Teraz jest sobota, 21 października 2017, 16:12

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

ZYX-S2 się popsuł.

Wszystko o systemach FlybarLess, czyli nie ma połowy wirnika a lata.

Moderatorzy: Scroller, maczar, kenobi36

• Advertisement

Post przez johnny » sobota, 13 września 2014, 15:18

Nie wiem czy tylko ja to zauważyłem ale serwo rusza Ci się w mocowaniu a helikopter siedzi na ziemi i zero obciażenia. Co się musi z nim dziać w locie pod obciążeniem ??
tarot 450 pro v2
hubsan x4 fpv
wasp 100 nano cp
phoenix 2000
spektrum dx6i
by³y: blade 130x, hubsan x4

Post przez Wiktor » sobota, 13 września 2014, 17:04

może, któeś ze serw ma małe zwarcie i za dużo ciągnie prądu. Sprawed¼ jak wypniesz jedno lub 2
lataæ to cza umiæ
klimatyzatory Kraków

Post przez subframe » sobota, 13 września 2014, 20:45

johnny napisał(a):Nie wiem czy tylko ja to zauważyłem ale serwo rusza Ci się w mocowaniu a helikopter siedzi na ziemi i zero obciażenia. Co się musi z nim dziać w locie pod obciążeniem ??

Tak wiem, dzięki, poprawiłem. Są to Corony, więc wiadomo co się dzieje jak je za mocno dokręcisz. Mogą być do wywalenia jeszcze przed kretem :)

pozdrawiam
Subframe
HK450 PRO FBL DFC
HBK3
V977

Post przez subframe » sobota, 13 września 2014, 21:02

Wiktor napisał(a):może, któeś ze serw ma małe zwarcie i za dużo ciągnie prądu. Sprawed¼ jak wypniesz jedno lub 2

To kolejny temat do sprawdzenia. Mam gdzieś "wattmeter" który mierzy też serwa, tylko kabalek mi się gdzieś zapodział ..:)
Chociaż wcześniej na innych serwach było tak że w drgania wpadał tylko CH3 i gdy podpiąlem inne serwo nie był różnicy.
Póki co problem jakby się sam rozwiązał, ale nie do konca.
Dzisiaj latałem i w sumie było spokojnie do czasu jak raz nim zatelepało w powietrzu, to bardzo nieprzyjemna sytuacja.
Potem wylądowalem żeby zminiejszyć katy i ogon zaciągnął trochę trawy i było po lataniu...
Póki co obstawiam 70% ZYX vs. 30% apka.
pozdrawiam
Subframe.
HK450 PRO FBL DFC
HBK3
V977

ZYX-S2 jednak się nie popsuł.

Post przez subframe » sobota, 22 listopada 2014, 23:45

Jednak ZYX-S2 się wybronił. Po licznych perypetiach i przygodzie z kBarem okazało się że ZYXS2 po prostu nie lubi sie z serwami Corona 929HV. Te serwa są po prostu do d... . Kbar też sobie z nimi nie radził, co prawda serwa nie wariowaly, ale całym helikiem trzęsło i suwanie suwakami w sofcie nic nie dawało.
Od kiedy założyłem KST215MG, ZYXS2 zapałał do nich miłością i od razu problem się rozwiązał.
Helik stabilny, problem rozwiązany.

pozdrawiam
Subframe
HK450 PRO FBL DFC
HBK3
V977

ZYX-S2 jednak się nie popsuł.

Post przez wiesław » poniedziałek, 24 listopada 2014, 17:30

NO patrz-widze ze te serwa są warte swojej ceny-chyba tesz się na nie zdecyduje :P

Re: ZYX-S2 się popsuł.

Post przez kenobi36 » poniedziałek, 24 listopada 2014, 18:16

subframe napisał(a):Wydawało mi sie, że żyrka się nie psują a wygląda na to że ZYX się psuje.
Serwa wpadają w delirium. Nie zawsze, ale czasami.
Dzisiaj w locie mi się to zdarzyło. Dodatkowo czasami zachowuje się też jakby tracił link, ale to nie to bo było blisko.

Na początku myślałem że to coś z YEP-em bo coraz częściej pojawia mu się 6 x BIIIP, wiec:
1. Zmieniałem ESC Yep40A na dluxa - bez różnicy
2. Podłączałem zewnętrzny UBEC 6C - jeszcze gorzej.
3. Zmieniłem t9x na FrSky - bez różnicy
4. Ustawiałem serwa na analogowe - bez różnicy.
5. Kableki chyba są ok. Skojarzyłem że YEP zaczął mi bipczeć (ale nie zawsze), od kiedy latam na ZYX-S2.

Serwa Corona DS929HV, wcześniej na innych też to miałem tylko w mniejszej skali.
Macie pomysł co jeszcze sprawdzić?
Na filmiku powoli ruszałem aileronem.

[youtube]http://youtu.be/4gIqcz-m9KA[/youtube]

http://youtu.be/4gIqcz-m9KA

pozdrawiam
Subframe.

Nie licząc sytuacji z 3x1000 to bardzo podobny efekt do twojego na filmie miałem z Coronami i żyroskopem samolotowy FC-130.
Serwa na lotkach zakłócały Gyro, ale te oddalone na ogonie już nie.
Próbowałem rożnych kombinacji z kondensatorami na kablach i nic to nie dało.
Teraz mi tak przyszło do głowy że może Corony nie mają kondensatora na silniku i szczotki sieją zakłócenia.
SAB Goblin 700, T-Rex Gasser 700, Goblin 500, Protos Mini
RCmaniak.pl - Century Radikal - SAB Goblin - MSHeli - ALZRC czê¶ci T-Rex i X5 - Blade Helis and Tuning - Brain - MKS - RJX - PowerHD

Re: ZYX-S2 się popsuł.

Post przez Viper81 » poniedziałek, 24 listopada 2014, 19:23

Pamiętam czasy gdy corona to były serwa spotykane co najmniej w połowie modeli :) KST, MKS, przyszły pó¼niej. Oczywiście zawsze były na rynku markowe serwa. Ostatnio zastanawiałem się czy istnieją " niezniszczalne " serwa :) Serwo, które negatywnie oddziałuje na elektronikę modelu nie powinno być w ogóle w obrocie na rynku. Ale jak rynek działa i co na nim można kupić - sprzedać wszyscy wiemy :)
THIS IS THE PART OF ME...

Pozdrawiam
Krzysiek "Viper" HELI DRIVER :)

Advertisement

Poprzednia strona

Powrót do Systemy FLybarLess