Teraz jest poniedziałek, 21 maja 2018, 08:55

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

Prezentacja mikrohelikoptera trójłopatowegoV931 ( AS 350 )

Tu piszemy o makietch, kabinkach typu custom i samodzielnie wykonanych elementach okrywających heli.

Moderator: Viper81

• Advertisement

Post przez Wiktor » sobota, 1 sierpnia 2015, 21:06

bejo napisał(a):Tak wszystkich wokół lubisz krytykować ? Jakoś nie widzę abyś sam chwalił się swymi osiągnięciami w dziedzinie modelarstwa . Może poprostu jesteś mocny tylko w gębie ?

a gdzie ja napisałem, że zajmuję się modelarstwem? nigdy i nigdzie. Bo nie jestem i nie byłem modelarzem .. co najwyżej pilotem helika rc .

czemu ciągle używasz słów "WSZYSTKICH, WSZYSCY"... Jesteś jedyną osoba którą krytykuje!!!
[guote] Jakoś nie widzę abyś sam chwalił się swymi osiągnięciami[/quote]
no włśnie jak tu nie drwić z gościa, który po 2 miechach obcowania z heli ma do powiedzenia : . Ładnie prezentuje się w powietrzu. Jest dobrze widoczny nawet z nieco większej odległości.. :lol:
N
lataæ to cza umiæ
klimatyzatory Kraków

Post przez bejo » niedziela, 2 sierpnia 2015, 08:15

Czujesz jakąś miętę do mnie ? Tylko ty jeden cały czas do mnie się przyp...lasz . Na prawdę chcesz ze mną wojny ?

Post przez Viper81 » niedziela, 2 sierpnia 2015, 08:40

Dajcie już spokój chłopaki :) Lato w pełni :) Wylatać się aż palce spuchą !!! :)
THIS IS THE PART OF ME...

Pozdrawiam
Krzysiek "Viper" HELI DRIVER :)

Post przez bejo » niedziela, 2 sierpnia 2015, 09:16

wiktor napisał(a):a gdzie ja napisałem, że zajmuję się modelarstwem? nigdy i nigdzie. Bo nie jestem i nie byłem modelarzem .. co najwyżej pilotem helika rc .

Tutaj prawdę prawisz . Nie wystarczy kupić helika czy np. samolot i nim latać aby być modelarzem . A ja w przeciwieñstwie do ciebie uważalem się i nadal uważam się za modelarza .

Definicja słowa modelarz :

Modelarstwo działalność człowieka polegająca na odwzorowywaniu rzeczywistych obiektów w postaci pomniejszonych modeli. Najczęściej pojmowane jest jako zabawa (hobby), może być także sportem. Przede wszystkim wiązane jest z modelarstwem redukcyjnym, polegającym na możliwie dokładnym odwzorowaniu wyglądu obiektu, z zachowaniem określonej skali, jednakże inne rodzaje modelarstwa skupiają się na odwzorowaniu funkcjonowania oryginału (np. latający model samolotu), lub łączą odwzorowanie funkcjonowania i wyglądu.

Przedmiotem modelarstwa mogą być praktycznie wszystkie obiekty otaczającego świata. Najczęściej są nimi samoloty, statki i różne pojazdy, zwłaszcza wojskowe, ale też figurki ludzi lub innych istot (rzeczywistych lub fantastycznych), a także budowle lub całe wycinki terenu odwzorowane w formie makiet lub dioram, często przedstawiających różne sceny lub wydarzenia.

Najpopularniejsze jest redukcyjne modelarstwo plastikowe - budowa modeli z gotowych fabrycznych zestawów, które trzeba skleić i pomalować; popularne jest także modelarstwo kartonowe - budowa modeli z wydrukowanych kartonowych elementów. Zaawansowani modelarze budują często modele od podstaw, z różnych materiałów, jedynie na podstawie planów oryginału, lub też ulepszają zestawy fabryczne.

Zajmowałem się modelarstwem : kartonowym , makietowym i lotniczym .
Obrazek Obrazek

Oba modele zbudowane przeze mnie od podstaw . Jak widzisz w przeciwieñstwie do ciebie ja rzeczywiście zajmuję się modelarstwem .

Post przez sebul » niedziela, 2 sierpnia 2015, 15:30

Dobra chłopaki, już dosyć tej licytacji kto, co, komu i dla czego...

Proszę się koncentrować na temacie.
Pozdrawiam.. Sebek

Caliber 5

Post przez bejo » czwartek, 20 sierpnia 2015, 19:22

Wojtekr napisał(a):Bejo będzie zachwycony

Ze mnie się śmieją ! A sami napisali 101 stron postów praktycznie o niczym . :D

Post przez Matematyk » sobota, 22 sierpnia 2015, 10:45

Widze ,że jest nerwowo :) a niepotrzebnie ,wiadomo na forum są asy i mniej zaaansowani jak ja np.
Nikt odrazu mistrzem heli nie został .
Do teamtu :
Bejo a próbowałeś latać w 3 axis ?
Cwiczyłem na symku sporo i wydaje mi się ,że bez 3d nie jest to aż takie trudne.
Chciałbym kupić coś włzśnie w 3 axis lub by można było 6 axis wyłączyć- by się ROZWIJAĆ
V911 popada mi w takie bezwładności ,że go wyrzuca non stop ten flybar mnie denerwuje,bo nie można go wychylić mocno i zrobić jakiegoś gwałotownego zwrotu :(
To już wiećej sie koną nauczyć latając H8 np. ale to już nie te forum

Dlatego myśle o mini 3D i mówie nie zalezy mi na tym 3d ,bo po 2 miechach na symku to dalej jest dla mnie MAGIA
Mogę latac tylko w domu,bo na dworze wichura nonstop w tym dublinie :)
Fajnie by było polatać w 3 axis :)

Ciekawe czy jak umiem na symku latac w 3 axis,to polatał bym coś V931 lub V977 po pokoju
Jakie wrażenia z lotu na V931 ? napisz coś więcej

pozdrawiam serdecznie
V911
V912
DHC2 XK A600 5CH

Post przez bejo » sobota, 22 sierpnia 2015, 14:35

Symek a real to dwie różne rzeczy . Zresztą sam się przekonasz jak spróbujesz . Czy próbowałem latać helikiem V931 w trybie 3 axis ? Tak próbowałem . Helik zachowuje się tak jakby w ogóle nie miał żyra . W Waspie nie było tego problemu , a przecież ma tylko żyroskop 3 osiowy . Nie wiem ? Może coś robię nie tak ? Już o tym pisałem nie raz . Więc nie chcę się powtarzać . Na jednym z filmów o tym heliku jest pokazane jak gościu mając odwróconego helika na plecy przodem do siebie na chwilę puszcza prawy drążek i odrzuca helika od siebie . Ja nawet na sekundę nie mogę puścić prawy drążek .

Co do V911 , latałem nim prawie trzy lata . Fajny helik ale po pewnym czasie się nudzi . By latać na troszkę większym wietrze można w nim przepiąć cięgna z dłuższych "kulek" w tarczy na krótsze i wcisnąć przycisk z przodu apki zwiększając wychył orczyków serw . Ale i tak helik daje z ledwością radę . Ja latałem na aku 200mAh . Natomiast wracając do helika V931 i tego 3 axis . Może walnięte jest żyro ? Po oderwaniu helika od ziemi nie jestem w stanie go ustabilizować . Z Waspem działo się podobnie . Ale po kontrowaniu prawym drążkiem w różne strony ( przeciwne w które helik "uciekał " ) helik się " uspokajał" .
Ostatnio edytowano sobota, 22 sierpnia 2015, 14:56 przez bejo, łącznie edytowano 1 raz

Post przez Matematyk » sobota, 22 sierpnia 2015, 14:40

W trybie 3 axis tak jak się go przechyli tak powinien zostać ,tylko w zawisie wiadomo,że będzie uciekał.Chyba nie powinien żyć swoim życiem(jak pisałeś)-moze coś z 3 axis masz zrąbane ;)
Mi się marzy polatać w 3 axis a raczej nauczyć się w realu ba na symku już umiem podstawy
V911
V912
DHC2 XK A600 5CH

Post przez bejo » sobota, 22 sierpnia 2015, 15:04

W mieszkaniu za wiele się nie nauczysz . Co najwyżej zawisu . Najlepiej uczyć się latać gdzieś nad dużą trawą . Wtedy w razie "W" straty są prawie zerowe . Te 6 axis w pewnym sensie zastępuje symka . Bardzo pomaga w nauce latania .

Wojtekr napisał(a):Bejo będzie zachwycony

Co do tego .

Obrazek Obrazek

Jest to kopia kopii helika AS 350 . Chiñczycy zaczęli już swoje modele kopiować ! :D Mnie osobiście bardziej podoba się ten pierwszy . Jest i tañszy i ma lepszą kolorystykę ( widoczność na niebie ) .

Post przez Matematyk » wtorek, 25 sierpnia 2015, 22:55

Co do tematu twojej V931 to znalazłem taki filmik z V977 w sumie to lata podbnie
A ja się zastanawiałem i sam nawet pisałeś,że w domu nie ma szans
Zabawka jak zabawka a widac jak się ma doświadczenie to i z tego v977 czy v931 idze sporo wyciągnąć ;d

https://www.youtube.com/watch?v=KajjLhP6NCw

a tutaj twój model
https://www.youtube.com/watch?v=gjNyqDFChYs
V911
V912
DHC2 XK A600 5CH

Post przez bejo » środa, 26 sierpnia 2015, 18:32

Wszystko się zgadza co piszesz . Jak ktoś ma taki pokój że TIR z przyczepą w nim nawróci , to i w mieszkaniu da się polatać . :wink: Ale jak jest mały pokoik 2,5m x 2,5 m to co można ?

Re: Prezentacja mikrohelikoptera trójłopatowegoV931 ( AS 350

Post przez tomesse » poniedziałek, 29 lutego 2016, 21:56

Bejo czuje ten sam lans,chodź ogródek mam, a na przeciwko boisko,pogoda jak pogoda nie da się go ulotnić
szkoda Helika :cry: sprawdze na dniach dam znać jak się zachowuje na wolnym powietrzu i napewno filmiki będą :shock: bo moja kobita panikuje tyle kasy,żeby się coś nie stało...hehe :D Ogólnie helik inny niż pozostałe
przypominające wazki,a makietka to makietka co nie?do tego latającą 3D :P

Pytanie do moderatora jak się tu wkleja fotki ?

Post przez Viper81 » poniedziałek, 29 lutego 2016, 22:36

A nie mogłeś edytować swojego wpisu ??? Jest taki " ołówek " u góry po prawej stronie. Posta można edytować 180 minut...

Fotki wklejasz używając albo ikony img nad oknem wpisu posta albo piszesz ręcznie [img].........link%20do%20zdjęcia.....[/img]

Nie musisz pisać w poście pytań do moderatora. Jest opcja pw - możesz napisać. Moderator nie gryzie chyba, że ktoś bardzo o to prosi ;)
THIS IS THE PART OF ME...

Pozdrawiam
Krzysiek "Viper" HELI DRIVER :)

Post przez tomesse » poniedziałek, 29 lutego 2016, 23:09

Jak wkleić zdjęcie jak kopiuje np foto i chce wkleić wciskam img i tylko opcja wytnij itd opcji wklej nie ma?
A nie bądź nerwowy tylko pomóż, od tego tu jesteś jak siedzisz tu 24 na dobę :o

Advertisement

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Makiety do Heli