Teraz jest wtorek, 12 grudnia 2017, 20:13

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

ZYX-S2 i S-BUS

Wszystko o systemach FlybarLess, czyli nie ma połowy wirnika a lata.

Moderatorzy: Scroller, maczar, kenobi36

• Advertisement

ZYX-S2 i S-BUS

Post przez zim » sobota, 17 stycznia 2015, 17:02

Witajcie,

Czy komuś z forum udało się uruchomić taką konfiguracje.

Podłączyłem ZYX i odbiornik kablem s-bus.

Radio (T8FG) ustawione zgodnie ze wskazówkami w sofcie Tarota, natomiast w zakładce setup/monitor gdy poruszam drążkami wszystkie wska¼niki szaleją

Czy ktoś miał podobną sytuacje i ją rozwiązał ?

Re: ZYX-S2 i S-BUS

Post przez lopez » niedziela, 23 kwietnia 2017, 22:10

Siemka,

Podbije stary temat gdyz wlasnie stal sie i dla mnie aktualny. Podlaczylem do ZYX-S2 odbiornik Frsky X4SRB SBUS-em i monitor pokazuje mi poprawne wartosci wysylane z radia, takze na kanale throttle. Instrukcja mowi, ze na zlaczu AIL powinienem miec przekazany ten sygnal do regla. Okazuje sie, ze tak sie jednak nie dzieje. Sprawdzilem analizatorem i niezaleznie od polozenia drazka gazu sa tam caly czas wysylane impulsy 1050us/333Hz (czestotliwosc jak dla tarczy). Udało się komukolwiek to uruchomić? bo ja już nie mam pomysłów. Aktualnie radzę sobie tak, ze ESC mam podlaczony bezposrednio do odbiornika.

Pozdro ;)
Pozdro, Lopez
T-Rex 450 V2/Sport FBL ZYX-S2 | QAV 210 EMAX 2205 OmnibusF4v2 | Trifecta 2206 OmnibusF4v2 | Turnigy 9X/XJT/OpenTX

Post przez Viper81 » niedziela, 23 kwietnia 2017, 23:00

Obrazek

Tak podłączasz ???
THIS IS THE PART OF ME...

Pozdrawiam
Krzysiek "Viper" HELI DRIVER :)

Post przez lopez » poniedziałek, 24 kwietnia 2017, 09:32

Dokładnie tak, co prawda Twoj screen pochodzi poprzedniej wersji ZYX-ow, w konfiguratorze i manualu do ZYX-S2 jest tylko takie coś
Obrazek
Ani słowa o bindowaniu ani adapterze, tym bardziej, że monitor pokazuje mi poprawne wartości. Pozdro ;)
Pozdro, Lopez
T-Rex 450 V2/Sport FBL ZYX-S2 | QAV 210 EMAX 2205 OmnibusF4v2 | Trifecta 2206 OmnibusF4v2 | Turnigy 9X/XJT/OpenTX

Post przez Viper81 » poniedziałek, 24 kwietnia 2017, 21:07

Myślę nad tym Twoim tematem. Przyczyna zapewne będzie jakaś śmieszna.
Używasz kabla od ZYX - SBUS ??? Jakie masz radio? Czy softy w odbiorniku i radiu są najaktualniejsze ?
FrSky w związku z nowymi dyrektywami unijnymi zmieniał trochę w swoich odbiornikach i nadajnikach. Softy muszą być kompatybilne na linii nadajnik - odbiornik. Zacznijmy od takich prostych rzeczy.

Pozdrawiam

Post przez lopez » poniedziałek, 24 kwietnia 2017, 22:03

Prawdę mówiąc, to szukam głównie potwierdzenia lub zaprzeczenia, czy komukolwiek udało się taką konfigurację uruchomić. Moduły zakupiłem przeszło miesiąc temu więc firmware powinien być stosunkowo nowy, wiem tylko ze jest w wersji EU-LBT. Adaptera co prawda nie używam, skoro monitor pokazuje poprawnie zdekodowane sygnały. Domyślam się to jest tak na prawdę zwykły inwerter logiczny, przeca SBUS to tak na prawdę odwrócony UART, a nowsze procki maja już wbudowany sprzętowy inwerter. Natomiast nie od dziś wiadomo, że Tarot pokpił kilka kwestii w tym żyrku i wygląda na to, że całkiem zarzucił jego dalszy rozwój i aktualizacji już nie doczekamy. W tym przypadku sobie poradziłem, bo akurat zakupiłem odbiornik, który ma trzy dodatkowe wyjścia PWM i kanał do regla się jeszcze załapał. Ale na rynku pojawiły się ostatnio fajne odbiorniki Frsky XM+, są dużo mniejsze, sporo tańsze u majfrendów i to IMHO bardzo ciekawa opcja, przy czym na wyjściu dają tylko SBUSa. Także dzięki że o tym myślisz, ale nie zajmuj sobie tym głowy zbyt długo ;) Jak coś jeszcze ustalę, to napisze dla potomności, Pozdro ;)
Pozdro, Lopez

Post przez Viper81 » poniedziałek, 24 kwietnia 2017, 22:56

Właśnie w tym cały szkopuł. Wiem, że ludzie na ZYX -s / s2 latają na SBUS-ach ale swoją drogą nie kojarzę nikogo z tym odbiornikiem który masz u siebie zamontowany. On ma w standardzie 3 kanały PWM i 16 SBUS. Ale w sumie to nie powinno być żadnym problemem.
Ale spoko :wink:
Widzę, że masz opanowanie szukanie po necie i na YT więc na pewno coś znajdziesz :wink:
No no i opisz wszystko obowiązkowo bo fora są pełne tematów zaczętych i niedokończonych :) Ludzie jak już zażegnają swój problem to uważają, że nie muszą nikomu zdradzać rozwiązania.

Pozdrawiam

Advertisement

Powrót do Systemy FLybarLess