Teraz jest piątek, 25 maja 2018, 03:31

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

Lama v4 - problem.

Wszystko o śmigłowcach Lama
  • Advertisement

Lama v4 - problem.

Post przez ApathyEffect » wtorek, 14 grudnia 2010, 17:02

Witam!

Lamkę mam już od kilku miesięcy, nie było z nią żadnych problemów. Ostatnio jednak po próbie jej włączenia nie pokazuje się zielona lampka led tylko momentalnie czerwona. Heli nie reaguje na trymer zwiększania obrotów, jednak reaguje na trymer kierunków.
Przed tym zdarzeniem lamka nie zaliczyla żadnych upadków, stąd moje zdziwienie i kompletny brak wiedzy co może ten problem powodować, gdyż przez dobrych kilka miechów nie sprawiała najmniejszych kłopotów.

Pozdrawiam!

Lama v4 - problem.

Post przez kaka » wtorek, 14 grudnia 2010, 17:08

Sprawdz baterie w apce.
Gaui 425
Copterx 450
Solo Pro
Mcpx

Lama v4 - problem.

Post przez pedro » wtorek, 14 grudnia 2010, 18:05

sprawdz tez wszystkie połączenia wtyczki i kabelki czy dobrze są wpięte w odbiornik
Easy Glider MPX
DX 7

Lama v4 - problem.

Post przez Radzu » wtorek, 14 grudnia 2010, 18:12

Wersja 2,4GHz czy 35MHz ?
Jak zgaduję nie chodziło ci o trymery tylko o drążki.
Baterie w APce na pewno są dobre jeśli drążek kierunku działa.
Właśnie zrobiłem testa na mojej Lamie i czerwona dioda świeci w momencie gdy drążek ciągu nie jest opuszczony do samego dołu, zgaduję że masz przesunięty trymer drążka ciągu do samej góry i dlatego nawet zjechanie do minimum drążkiem nie jest interpretowane jako minimum.
Lama v3 Xtreme

Lama v4 - problem.

Post przez Artu » wtorek, 14 grudnia 2010, 18:16

A przede wszystkim, poinformuj nas ciekawskich, czy problem został rozwiązany i w jaki sposób.
Jest tutaj na forum troszku Lamiarzy, i każda wiedza na temat usuwania wszelakich usterek w tym heli jest cenna.
Pozdrawiam, Artur

Post przez ApathyEffect » wtorek, 14 grudnia 2010, 18:59

Wersja 2.4GHZ.
Baterie wymieniłem na nowe, wiec nie tu leży przyczyna.
Drążek oczywiście zawsze jest opuszczony do samego dołu, podobnie jak trymer. Ten problem znany jest chyba wszystkim.
Wszystko wygląda na dobrze podłączone, więc problem w dalszym ciągu nierozwiązany.

Post przez Krzycho » wtorek, 14 grudnia 2010, 19:06

Może to laickie pytanie ale czy sprawdzałeś napięcie na akumie helika? kilka miesięcy dla jednego pakietu e-skayowego to szmat czasu. Może czas pomyśleć o drugim? Poza tym czy pisząc trymer masz na mysli suwak pod drążkiem czy sam drążek?
Kyosho Nexus 30 x 2
Beta1400 FPV
FW190 Hype
Mugol
wyprzeda¿

Post przez ApathyEffect » wtorek, 14 grudnia 2010, 19:24

Krzycho napisał(a):Może to laickie pytanie ale czy sprawdzałeś napięcie na akumie helika? kilka miesięcy dla jednego pakietu e-skayowego to szmat czasu. Może czas pomyśleć o drugim? Poza tym czy pisząc trymer masz na mysli suwak pod drążkiem czy sam drążek?

Napiecia nie sprawdzalem, ale wydaje mi sie ze gdyby cos z akumulatorem bylo nie tak to nie powinien też reagowac na drazek kierunku. Mowiac trymer mam na mysli suwak pod drazkiem, mowiac drazek mam na mysli ... drazek :)

Post przez Artu » wtorek, 14 grudnia 2010, 20:03

ApathyEffect napisał(a):Wszystko wygląda na dobrze podłączone, więc problem w dalszym ciągu nierozwiązany.

To może zacznij od koñca :)
Odłącz wszystko od 4in1 (serwa, silniki) i wtedy spróbuj zalogować odbiornik.
Może coś "krzaczy" od drugiej strony, czyli któryś element wysyła jakieś błędne sygnały do 4in1.
Jeśli to nie pomoże, to zapewne 4in1 do wymiany (lub jego element)
Jeśli się poprawnie zaloguje, wtedy po kolei podłączaj po jednym elemencie (serwo, silnik) i zobacz na którym się "wywala"
Oczywiście podłączasz elementy (serwo, silnik...) na odłączonym od 4in1 zasilaniu
Po podłączeniu pierwszego i kolejnych elementów, podpinasz zasilanie do 4in1 i sprawdzasz czy się loguje.

Gdybyś się pogubił z podłączeniami to silniki:

Obrazek

Górne złącze silnik tył czerwony (+) u góry, dolne złącze silnik przód czerwony (+) na dole

Serwa jak na załączonym obrazku :) Nie pytaj mnie który od prawego a który od lewego serwa. Lama sprzedana, pozostały zdjęcia :)

Obrazek
Ostatnio edytowano wtorek, 14 grudnia 2010, 20:34 przez Artu, łącznie edytowano 4 razy
Pozdrawiam, Artur

Post przez Norbi » wtorek, 14 grudnia 2010, 20:09

Daj na sam dół trymer (z prawej strony koło drążka)

Post przez Artu » wtorek, 14 grudnia 2010, 20:33

Norbi napisał(a):Daj na sam dół trymer (z prawej strony koło drążka)

Przecież napisał:
ApathyEffect napisał(a):Drążek oczywiście zawsze jest opuszczony do samego dołu, podobnie jak trymer. Ten problem znany jest chyba wszystkim.
Pozdrawiam, Artur

Post przez Tiopos » wtorek, 14 grudnia 2010, 21:02

miałem podobnie cały czar czerwona diada sprawd¼ baterie i pakiet
Niebieska Lama V4 + niebieskie ³opatki
T-rex 450 Pro - Kiedy¶...
Cessna 480 - NADCHODZI!!!

http://pl.desert-operations.com/?recrui ... d=d29ybGQx Prosi³ym o klikniêcia :)

Post przez Artu » wtorek, 14 grudnia 2010, 21:28

Tiopos napisał(a):miałem podobnie cały czar czerwona diada sprawd¼ baterie i pakiet

Ludziska, czytajcie wcześniejsze posty bo robicie tylko bałagan w wątku :x

ApathyEffect napisał(a):Baterie wymieniłem na nowe, wiec nie tu leży przyczyna

ApathyEffect napisał(a):Napiecia nie sprawdzalem, ale wydaje mi sie ze gdyby cos z akumulatorem bylo nie tak to nie powinien też reagowac na drazek kierunku

Tak więc, te kwestie mamy już wyjaśnione.
Pozdrawiam, Artur

Post przez Krzycho » wtorek, 14 grudnia 2010, 21:59

ApathyEffect napisał(a):Napiecia nie sprawdzalem, ale wydaje mi sie ze gdyby cos z akumulatorem bylo nie tak to nie powinien też reagowac na drazek kierunku. Mowiac trymer mam na mysli suwak pod drazkiem, mowiac drazek mam na mysli ... drazek :)

Mylisz się. Znane sa tu i opisane przypadki gdy lama reaguje na prawego drąga a nie chce sie unieść wyżej niż na kilka centymetrów i własnie była to kwestia starego pakietu.
Kyosho Nexus 30 x 2
Beta1400 FPV
FW190 Hype
Mugol
wyprzeda¿

Post przez Aikus » środa, 15 grudnia 2010, 11:10

Krzycho napisał(a):
ApathyEffect napisał(a):Napiecia nie sprawdzalem, ale wydaje mi sie ze gdyby cos z akumulatorem bylo nie tak to nie powinien też reagowac na drazek kierunku. Mowiac trymer mam na mysli suwak pod drazkiem, mowiac drazek mam na mysli ... drazek :)

Mylisz się. Znane sa tu i opisane przypadki gdy lama reaguje na prawego drąga a nie chce sie unieść wyżej niż na kilka centymetrów i własnie była to kwestia starego pakietu.

Dokładnie tak, a nawet bardziej. Bo Lamowe kontrolery 4w1 od którejś wersji (w tym WSZYSTKIE kontrolery 2,4GHz) maja odcięcie w reglu działające zdaje sie przy 6,4V. Jesli pakiet ma mniej, regiel nawet nie wystartuje. Serwa zas sa sterowane bezpośrednio z odbiornika, a ten będzie chodził ... do zdechnięcia....

Advertisement

Następna strona

Powrót do Lama