Teraz jest czwartek, 22 lutego 2018, 05:20

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

Spalony kontroler 4in1

Wszystko o śmigłowcach Lama
  • Advertisement

Post przez coolcat » piątek, 18 października 2013, 20:54

mikegsx400 Dzięki wielkie za podpowied¼, o właśnie czymś takim myślałem... Troszkę już sobie polatałem pszczółką i jakiś taki sentyment mam do niej (może że to pierwszy helik) Niestety na forum wyczytałem że będzie ciężko dostać części do niej, i to co widać po sklepach zdaje się to potwierdzać. To powoduje że zaczynam się zastanawiać nad zmianą, ale i sprzedać teraz nie będzie łatwo. Chyba pójdę w stronę Turnigy 9x i elektroniki w/g Twojego opisu. Pytanie tylko czy zaprogramowanie apki pod to będzie kłopotliwe? Jeszcze tego nigdy nie konfigurowałem ;)
Hondy Bee FP v2

Post przez mikegsx400 » piątek, 18 października 2013, 23:58

ja tez bardzo lubie honeya :) i tez pewnie go nie sprzedam, mimo ze miewa swoje humory ;]
programowanie apki pod HB jest proste jak drut, jak bedziesz mial juz caly zestaw to daj znac, tu albo na PW to pomoge w miare mozliwosci :)
dwie¶cie po mie¶cie :D

Post przez coolcat » poniedziałek, 21 października 2013, 22:26

Witam ponownie.
Próbowałem reanimować mój 4in1 od pszczółki, na elektrodzie uzyskałem podpowiedzi co do zamiennika uszkodzonego układu i tak w miejsce oryginalnego AO4420 wstawiłem IRF7455. Po wstawieniu wczesniej IRF7413 szybko się paliły przy próbie uruchomienia silnika. 7455 wytrzymuje. Oczywiście wymieniłem wszystkie trzy mosfety. Niestety pojawił się inny problem. Gdy helik stoi spokojnie na podłodze i zaczynam powoli rozkręcać wirnik, widać dysproporcję obrotów wirnika ogonowego i głównego. Helik zaczyna machać ogonem w lewo, wtedy zaczyna działać (tak zakładam) żyro i hamuje oba silniki, tylko na cywilne i znów rozkręca... I tak w kółko, takie pulsowanie obrotami. Gdy przytrzymać helik, na podłodze lub w powietrzu, aby się nie obracał, wchodzi na obroty płynnie i bez problemów. Próbowałem wyrególować to potencjometrami ale nie udało się. Ma ktoś może jakiś pomysł co to może być? I czy gdy ewentualnie wstawię zewnętrzny ESC silnika głównego to reszta zadziała normalnie?
Hondy Bee FP v2

Advertisement

Poprzednia strona

Powrót do Lama