Teraz jest czwartek, 22 lutego 2018, 05:20

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

Lama i wiatr

Wszystko o śmigłowcach Lama
  • Advertisement

Re: Lama i wiatr

Post przez Mavi2000 » piątek, 9 maja 2014, 10:56

Baku dziękuję za radę narazie próbowałem nią latać przy bardzo słabym wietrze i dobrze sb radzi jednak jak dostanie podmuch wiatru koñczy się kontrola nad nią leci z wiatrem i tyle wtedy jej zmniejszam obroty i sadzam na ziemi w stanie nie naruszonym ;)
Pozdrawiam... Maciej ;)

---------------------

---> Lama v4
---> T-rex 250
---> KDS 450 S
---> T-rex 450

Re: Lama i wiatr

Post przez Viper81 » piątek, 9 maja 2014, 21:53

Baku napisał(a):Kolego nie za bardzo mi się zgadza, że lamą da radę latać pod wiatr... swoją lamę zrobiłem na full extreme! ( wszystkie części od extreme ) głównie mówiąc o silniczkach 180 pro. Jednego razu wzbiłem się na jakieś 15m i prądy wiatru były na tyle silne że popychały model coraz dalej... leciałem dziobem do siebie ale nic nie reagował. Nie chciałem po chamsku odcinać mu gazu bo dopiero co wymieniłem jakieś części i co.... odleciał tak daleko że już go nie znalazłem do dnia dzisiejszego. Kolego Mavi2000 nie dasz rady polatać przy takim wietrze lamą! i nawet z modami będzie to ciężkie. Najlepiej gdzieś na hali garażowej polatać albo jakiejś innej hali zadaszonej.

Potwierdzam. Tak samo straciłem moją Big Lamę Nie pomógł mod z przesunięciem baterii max do przodu. Nagły zryw wiatru przy bezwietrznym wieczorku i moja Big Lama leciała do tyłu z gwałtownym naborem wysokości. Odleciała daleko i gdzieś spadła. Widziałem ją spadającą jak kamieñ. Wirniki stanęły. Do dziś jej nie znalazłem ale pewnie niewiele z niej zostało.
Lamą najlepiej latać bez wiatru i przy nodze. Natomiast moją obecną 450-ką latam przy naprawdę silnym wietrze. Oczywiście bez przesadyzmów. Tylko nią trochę rzuca :)
THIS IS THE PART OF ME...

Pozdrawiam
Krzysiek "Viper" HELI DRIVER :)

Advertisement

Poprzednia strona

Powrót do Lama