Teraz jest środa, 23 sierpnia 2017, 08:02

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

Honey Bee King 2-- opłaca się?

Wszystko o śmigłowcach King
  • Advertisement

Post przez Ramotny » poniedziałek, 23 listopada 2009, 17:53

benji napisał(a):… normalnie jakiś związek zawodowy pilotów RC Honey Bee King-ów się odezwała na forum !!! :lol: (...)
Jestem zielonym helimaniakiem i nie mogę merytorycznie w kwestiach technicznych prowadzić równorzędnej konwersacji z dostojnymi nestorami typu kolega Ramotny.
i po co ten sarkazm...
benji napisał(a):To jest ciekawe, wygląda, że rozbijanie samochodu, czy roweru, jest normalnym procesem eksploatacyjnym zwanym ZU¯YCIEM ???
oczywiście że samochodu ani roweru się nie rozbija. Ale wymienia się oleje, klocki hamulcowe itp. W modelarstwie lotniczym - szczególnie na początkowym etapie (tzw. nauka) - wypadki czy jak kto woli "krety" są dość częste. Stąd być może zbyt duży skrót myślowy - "o kosztach eksploatacji". ¯yczę Ci abyś był na tyle błyskotliwy i zdolny że opanujesz sztukę latania helikopterami w jeden maks dwa tygodnie i od razu pojedziesz na zawody z Alanem albo Tareeqiem. Ale jak będziesz kupował kolejny kit HK na części to potraktuj to jako "koszty eksploatacji".

benji napisał(a):Proszę abyście mnie dobrze zrozumieli szukam na naszym forum podpowiedzi opinii ludzi którzy coś przeszli w HELI i potrafią spojrzeć krytycznym okiem na swoje decyzje i wybory, wyciągnąć wnioski i podzielić się nimi z takimi zielonymi adeptami sztuki HELI jak ja.
Niesądze żebyś znalazł choć jedengo człowieka na naszym forum który z ręką na sercu, uczciwie mógłby opowiedzieć za lub przeciw dowolnemu modelowi - z prostego powodu: musiałby je wszystkie mieć, testować i na tej podstawie mieć własne zdanie. Jeśli się jakiegoś modelu nie miało to - przynajmniej ja - na jego temat nie wypowiadam. A że z wszystkich dostępnych modeli przewinął mi się przez ręce pewnie mniej niż jeden (1) procent więc tylko o tym jednym procencie mogę się wypowiadać...

benji napisał(a):Może to też kwestia wieku - mam się za młodego człowieka, ale dojrzałem już do tego, że słucham „starszych” i staram się korzystać z wiedzy innych, z tego co oni zrobili ¼le, aby tego nie powielać i potrafię się przyznać do błędu.
no i super!

benji napisał(a):Zacytowane posty sugerują, że zakup zestawu. Np.
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... copter_Kit
za 30 $ jest gorszym rozwiązaniem, niż wydanie 100zł na kilka uszkodzonych części do HBK po krecie ????

No cóż każda sroczka swój ogonek chwali i każdy właściciel HK450 będzie pisał że jest zadowolony ale poczytaj (dział HK450) ile modeli ludzie narozbijali zanim doszli co trzeba wymienić (jest osobny wątek pt "Co trzeba wymienić usprawnić") żeby HK zrobiły się bezawaryjne i bardziej lotne. Poza tym nikt nie mówi że to rozwiązanie gorsze - ono jest inne.

Po drugie - owszem można kupić heli za 30$. Do tego silnik za 30$, regiel za 30$, serwa za 30$, żyro za 30$, serwo na ogon za 30$ (przytaczam ceny sprzętu raczej z dolnej półki) i bez apratury wychodzi conajmniej tyle samo co RTF Belta albo Kinga (150$).
Do tego jeszcze apka za przynajmniej 40$ (Walkera 2601). A jak we¼miesz sprzęt nieco lepszy (np serwa nie SG91R tyko Hitec HS65HB, na ogon nie SG91R tylko HS5084, nie żyro Telebee tylko choćby GY401, nie regiel Mystery tylko cokolwiek lepszego no i apke markową to w 300$ trudno się zamknąć. Mój copter po podliczeniu wyszedł dobrze ponad 1000 zeta (bez aparatury) mimo że kit kosztował tylko 59$ + transport.

Po trzecie - skoro można kupować heli za 30$ to można i części do HBKx w tym samym sklepie - wyjdzie taniej niż 100zł.

benji napisał(a):… że niewspomnę o dołożeniu kilkunastu $ i otrzymaniu full alu .. np. na tuning HBK :D
- a po co? wszystkim odradzam...

benji napisał(a):Kupując HBK w RTF i dokupując drugiego w kit-cie, (jeśli taki jest) i dostając to samo, co się ma w bazowym heli …. To nie wiem, czy to wtedy tak ładnie wygląda
a po co kupować drugi Kit (rzadko bywają)? na części? a po co Ci wszystkie części? Poza tym gdyby nawet - to przecież kit nie kosztuje tyle samo co RTF.

benji napisał(a):Inny kolega wrzuca do jednego wora CX i T-rex,-a . ?
Czy CX to jest Copter X ? jeśli tak to nie ta półka cenowa, technicznie nie znam się, ale Copterowi bliżej cenowo do HK.
i Copter i HK to klony (żeby nie powiedzieć "kopie") T-Rexa dlatego wszystkie trzy są traktowane podobnie ale dlaczego full-alu Copter miałby być bliżej do full-plastik HK niż do pierwowzoru to nie rozumiem...

benji napisał(a):Koledzy powiedzcie mi, ale z konkretnymi przykładami, a nie tylko „nie, bo nie”
tak jak napisałem wcześniej - żeby móc tak powiedzieć trzeba by mieć styczność (dłużej niż przy ladzie w sklepie) z każdym heli o którym się chce wypowiedzieć. Ja mam dłuższą styczność tylko z tym co mam w stopce i tylko na ten temat się wypowiadam. Wielu ludzi który odradzają HBK miało ciężkie przejścia bo faktycznie jest to model wymagający. Napatrzyli się jak Szabo wywija T450, regulowali po łebkach i oczekiwali tego samego od modelu słabszego i tañszego a i umiejętności brakowało.... Złej baletnicy to i rąbek od spódnicy....

benji napisał(a):CO ZYSKUJÊ, (może złe słowo) W KTÓRYM MOMENCIE DOCENIÊ TO, ¯E KUPIŁEM HBK3 W 2,4GHz ,a nie dwa kit-y HK z dokupioną elektroniką i „ukradłem gdzieś forsę” na używaną aparaturę ???

Docenisz to w momencie jak łączne wydatki na 2xHK+elektronika+aparatura przekroczą dwukrotnie RTFa HBK. Kiedy okaże się że serwa które zamówiłeś nie pasują do ramy a regiel za cholerę nie chce pracować z Twoim silnikiem. ¯yro jest za wolne, serwo za słabe, zębatka ogona po raz kolejny kręci się na wałku, otwory wszystkich śrubek imbusowych są okrągłe a śrubki wkręcone w metal zalane klejem tak że nie idzie rozkręcić.
A poza tym będziesz musiał każdą pierdołę ściągać zza wielkiej wody...

Jeśli oczekujesz informacji typu "Kup to" to proponuję: kup Protosa, do tego na tarcze serwa JR HighVoltage, pakiety Kokama, silnik Skorpiona, żyro Skokuma, regiel Castle Creations i do tego apke JR 11Zero a na pewno będziesz zadowolony...
Tylko szybko zacznij zbierać pieniądze....

Aha i jeszcze.... Wiele razy na tym forum na pytanie "Co kupić tanio i dobrze" zawsze jest odpowied¼ "Najpierw kupujesz tanio a potem dobrze".

----------------------

benji napisał(a):Acha, jeszcze serio, czy zimą przy kilku stopniowym mrozie można latać heli ??? Chodzi o to czy jak bym się zdecydował na nówkę HBK od kolegów z za wielkiej wody to czy zimą będę mógł coś ćwiczyć, czy muszę poczekać jak zadaszą mi całkowicie stadion?
Można. Tylko zimno w ręce i łatwiej o błędy.
Pozdrawiam,
Grzegorz
==========
Mieæ czy lataæ? oto jest pytanie... - kocham Reksia 500

Post przez kc76 » poniedziałek, 23 listopada 2009, 19:07

1punisher napisał(a):Decyzja podjęta;] Paczka idzie do mnie...

Ok wiec zacznij nauke od teraz. Czytaj forum o ustawieniach katow lopat, wywazenia lopat, wywazenia helika. Sciagnij juz sobie instrukcje modelu jaki zakupiles i wydrukuj i czytaj. Czytaj dokladnie co ludzie pisza o Belcie, notuj porady, stosuj je. No i w stopce masz moje GG. Pytaj w miare wiedzy z kinga Ci pomoge
pzdr :)
Karol kc76 GG: 2461350
------------------------------------
HBK2 / CX 450 / HK 250GT / Gaui 425
DX6i

http://www.flickr.com/photos/karcio

Post przez jelcyn » poniedziałek, 23 listopada 2009, 23:36

Chyba dobrze by było żeby wypowiedział się ktoś kto latał na cx lub hk i na kingu lub belcie. Ja akurat nie mam porównania. Można poprostu sprawdzić ile kosztują części i będzie jasne co najlepiej kupić. To wszystko oczywiście pomijając brak apki w copterach i hk. Apkę przecież kradniemy.
Honey Bee King 2 - esky 3900kv, plastik, esky HL gyro, 4x Tower Pro SG90, 2400mAh

Post przez Ramotny » poniedziałek, 23 listopada 2009, 23:38

Ja mam i Coptera i Kinga (w dwóch wersjach) ale nie będę się już wypowiadał bo znów mnie ktoś nazwie "nestorem" albo jeszcze dosadniej... :?
Ostatnio edytowano poniedziałek, 23 listopada 2009, 23:51 przez Ramotny, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam,
Grzegorz
==========
Mieæ czy lataæ? oto jest pytanie... - kocham Reksia 500

Post przez kc76 » poniedziałek, 23 listopada 2009, 23:50

Kolego Ramotny i jelcyn. Spokojnie najwidoczniej ktos nie zrozumial Naszych dobrych checi w pomocy koledze. Jestesmy milosnikami tego hobby i nie pozwolmy na to by ktos nas sprowokowal. Za duzo jest pakietow do wylatania aby tracic czas na nerwy :)
pzdr :)
Karol kc76 GG: 2461350
------------------------------------
HBK2 / CX 450 / HK 250GT / Gaui 425
DX6i

http://www.flickr.com/photos/karcio

Post przez jelcyn » poniedziałek, 23 listopada 2009, 23:58

No właśnie. Może zakoñczmy ten temat. Kto miał się dowiedzieć ten się dowiedział.
Honey Bee King 2 - esky 3900kv, plastik, esky HL gyro, 4x Tower Pro SG90, 2400mAh

Post przez benji » wtorek, 24 listopada 2009, 20:42

...... upsss, ale się narobiło..... :(

Nie taka była intencja mojego postu.

Jeśli kogokolwiek uraziłem, to go BARDZO PRZEPRASZAM ... naprawdę.

Mam nadzieję, że Koledzy też trochę sobie żartujecie z tym patosem :lol:

Chciałbym uczestniczyć w życiu tego forum i dzielić się swoimi przemyśleniami, a z czasem doświadczeniem, a nie tylko przykalskiwać i nawzajem się poklepywać.

Być może tego nie widać, ale staram się zawsze podeprzeć moje konkluzje jakimś przykładem, czy porównaniem.

... i bardzo dziękuję (zwłaszcza koledze jelcyn-owi) za wartościową wymianę uwag :)

.. a koledze Ramotnemu, który w sposób bezpośredni "pchnął mnie" na tory w kierunku prawdziwego heli, zamiast do "helikopteropodobnych" szacunek i dzięki.

... Do następnego razu

CopterekX 450 AE V2 już "New status: Sent" :lol:
pozdrawiam
Tomek

jakie¶ tam popierdó³ki Blade i Walkery
T-Rex 150 DFC / T-Rex 250 SC / MiniProtos 3S / T-Rex 500 PRO DFC SC;
Logo 600 6S / Agile 7.2 / Goblin 700 / Assault 800 (strech)
DX18 * DX8 * JR DSX11 * WK-2801PRO

Re: Honey Bee King 2-- opłaca się?

Post przez Viper81 » wtorek, 21 marca 2017, 10:20

Temat trochę starawy odkopałeś :) ale spoko. Zawsze lepiej uczyć się na prostych modelach.
THIS IS THE PART OF ME...

Pozdrawiam
Krzysiek "Viper" HELI DRIVER :)

Advertisement

Poprzednia strona

Powrót do King