Teraz jest czwartek, 14 grudnia 2017, 15:18

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

MSH Brain ustawienia poczatkującego

Wszystko o systemach FlybarLess, czyli nie ma połowy wirnika a lata.

Moderatorzy: Scroller, maczar, kenobi36

• Advertisement

Post przez kenobi36 » środa, 6 sierpnia 2014, 09:58

Nie da się, nie ma failsafe, jak satelitka traci zasięg to brain jedynie gaz wyłącza (dlatego w spalinie warto mieć prawidłowo ustawione rewersy na serwie).
Też kiedyś myślałem o autolevelu z lekko ujemnymi kątami ale niestety się nie da.
Niestety technologia satelitek tak ma :-(
SAB Goblin 700, T-Rex Gasser 700, Goblin 500, Protos Mini
RCmaniak.pl - Century Radikal - SAB Goblin - MSHeli - ALZRC czê¶ci T-Rex i X5 - Blade Helis and Tuning - Brain - MKS - RJX - PowerHD

Post przez MacGyverek » piątek, 8 sierpnia 2014, 21:59

Dziś udało mi się ulotnić Dominatora. Pierwszy zawis z Brainem na pokładzie. Bez zbędnego dłubania poszedł w góre na defaultowych ustawieniach braina ;)
Nogi jak z waty, drżenie rąk....Dopiero za 3 startem się ręce uspokoiły i powisiałem metr nad ziemią ;)

Mam znowu kilka pytañ co do ustawieñ.
1. Gain ogona ustawiłem domyślnie na 45 i nie zauważyłem drgania czy drftu ogona. Na razie nie tykałem
2. Na zawis bokiem się jeszcze nie odważyłem więc nie wiem jak wyglądają drgania ELEV. Za to są małe na AIL. I pytanie czy zmniejszyć ogólnie Gain Cykliki (jeśli tak to o ile zmniejszać - z jakim krokiem) czy zmniejszyć tylko parametry PID od AIL w Advanced?? (Jeśli tak to który ?? Parametr "I" ???)
3. Czy nie przesadziłem ustawiając EXPO w apce na +20, a w brainie też jest -20?? Czyli brain i apka wypłaszczyli charakterystykę na środku drążka.
4. Chciałbym również sprawdzić autolevel, żeby mnieć opcje ratunkową w razie czego. Ustawiłem set level (tarcza wydaje sie byc na oko prosta), cyklika chodzi w tym trybie mułowato (czyli mysle ze jest ok). Ale pytanie takie: lepiej wzbić się w górę i dać MODE autolevel czy lepiej wypróbować go podczas startu - mieć go załączony ?? (dla mnie chyba by było lepiej podczas startu ;))

Z góry dzięki za rady.
Syma 107
Walkera v120d02s
Walkera QR Ladybird V1
Align T-Rex 450L Dominator
MCFly Quadrocopter
------
Steruje: Walkera DEVO8S + DeviationTX

Post przez kenobi36 » sobota, 9 sierpnia 2014, 08:06

1. Zawsze możesz zwiekszać co lot o 5%, jesli bedzie miał tendencje do oascylacji to cofniesz o 5%.
2. Najprościej cały gain, jesli drastyczne zmniejszenie gaina nie pomoże to zwiększ minimalnie obroty.
3. Nie prseszkadza.
4. Autolevel orzedewszystkim sprawd¼ na ziemi bez łopat głównych, postaw model płasko aby tarcza była poziomo i powoli zwiększaj obroty, jeśli tarcz będzie się przechylała to znaczy że pozim wibracji jest za duży.
RCmaniak.pl - Century Radikal - SAB Goblin - MSHeli - ALZRC czê¶ci T-Rex i X5 - Blade Helis and Tuning - Brain - MKS - RJX - PowerHD

Post przez Aikus » sobota, 9 sierpnia 2014, 21:58

del
Ostatnio edytowano piątek, 7 listopada 2014, 14:19 przez Aikus, łącznie edytowano 1 raz

Post przez MacGyverek » wtorek, 12 sierpnia 2014, 18:28

Dzięki kenobi za sugestie.

1. Z ogonem myslalem, że jest ok i zostawiłem na 45 jak było domyślnie. Dziś troche wiało i troszkę nim zamaiatało. Nie wiem czy zmniejszać czy zwiększać tail gain.
2. Zmniejszyłem gain cykliki o 4 punkty. Nadal widać drgania na podwoziu (mam od 500tki). Zwiększyłem za to obroty i jest lepiej. Pod koniec pakietu jak obroty się zmiejszają drgania się znowu pojawiają. Lekkie bo lekkie ale sa. Jutro jak znajde kamerzystę to sfilmuje - moze powiecie, że nie ma się czym przejmować. Sprawdziłem i sfilmowałem również torowanie. Rzucicie okiem czy jest ok ?? (sorki za jakość ale jedną reką obługiwać helika i kamerę nie należy do łatwych): https://www.youtube.com/watch?v=qAM8liyC49g
Zastanawiam się czy drgania nie pochodzą od luzów na wale głównym. Align pisze, żeby dać podkładki miedzy łożyskiem a "ograniczeniem" na wale. Nie pisze jednak ile tego luzu skasować. Ja dałem 1 podkładkę 0.2 i został luz ok 0.1mm (jeszcze jedna podkładka 0.1 by weszła, ale byłoby wtedy na "ZERO"). Czuć ruch 0.1mm w pionie i w poziomie na łożysku. Zluzowałem również nieco łopaty głowne i wirnikowe w okuciach.
3. Expo zmniejszyłem do 10 w aparaturze i lata się dużo lepiej.
4. Tarcza bez łopat idzie prosto na autolevel.
Syma 107
Walkera v120d02s
Walkera QR Ladybird V1
MCFly Quadrocopter
------

Post przez kenobi36 » wtorek, 12 sierpnia 2014, 21:20

1. Jak powoli oscyluje to mechanika niedopieszczona, jak szybko trzepie to gain za duży.
2. Jeśli masz DFC to jest to twarda głowica i drgawki znikną dopiero przy wysokich obrotach, oczywiście zmniejszenie gaina też może pomóc. Proponuję włączyć governor wtedy obroty nie będą spadać wraz ze zużyciem pakietu.
Luz 0,1mm może być, zero luzu też może być ale śruba skręcająca koło główne powinna się wkładać bez oporu, inaczej łożyska szybciej padną.
4. Rozumiem że rozkręcasz na max silnik i tarcza się nie przechyla ? Wtedy jest OK

Post przez MacGyverek » wtorek, 26 sierpnia 2014, 18:45

Walcze dalej z Gainem na ogonie. Koledzy na polu mówili, że jest ok. Ja myślę, że jeszcze coś z tym można zrobić.

Na poczatku latałem 450L na gain 45 i wydawało mi się ok. Jak już uporałem się z drganiami całego helika to wyszło, że ogon coś nie teges. Ogon lekko falował i przy małych ruchach drążka działał bardzo skokowo. Ciężko to opisać - poprostu ruch ogona nie był płynny. Zaczałem zwiększać gain do 50 i było jeszcze gorzej i ogon zaczał terzepać/drgać. Poczytałem na forach i w manualu iKon, że należy gain zwiększać aż zacznie oscylować i wartość pomnożyć x0.666 i tą wartośc ustawić. Czyli 50x0.666 = 33. Na tym gainie helik zaczał latać dużo lepiel. Ogon ruszał się płynnie, ale mam lekki "tail wag" podczas pierwszej minuty lotu.Potem jest już lepiej. Pytałem na innych forach o gainy w brain dla 450L i niektorzy mają ok na gainie 45, a niektorzy muszą ustawić 35 aby bylo ok. Od czego to zależy?? Schodzicie poniżej 30 ??

Ja próbowałem jeszcze zwiększyć parametr "I" w advanced o 5 ale nie bylo różnicy.
Zrobiłem również testy wibracji. Rozkreciłem na maksa wirnik bez łopat głównych z łopatami ogonowymi i z włączonym autolevel. Tarczas się nie odchylała i wibracji na ramie brak.
Serwo mam stokowe DS525M i w brain ustawione na 333Hz.
Cyclic gain:35
Agility: 30
Latam bez GOVa, na krzywej gazu 0 35 70
Ogon chodzi płynnie bez zacięć, popychacz ogonowy jest oddalony od osi serwa 10mm. Nie wiem co kenobi36 masz na myśli z dopieszczeniem mechaniki??

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.
Syma 107
Walkera v120d02s
Walkera QR Ladybird V1
MCFly Quadrocopter
------

Post przez kamsolik » środa, 7 stycznia 2015, 17:53

Podłączę się jako początkujący z tym systemem. Nie wiem gdzie podłączyć BECA CC do mojej konfiguracji?
Mam braina podłączonego z regulatorem YGE 60A by protos, do Braina podłączone są również serwa, z odbiornik połączony mam z Brainem przez Sbus Futaby.
Zgodnie z instrukcja BECa CC należy odłączyć czerwony kabelek z przewodu łączącego regulator z odbiornikiem( w moim przypadku Brainem?)
Pytanie gdzie podłączyć przewód idący z BECa? Do braina czy do odbiornika i do jakiego kanału?

Post przez kenobi36 » środa, 7 stycznia 2015, 18:33

Do dowolnego poza CH 4-5-6 Bing
Jeśli masz w wolne w Brainie to podłącz je do brain.
Jeśli tylko jedno wolne to możejsz jeden kabelek do Brain drugi do odbiornika.
Czerwony z regulatora jak sam napisałeś, trzeba wypiąc aby dwa bece nie zasilały jednocześnie.

Advertisement

Poprzednia strona

Powrót do Systemy FLybarLess