Teraz jest środa, 23 maja 2018, 12:47

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

Problem z BIG LAMA-dziwne tykanie

Wszystko o śmigłowcach Lama
  • Advertisement

Post przez krzysi3k » sobota, 24 sierpnia 2013, 22:28

Pakiet ponownie naładuje jutro. Ile powinien się ładować? Coś koło 2,5h?
Czy prawidłowo działający odbiornik po połączeniu z nadajnikiem powinien migać czy stale świecić na pomarañczowo? Czy może być np tak ze cela odpowiedzialna za zasilanie serwow się uszkodzila i nie podaje odpowiedniej ilości energii?

Post przez Viper81 » sobota, 24 sierpnia 2013, 23:03

Dioda powinna świecić światlem ciągłym. Pakietu raczej bym nie obwiniał za te problemy. Zauważ, że łączysz go przez złącze dwupinowe. Nie ma więc znaczenia napięcie na każdej z cel. Ważna jest suma napięć. Niemniej prawidlowe napiecie na każdej celi po naładowaniu wynosi 4,20 V +/- 0,02V Taki odchył jest dopuszczalny. Czas ładowania pakietu zalezy od tego jak mocno go rozładujesz. Nie polecam latania ponizej 3,7 V/ celę. Zauważyłem, że pakiet tak użytkowany (rozładowywany do 3,7V/celę) żyje znacznie dłuzej niz te rozładowywane bardziej.
Jedyna metoda to podmiana odbiornika/nadajnika w Twoim przypadku+kontrola czy wszystko jest prawidłowo podłączone i ustawione.

Post przez zyjek » sobota, 24 sierpnia 2013, 23:24

Krzysiek cele nie są wykorzystywane odrębnie pakiet wykorzystuje całe swoje napięcie a nie rozdziela się magicznie na poszczególne sekcje odpowiedzialne za coś, więc jak już i ja i kolega Viper który nawet miał taki model mówimy tobie żebyś zorganizował sobie odbiornik i nadajnik na testy to znaczy że chyba powinieneś tak zrobić a nie dalej doszukiwać się głupot kolejna rzecz że ładowarka to jest badziew więc zainwestuj 200 zł lub 150 od któregoś kolegi z forum i kup dobrą ładowarkę bo puścisz mieszkanie z dymem.
Jak już wcześniej wspominałem jak model jest na gwarancji to id¼ z nim na gwarancję tak będzie najrozsądniej.
Dwóch zawsze ich jest. Nie mniej, nie wiêcej. Mistrz i uczeñ.
Moim sprzymierzeñcem jest Moc i potê¿nym sprzymierzeñcem ona jest...
Pamiêtaj czego siê nauczy³e¶.|Ocaliæ ciê to mo¿e!

Post przez Viper81 » niedziela, 25 sierpnia 2013, 12:23

Gwarancja-dobrze kolega zyjek Ci doradza.
THIS IS THE PART OF ME...

Pozdrawiam
Krzysiek "Viper" HELI DRIVER :)

Post przez krzysi3k » niedziela, 25 sierpnia 2013, 13:08

właśnie czekam na odpowied¼ od dystrybutora w jaki sposób odbywa się serwis gwarancyjny i czy muszę cały model wysyłać czy tylko uszkodzony odbiornik ewentualnie nadajnik bo są połączone ze sobą plombą gwarancyjną. Lamę zakupiłem na allegro ponieważ tylko tam na chwile obecną była dostępna, sprzedawca mnie odesłał do dystrybutorka który siedzibę ma w warszawie. Mam nadzieje że nie będę musiał całego pudła odsyłać :P dam znać jak będę coś wiedział :)

Post przez Viper81 » niedziela, 25 sierpnia 2013, 22:43

Z doświadczenia wiem, że odsyła się cały model i najlepiej zapakować go do oryginalnego pudła i włożyć wszystko. Może wymienią Ci go na nowy albo naprawią Twój.

Post przez krzysi3k » wtorek, 27 sierpnia 2013, 18:14

Witam ponownie, za waszą radą postanowiłem spróbować ponownie naładować pakiet i sprawdzić co się będzie działa: przed ładowaniem 4.17V 3,71V 3,94V. Po 4 godzinach ładowanie!! gdy dioda zielona nadał migała postanowiłem odłączyć pakiet gdyż było wiadomo że jest tu coś nie tak. Po naładowania 4.17V 3,71V 3,94V czyli dokładnie tyle samo co przed naładowaniem! Dostałem odpowied¼ z serwisu żeby wysłać najlepiej cały komplet chyba że mi to nie na rękę żeby wysłać odbiornik i nadajnik. W między czasie przyszły do mnie dwa nowe pakiety które w weekend zamówiłem na allegro. Po podpięciu pierwszego z nich jakby nigdy nic heli się załączył, nadajnik i odbiornik zbindowały i cały system zastartował. Wszystko wskazuje na to że była to wina pierwszego pakietu jaki otrzymałem razem z zestawem który podczas pierwszego ładowania musiał się zepsuć. Puki co heli lata :)

Post przez Viper81 » wtorek, 27 sierpnia 2013, 22:12

A to naprawdę ciekawa historia :-) Może pakiet był uwalony i pod obciążeniem napiecie drastycznie spadało. Warto próbować i eksperymentować.
THIS IS THE PART OF ME...

Pozdrawiam
Krzysiek "Viper" HELI DRIVER :)

Advertisement

Poprzednia strona

Powrót do Lama