Teraz jest niedziela, 22 października 2017, 12:04

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

NAZA-H TREX 700 pomoc yz ogonem

Wszystko o systemach FlybarLess, czyli nie ma połowy wirnika a lata.

Moderatorzy: Scroller, maczar, kenobi36

• Advertisement

Post przez lisartur » czwartek, 11 września 2014, 14:45

Witam
Mam zainstalowany system NAZ-H na TREX 700 i jest wszysko super lata stabilizuje sie ale mam problem z ogonem
macha nim na lewo i prawo
z tego co przejżałem całe oprogramowanie nazy nie ma nigdzie ustawienia czyłości żyra na oprogramowaniou
Mam aparaturę turnigy T9x i nie wiem czy tam mam w jakiś spsoób ustawić czułoc żyra czy nie proszę o pomoc
Czy może to być wina za małych obrotów?
Copterx 450 + Hitec Optic6
Extra PA

Post przez Kosmo! » czwartek, 11 września 2014, 15:08

Poszedł PW

Post przez sebul » czwartek, 11 września 2014, 16:18

@Kosmo, to jest forum i piszemy publicznie tak by inni też mogli w przyszłości skorzystać z wiedzy tu pozostawionej..

@lisartur, problem może leżeć w kilku miejscach na raz, może gdybyś oświecił nas informacją na jakich obrotach latasz, jaką czułość żyrka masz już ustawioną w apce to było by o wiele łatwiej Ci pomóc.
Ja w LOGO 600 czułość dla żyra ustawiłem na wartość 82% i trzyma jak skała.
Pozdrawiam.. Sebek

Caliber 5

Post przez lisartur » czwartek, 11 września 2014, 17:29

W aparaturze w GYROSENS mam na INH i dwie wartości mna 100% obroty to mam stałe no poziomie 75% nie mam krzywej gazu to się chyba nazywa GOVERNOR
Extra PA

Post przez sebul » czwartek, 11 września 2014, 19:27

W aparaturze GYROSENS wartość na poziomie nie większym niż 80% regulujesz ją w zależności od zachowania się ogona, krzywa gazu osobna dla poszczególnych trybów lotu NORMAL, IDLE1 i IDLE2 jeśli będziesz potrzebował.
Na jakiej apce to stoi.. ?
Pozdrawiam.. Sebek

Caliber 5

Post przez lisartur » czwartek, 11 września 2014, 19:49

Ale ja pisałem że nie mam krzywej gazu mam ją na stałym poziomie
Co mam ustawićw zakładce AUX-CH? Czy na kanle CH5 ma być GEAR?
I teraz najważniejsze czy GYRO SENS mam ustawić jako ACT?
i co to jest UPRATE i DNRATE oraz co wybrac jako MODEL STD czy GYR
Extra PA

Post przez sebul » czwartek, 11 września 2014, 20:19

Nie zrozum mnie ¼le ale to co piszesz sprawia wrażenie, że nie masz zbyt wiele pojęcia o podstawowych ustawieniach dla śmigłowca..

Wyżej przedstawiłem Ci pewien wariant takich ustawieñ, krzywą ustaw dla poszczególnych trybów lotu, nie kombinuj..
Pozdrawiam.. Sebek

Caliber 5

Post przez lisartur » czwartek, 11 września 2014, 20:25

Aparatura to Turnigy T9x
A co do krzywej gazu nie da się regulator pracuje tylko i wyłącznie w governorze
Ale mój problem to nie krzywe gazu a machanie ogonem :) w tym szukam pomocy
Pozdrawiam
Extra PA

Post przez sebul » czwartek, 11 września 2014, 23:44

Sprecyzuj to:

regulator pracuje tylko i wyłącznie w governorze

co to za regiel ?
Pozdrawiam.. Sebek

Caliber 5

Re: NAZA-H TREX 700 pomoc yz ogonem

Post przez qemay » piątek, 12 września 2014, 07:17

sebul napisał(a):Nie zrozum mnie ¼le ale to co piszesz sprawia wrażenie, że nie masz zbyt wiele pojęcia o podstawowych ustawieniach dla śmigłowca..

Wyżej przedstawiłem Ci pewien wariant takich ustawieñ, krzywą ustaw dla poszczególnych trybów lotu, nie kombinuj..

Nie wiem dlaczego ale też odnoszę takie wrażenie. Osoba która najwyra¼niej nie zna swojego nadajnika, i średnio radzi sobie z podstawowymi pojęciami zabiera się za latanie 700'ą. Hym... Ja bym w powietrze modelu klasy 100 nie podniósł nie wiedząc gdzie jest ustawienie czułości ogona, a niestety kolega się zachowuje jak by nie miał na ten temat zielonego pojęcia, ale modelem już latał. Mam nadzieję, że daleko mieszka.

To jak twoje kanały w nadajniku się nazywają nie ma żadnego znaczenia. Możesz sobie podpiąć kanał oznaczony Thro do czułości ogona i tak wszystko skonfigurować, że będzie latało. Więc nikt nie powie Ci na którym kanale i jak masz ustawić czułość ogona bo przydało by się wziąć instrukcję podłączenia nazy i sprawdzić do którego kanału podpoiłeś wejście czułości systemu. Model lata więc chyba z instrukcji korzystałeś.

Regulator też, mimo że w governorze jest sterowany przez naze/odbiornik. Sebul pyta o obroty bo czułość żyroskopu zależy wprost proporcjonalnie od obrotów. Im wyższe obroty tym niższa czułość ogona wymagana by trzymał.

Więc jeśli ogon ci rybkuje, to albo masz za wysoką czułość - sprawd¼ gdzie ją podpoiłeś i jakie masz na danym kanale ustawienie w nadajniku.
Albo masz za wysokie obroty - czytaj za wysoką czułość na danych obrotach. Zależnie od oprogramowania nadajnika możesz albo zmniejszyć czułość albo uzależnić ją od obrotów (różne czułości w różnych trybach lotu).

Podpis usuniêto z powodu podejrzenia o kryptoreklamê.

Post przez Scroller » środa, 19 listopada 2014, 00:17

A ja troszkę OT: Może ktoś, kto posiada DJI NAZA H napisać mi troszkę o swoich wrażeniach? Chciałbym to wsadzić do mojej 800-tki. Chciałbym, aby miał system "antypaniki" (jak np. pilot się zamiesza to puszczam drągi lub pstrykam przełącznik, to model sam się stabilizuje). Czy NAZA ma taką opcję?
Align T-REX 100-800
Spektrum DX7, DX9 Black Edition

Post przez wolniak » sobota, 10 stycznia 2015, 20:12

Mam coś takiego. W trybie manualnym zachowuje się jak każdy inny w trybie atti zawiśnie na wysokości, można puścić drągi. Po właczeniu GPS przestanie lekko uciekać nawet i stoi jak wryty.
Wylądować się tym nie da w automacie. Nie próbowałem ale producent twierdzi, że nie, więc przed lądowaniem trza prałaczyć do manuala i wtedy siadać.
Przy przełaczaniu między trybami trzeba uważać bo w automacie przejmuje gaz na takim poziomie jak był, więc spowrotem trza pamiętać, żeby manetka był mniej więcej w tej samej pozycji jak przed.
Tego nie ma przy WKH. WKH ma pozatym wspomaganie lądowania, to jest niezły bajer. Śmigłowiec jest kompletnie kontrolowalny.

Post przez wolniak » sobota, 10 stycznia 2015, 20:13

W temacie latającego ogona, to trzeba mechanicznie tak dobrać aż przestanie latać, bo inaczej faktycznie zachowuje się jak na gumie od gaci. Takich efektów nie mam przy V-Barze na ten przykład ale to kwestia regulacji i da się zrobić.

Post przez Scroller » czwartek, 2 kwietnia 2015, 00:00

wolniak napisał(a):Mam coś takiego. W trybie manualnym zachowuje się jak każdy inny w trybie atti zawiśnie na wysokości, można puścić drągi. Po właczeniu GPS przestanie lekko uciekać nawet i stoi jak wryty.
Wylądować się tym nie da w automacie. Nie próbowałem ale producent twierdzi, że nie, więc przed lądowaniem trza prałaczyć do manuala i wtedy siadać.
Przy przełaczaniu między trybami trzeba uważać bo w automacie przejmuje gaz na takim poziomie jak był, więc spowrotem trza pamiętać, żeby manetka był mniej więcej w tej samej pozycji jak przed.
Tego nie ma przy WKH. WKH ma pozatym wspomaganie lądowania, to jest niezły bajer. Śmigłowiec jest kompletnie kontrolowalny.

Czy NAZA H ma możliwość ustawienia maksymalnego wychylenia śmigłowca, jak to można ustawić w quadrokopterach?
Align T-REX 100-800
Spektrum DX7, DX9 Black Edition

Post przez wolniak » czwartek, 2 kwietnia 2015, 09:53

W trybie manualnym działa jak znany wszystkim system a w trybie auto nie daje przechylić śmigłowca więcej niż o 45 stopni. Jednym słowem nie da się wywalić go na przysłowiowe plecy.
Wookong ma to samo w trybie auto I też nie ma w pramaetrach możliwości ustawienia tego.
Ustawia się różne historie związane z czułością reakcji na drążek i stabilizacji ale takich rzeczy jak kąt się nie ustawia.

Advertisement

Następna strona

Powrót do Systemy FLybarLess