Teraz jest niedziela, 22 października 2017, 12:02

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

T-rex450 + Zyx-s telepie na boki, wpada w wibracje boczne

Wszystko o systemach FlybarLess, czyli nie ma połowy wirnika a lata.

Moderatorzy: Scroller, maczar, kenobi36

• Advertisement

Post przez lasiek » środa, 25 lutego 2015, 13:32

ma ktoś z was panowie opis do ustawieñ w zyx tych zaawansowanych. ? Zainstalowałem zyx w mojej 2 550 i zachowuje się całkiem inaczej jak ebar
Lasiek
Heliki: KDS INNOVA 550 x 2 K bar, Assault 700 K bar
Goblin 570 K bar, 2x Tarot 450 K bar
Samoloty: Arcus F3a, YAK 55
Aparatury:Spektrum DX8 i DX6
£adowarka Raytronic C60 + zasilacz 1000W

Post przez robert.bielinski » środa, 25 lutego 2015, 17:50

zyjek napisał(a):Panowie :) dobry strzał w serwa. Gwarantuje Ci że jak zmniejszysz gainy to problem zniknie wszystko telepie w idlu gdyż jest za duża czułość żyroskopu, wniosek taki że musi mieć dość szybkie serwa.

Zyjek zrobiłem jak radziłeś i faktycznie pomogło. Zdejmowałem po dwa w dół Gain w Roll i Pitch aż dojechałem do 22 i problem całkowicie ustąpił. Teraz myślę sobie czy oby nie za mała wartość, fakt modelem nie telepie ale i przy 30 nie powinno. Jaki to ma wpływ na zachowanie w locie, tym bardziej że poprzedni właściciel latał na Gain 35 i twierdzi że nie zaobserwował takiego zachowania.

Narazie niech tak zostanie, będę sie przygladał jak zachowuje sie w locie.

Co do serw mam KST DS115MG w tym jedno w czarnej obudowie

Post przez robert.bielinski » środa, 25 lutego 2015, 18:00

Teraz się zastanawiam, jak telepał na boki to powinienem tylko ściągać Roll bez pitch. Jak sadzicie podwyszać pitch w górę ?
Bielak :D

Post przez Viper81 » środa, 25 lutego 2015, 18:21

Moim zdaniem zwalczyłeś jedynie skutek a nie przyczynę. No ale to Twoja sprawa. Jeżeli za miesiąc problem wróci ze zdwojoną siłą, padnie któreś łożysko to daruj sobie zakładanie tematu bo wiesz co trzeba zrobić :)
THIS IS THE PART OF ME...

Pozdrawiam
Krzysiek "Viper" HELI DRIVER :)

Post przez robert.bielinski » środa, 25 lutego 2015, 20:50

Viper81 napisał(a):Moim zdaniem zwalczyłeś jedynie skutek a nie przyczynę. No ale to Twoja sprawa. Jeżeli za miesiąc problem wróci ze zdwojoną siłą, padnie któreś łożysko to daruj sobie zakładanie tematu bo wiesz co trzeba zrobić :)

Moze i masz racje. Ale nie mam pomysłu jak się z tym uporać, więc narazie musi tak zostać. Może usterka za jakiś czas będzie łatwiejsza do zdiagnozowania.

Post przez zyjek » środa, 25 lutego 2015, 22:55

Nie ma usterki, jakbyś miał wolniejsze serwa to i gainy były by wyższe podnieś mu deko agility i będzie lepiej mechanicznie wszystko gra. Powiedz jeszcze gdzie ten ZYX umieszczony jest i na ilu gąbkach z przekładką czy bez.
Dwóch zawsze ich jest. Nie mniej, nie wiêcej. Mistrz i uczeñ.
Moim sprzymierzeñcem jest Moc i potê¿nym sprzymierzeñcem ona jest...
Pamiêtaj czego siê nauczy³e¶.|Ocaliæ ciê to mo¿e!

Post przez Viper81 » czwartek, 26 lutego 2015, 00:49

zyjek napisał(a):Nie ma usterki .... mechanicznie wszystko gra

No tego chyba raczej Michał nie wiesz na 100% a jak wiesz to podaj mi jakie mam skreślić cyfry w Totka :lol:

ZYX-s mam na pojedynczej gąbce grubości circa 1 mm od samego początku i to starczy jeżeli jest wszystko ok z mechaniką i nie ma zbędnych wibracji.

Pozdrawiam

Post przez zyjek » czwartek, 26 lutego 2015, 01:29

Krzysiek jeżeli po zmniejszeniu gaina wszystko się uspakaja to raczej można wykreślić z listy mechanikę, dużo przeżyłem z ZYX'em zarówno w małych jak i dużych modelach i naprawdę objawy to zwykłe przesterowanie serw, domyślne ustawienia gainów jest przewidziane do średnich serw KST są dużo szybsze, dla mnie kiedyś 450 latała ok z oryginalnymi gainami na serwach corona cs-939mg które mają 0.14s/60deg KST mają 0.06s/60deg więc sam spójrz o ile razy są szybszymi serwami, logika nakazuje zdjąć z czułości o co najmniej połowę :) . Po za tym jeżeli ZYX wpychany jest na górną półkę za ramieniem autorotacyjnym to dobrze jest go upchać na 2 gąbkach bez metalowej przekładki wtedy z autopsji wiem czuje się najlepiej :), a drobne wibracje zawsze będą powstawać bo zależy to od choćby wyważenia i kondycji łożysk w samym silniku który może tłuc od obciążeniem jak i spasowania i zachowania odpowiednich luzów na zębatkach.

Post przez Viper81 » czwartek, 26 lutego 2015, 08:41

Ok. Masz rację z czułością że jeżeli jest za duża i heli przez to jest niestabilny to trzeba ją zmniejszyć. U mnie była podobna sytuacja i nawet rozmawialiśmy o tym kiedyś przez telefon :) Też mi zaproponowałeś zejść z czułością na serwach KST 215. Jednak to uśpiło moją czujność bo jak się potem okazało nie dopatrzyłem, że na silniku łożysko niedomaga i że przez za grubą podkładkę w okuciu mam za duży nacisk na łożysku oporowym. Moja wina bo powinienem mimo wszystko przeglądnąć mechanikę kompleksowo. Po wymianach łożysk wróciłem do poprzednich ustawieñ.
Serwa odzyskały wigor :) Wszelkie problemy ustały. To mnie nauczyło najpierw sprawdzać mechanikę, potem grzebać w ustawieniach elektroniki. Ale może akurat w tym przypadku się mylę. Tego życzę Robertowi.

Pozdrawiam

Post przez robert.bielinski » czwartek, 26 lutego 2015, 08:43

zyjek napisał(a):Nie ma usterki, jakbyś miał wolniejsze serwa to i gainy były by wyższe podnieś mu deko agility i będzie lepiej mechanicznie wszystko gra. Powiedz jeszcze gdzie ten ZYX umieszczony jest i na ilu gąbkach z przekładką czy bez.

Zyx siedzi na górnej półce w poprzek modelu na jednej gąbce bez metalowej przekładki. Zrobie go dzisiaj na dwie gąbeczki, i agility podniosę do 30.

Post przez zyjek » piątek, 27 lutego 2015, 16:37

I jak postępy w ustawianiu?

Post przez robert.bielinski » piątek, 27 lutego 2015, 22:16

zyjek napisał(a):I jak postępy w ustawianiu?

Ustawiłem gain na 23 lata świetnie, nie wpada w wibracje troche martwi mnie zdanie kolegi Viper81, zdaje sobie sprawę że moze powrócić problem. Wylatałem juz 10 pakietów i miodzio wszystko śmiga jak się patrzy.będę się przylądał jak problem powróci to zaczne wymieniać to co wymieniliście.

Post przez zyjek » piątek, 27 lutego 2015, 22:55

No to pozytywnie. Wysokich lotów i tyle lądowañ co startów życzę :)

Advertisement

Poprzednia strona

Powrót do Systemy FLybarLess