Teraz jest środa, 13 grudnia 2017, 20:43

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

Konfiguracja apki HK-T6A V2 pod heli Tarot 450

Dział dla początkujących - tu możesz zadać nawet najbardziej irracjonalne pytanie na temat heli :), ważne, że masz chęć spóbować.

Moderatorzy: Viper81, kamsolik, Scroller, DECHA, maczar, sebul, kenobi36, msk

• Advertisement

Re: Konfiguracja apki HK-T6A V2 pod heli Tarot 450

Post przez Viper81 » niedziela, 16 kwietnia 2017, 14:27

333 Hz i 1520us powinno być ok. Na ogonie serwo powinno być szybkie. Na cyklice można mieć serwa 200 Hz bo tam nie ma aż takich wymogów :) To bzyczenie/ trzeszczenie Serwa w cyfrowych to norma. Jeżeli serwo się nie nagrzewa nadmiernie to jest ok.
THIS IS THE PART OF ME...

Pozdrawiam
Krzysiek "Viper" HELI DRIVER :)

Post przez nkmarek » środa, 7 czerwca 2017, 08:00

Mam jeszcze takie pytanie, czy apki: Turnigy 9X 2,4GHz oraz TURNIGY 9XR PRO FRSKY SPEKTRUM pracują z tymi samymi odbioirnikami a konkretnie mam odbiornik Turingy 9x8 channel ?
Pozdrawiam !
TRex 450 V2
Syma F3

Post przez Viper81 » środa, 7 czerwca 2017, 20:15

To zależy od modułu nadawczego który zainstalujesz w radiu. TG9XR PRO wspiera ppm i pcm.
Jeżeli moduł nadawczy będzie kompatybilny z odbiornikiem to układ będzie działać.
Te radia umożliwiają zastosowanie systemów FrSky które polecam.

Pozdrawiam

Post przez nkmarek » środa, 7 czerwca 2017, 22:57

Czyli są sprzedawane bez modułów nadawczych ? A jeżeli sprzedawany jest to komplet z odbiornikiem to znaczy, że moduł nadawczy już jest w apce ? Jeżeli tak to muszę szukać kompletu z odbiornikiem, takim samym jak już posiadam ? Mam odbiornik Turingy 9x8C v2.
Pozdrawiam !
TRex 450 V2
Syma F3

Post przez Viper81 » czwartek, 8 czerwca 2017, 09:06

Na Hobbykingu widziałem bez modułów. Ale powiem Ci że lepiej odrazu zainwestuj w lepszy moduł i odbiornik / odbiorniki. Te fabryczne Turnigy to do latania koło nogi się nadają. Dalej nie :)

Pozdrawiam

Post przez nkmarek » czwartek, 8 czerwca 2017, 21:30

Myślałem o tej aukcji:
http://allegro.pl/aparatura-turnigy-9x- ... 93389.html
Na początek nie chciał bym za wiele inwestować w nową apkę tym bardziej, że mam już apkę HK-T6A V2 w komplecie z odbiornikiem w jednym heliku a w drugim heliku sam odbiornik Turingy. Chciał bym dokupić apkę do tego drugiego helika i przy okazji drugi odbiornik, który bym wsadził do tego pierwszego helika a apka HK by została do wykorzystania do innych modeli (np. samolot).
Pozdrawiam !
TRex 450 V2
Syma F3

Post przez bejo » piątek, 9 czerwca 2017, 11:06

Viper napisał(a):]Na Hobbykingu widziałem bez modułów. Ale powiem Ci że lepiej odrazu zainwestuj w lepszy moduł i odbiornik / odbiorniki. Te fabryczne Turnigy to do latania koło nogi się nadają. Dalej nie :)

Różne są opinie wyrażane na temat apki TG 9X . Wiadomo nie jest to jakaś apka z górnej półki . Z tym lataniem koło nogi tą apką to lekka przesada . Latam tą apką Birdem i motoszybowcem . Motoszybowcem latam na znacznie większe odległości niż te przysłowiowe 100m . Nigdy nie miałem problemów z zasięgiem . Po drugie jak daleko można wypuścić model o rozpiętości skrzydeł 2,2m by był dobrze widoczny dla orientacji ? 500m to już będzie spora odległość . A dla helika . Zanim odważy się wypuścić go na 100m od siebie to zdąży zmienić nie jedną apkę . :mrgreen: Mam drona o wymiarach 60x60cm . Wypuszczając go w górę na 150-200m widzę na niebie tylko czarną kropkę . Ale w przeciwieństwie do helika nie boję się że go utracę . W razie utraty zasięgu czy wyczerpania baterii sam wraca do miejsca startu . Helik tego nie zrobi . I trzeba o tym pamiętać . Link do filmu z testu zasięgu apki TG 9X .https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... r3mSjw01UQ Przy okazji dowiedziałem się z tego filmu że posiada ona ręczny test zasięgu . :D
Pozdro; Bejo
samolot Spitfire (spalinowy)
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
helik Wasp 100 Nano CPX
helik FX067C vel King4
dron Aosenma CG 035
dron V666N
dron FQ 777 -124
cybird Bird2

Advertisement

Poprzednia strona