MADE IN POLEN . Jest to pierwszy model z nowj formy . Oczywiście słowo makieta w moim rozumieniu makiet jest w przypadku tego modelu trochę na wyrost . Nie jest to model redukcyjny w związku z czym nie kombinowałem z kokpitem fotelami czy innymi detalami , zwłaszcza że model ma zamontowaną mechanikę spalinową i poprostu miejsca na dodatkowe wyposażenie jes mało. Pamiętać także trzeba że w przypadku mechaniki spalinowej musimy myśleć o jak najlepszym chłodzeniu jednostki napędowej. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Posiadam kilka makiet w rozmiarze 600 i wszystkie są spalinami. Wadą tego rodzaju napędu w przypadku makiet jest to że bardzo zmnieszamy ilość miejsca w modelu na wszelkie dodatki, natomiast zaletą są relatywnie niskie koszty ekspoatacji modelu oraz czas lotu. Dla przykładu czas lotu ( makietowego ) wynosi w przypadku mojego modelu JET RANGER BELL206 ( waga modelu gotowego do lotu 4 kg) około 15 minut i po wylądowaniu mam jeszcze pełny zbiornik wyrównawczy i około 50 g paliwa w zbiorniku zasadniczym. Wracając do AIRWOLFA jestem zadowolony z koñcowego efektu. W modelu udało się bez problemu ustawić środek ciężkości , jedynie w celu doważenia akumulator powędrował do przodu . Jedynym dodatkiem oczywiście poza chowanym podwoziem zamontowanym w makiecie jest system oświetleniowy .
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us[img][URL=http://imageshack.us/photo/my-images/841/nazwadokumentua8.jpg/][img]http://img841.imageshack.us/img841/1776/nazwadokumentua8.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.usObrazek

Uploaded with ImageShack.us

Post przez artja » piątek, 19 kwietnia 2013, 23:17

Wspaniała kolekcja, winszuję :-) wydech zostawiasz w makietach oryginalny, czy dobierasz tłumiki z wyprowadzeniem spalin w bardziej efektowne miejsca?

Post przez wrzech » piątek, 19 kwietnia 2013, 23:18

Widuje te flote na zywo, robi wrazenie! :)

Post przez Jurek46 » piątek, 19 kwietnia 2013, 23:23

Sam tłumik pozostawiam orginalny natomiast dorabiam dodatkową rurę wydechową .

Post przez artja » piątek, 19 kwietnia 2013, 23:26

Nabyłem ostatnio taki tłumik, czekam na przesyłkę i jestem ciekaw jak się sprawdzi
Obrazek

Post przez StRess » sobota, 20 kwietnia 2013, 10:14

Piękności... Szacunek za wykonanie WŁASNORÊCZNIE całej budy. Modelarz pełną gębą... Do Airwolfa wpakowałbym na Twoim miejscu jakieś FBL - efekt koñcowy będzie jeszcze lepszy :)

KDS Agile 5.5
Alfa Protero 500 FBL

Post przez Kreet » sobota, 20 kwietnia 2013, 11:05

Na mnie też to zrobiło wrażenie :) , Może wrzucisz jakieś filmiki z oblotów ...
Walkera 60B ( R.I.P. umar³a - pozosta³y wspomnienia )
CopterX 450SE
CopterX 450PRO V3
Spektrum DX8
gg : 43063026

Advertisement

Następna strona

Powrót do Makiety do Heli