Teraz jest środa, 25 kwietnia 2018, 19:50

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

WLToys v911 Upgrade gniazda na bbaterię

Wszystko co związane ze składaniem, remontami, naprawami, przeglądami, ulepszeniami helikopterów i osprzętu

Moderatorzy: maczar, sebul, kenobi36, n6210

• Advertisement

WLToys v911 Upgrade gniazda na bbaterię

Post przez Alina » wtorek, 27 marca 2018, 16:56

Witam! Nie było mnie tu od wieków, dałam sobie na parę lat spokój z heilkami, ale ostatnio za moim v911 się stęskniłam i postanowiłam go odkurzyć. Kłopot w tym, że bateryjki zdechły, a mam problem z dostaniem nowych, bo mój ma gniazdo starego typu i będzie problem. Jedną sztukę kupiłam na Alledrogo, ale zła jestem, bo nie dość, że była tylko jedna, to jeszcze droższa niż bateria nowszego typu i mniej pojemna. Mam takie pytanie, czy jakbym kupiła same to podwozie z gniazdem nowszego typu, to da się to przełożyć do mojego helika? Ja rozumiem, że to się wiąże z odlutowaniem kabelka od starego gniazdka i przylutowaniem nowego kabelka, ale...

1. Czy takie rozwiązanie będzie w ogóle działać, helik będzie normalnie używał baterii nowszego typu i nowszego gniazdka?
2. Czy konstrukcyjnie to się da wymienić? v911 i v911 Pro, może nie różnią się aż tak znacząco, ale parę usprawnień konstrukcyjnych zrobili.

Po co kombinować, skoro można od Chińczyków kupić baterie do zwykłej wersji? Bo nie chcę płacić drożej za baterię mniej pojemną, te starszego typu mają 120 mAh, a nowsze 200 mAh, to znacząca różnica. Kupować nowego helika dla samego gniazda, uważam za bez sensowne. No i chciałabym te pojemniejsze baterie jednak. Będzie na tym latał dłużej, a przecież o to najbardziej chodzi...

Re: WLToys v911 Upgrade gniazda na bbaterię

Post przez Viper81 » wtorek, 27 marca 2018, 19:02

Alina a nie wystarczy zrobić przejściówkę ze złącza starego typu na złącze nowego typu lub przelutować złącze na nowy typ? Pojemniejsza bateria nie zawsze daje dłuższy czas lotu. Waga wzrasta. Jeżeli bateria jest dobrana optymalnie do heli to większa bateria może pogorszyć właściwości lotne.
THIS IS THE PART OF ME...

Pozdrawiam
Krzysiek "Viper" HELI DRIVER :)

Post przez Alina » wtorek, 27 marca 2018, 22:19

Nie bardzo się na tym znam, szczerze mówiąc. Kupiłam już, za grosze, nowe podwozie (przyjdzie za parę tygodni, jeśli da się przelutować samo gniazdo, to dla mnie jeszcze lepiej, bo mniej inwazyjnie, ale ja chcę że tak powiem pójść po najniższej linii oporu, bylem miała tańsze baterie. Nie wiem nic o żadnych przejściówkach, jeśli można by to wyjaśnić, to byłoby super.

https://www.aliexpress.com/item/2x-Land ... 55382.html

Jeśli da się wyjąć samo gniazdo z mojego podwozia i je zamienić, to OK, ale tak jak mówię, jest coraz większy problem z dostępnością baterii na stary typ gniazda, i dlatego chcę wymienić to gniazdo, nie wiedziałam, że istnieją jakieś przejściówki. Jeśli to jest na zasadzie nic nie zmieniania, tylko dołożenia czegoś do helika, co nie wymaga nawet rozkręcania czegokolwiek, czy odlutowywania kabelków, to jestem za, tylko każde "dołożenie czegoś" wiąże się z większą wagą helika.

Jak kupowałam mojego helika, to jedną baterię dali mi pojemniejszą od drugiej, wielkościowo i wagowo się nie różniły, po prostu na jednej latał dłużej.

Post przez Viper81 » czwartek, 29 marca 2018, 18:57

To jakieś dziwy czary mary bo waga baterii rośnie wraz z pojemnością :)

Przejściówka to zawsze więcej elementów i większa waga ale nie są to jakieś straszne wartości.

Jeżeli już kupiłaś nowe podwozie to spróbuj je spasować z Twoim helikiem. Wtedy nie będzie problemu z bateriami.

Albo zastanów się nad Upgrade heli czyli wymianę na nowszy powiedzmy V977 :)
THIS IS THE PART OF ME...

Pozdrawiam
Krzysiek "Viper" HELI DRIVER :)

Post przez Alina » piątek, 30 marca 2018, 19:08

Takie coś kupiłam i czekam na dostawę.

https://www.aliexpress.com/item/2x-Land ... 55382.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Mam nadzieję, że to jest właściwe gniazdo na bateryjkę, i że te płozy będą pasowały, kosztowało to grosze, więc jak coś, to tylko czasu szkoda, jaki to idzie do mnie. Mi nawet już nie chodzi o te pojemności czy czasy lotów, ale o dostępność i cenę. Mój brat ma taki sam helik, tylko od razu z nowszym gniazdem, nie wiedzieliśmy wtedy, że trzeba na to zwracać uwagę, a kupowaliśmy w różnym czasie. Teraz, jak już kupowałam płozy, to zrobiłam mu prezent, bo jemu baterie też siadły, kupiłam mu 5 sztuk bateryjek nowszego typu za 25 zł razem z przesyłką, a gdybym na tej samej stronie (AliExpress), chciała kupić ze dwie bateryjki do mojego gniazda, to dałabym... 40 zł z hakiem... No ręce opadają. Mnie naprawdę chodzi już tylko o to, by móc używać tańszych baterii.

Innego helika nie chcę, jeżeli już, to też v911, tylko wersję PRO, bo ponoć jest wolniejszy. Mój przez pierwszą minutę lotu jest taki trudny do sterowania, bo jest mega szybki i chaotyczny, ciężko jakiś płynny ruch uzyskać. Najbardziej go lubię gdzieś w połowie baterii :)

Advertisement

Powrót do Warsztat