Teraz jest poniedziałek, 23 października 2017, 06:23

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

Soft start regulatora

Wszystko o śmigłowcu za legendarne 35 USD :)

Moderator: VIRUS-RC

• Advertisement

Soft start regulatora

Post przez celnik » sobota, 15 lipca 2017, 20:11

Witam,

po jakimś czasie wracam do mojego heli typu 500, ponieważ już kiedyś odłożyłem go na półkę z powodu problemów z szybkim rozkręcaniem się łopat. Poniżej skrócona konfiguracja modelu:

ESC: RED BRICK 80A
Silnik: Turnigy H3126-1600KV
Aparatura: turnigy 9X

Od jakiegoś czasu szukam informacji czy regulator jaki posiadam ma soft start - teoretycznie ma. Przeszukałem internet i znalazłem instrukcję do regulatora:

http://www.suppomodel.com/ESC/Heli_ESC_ ... 202009.pdf

Ustawiłem:
6S Li-Po 22,2V
Throttle setting: Soft acc
Throttle type: Normal (w governor mode with 2-4 pole motors startował jeszcze szybciej)
Timming: 1 for 2-4 pole inrunner motors

Ustawienie w aparaturze krzywej na pierwszym stopniu do 10% również nic nie daje, ponieważ minimalny ruch drążka powoduje szybkie rozpędzenie silnika, po sprawia problemy; szaleje cały śmigłowiec na początku oraz rozprostowane łopaty się uszkadzają.

Poniżej krótki filmik jak to wygląda:

https://drive.google.com/open?id=0BwE-j ... jVyOW8yaHM

Macie jakieś sugestie, pomysły? Wymiana regulatora czy coś można jeszcze poprawić, zmienić żeby było dobrze?

Re: Soft start regulatora

Post przez Viper81 » sobota, 15 lipca 2017, 20:50

Ewidentnie soft start tam obecnie nie istnieje na filmie. Soft start działa bez względu na krzywą gazu. No chyba że akurat wynosi ona 0 to wtedy nic się nie powinno dziać po prostu. Jesteś pewien że poprawnie konfigurujesz ten regulator ???
Spróbuj zmienić parametry na out runner motor, dostosuj do tego pwm, timing i resztę.
THIS IS THE PART OF ME...

Pozdrawiam
Krzysiek "Viper" HELI DRIVER :)

Post przez celnik » sobota, 15 lipca 2017, 21:06

Out runner motor odnosi sie do 10-14 pole outrunner motors (w timming). A jak takiego chyba nie mam? Ja mam silnik: Turnigy H3126-1600KV

Mam ustawione:
6S Li-Po 22,2V
Throttle setting: Soft acc
Throttle type: Normal (w governor mode with 2-4 pole motors startował jeszcze szybciej)
Timming: 1 for 2-4 pole inrunner motors
PWM: For low RPM

Chyba że źle rozumiem soft start? Bo rozumiem to tak że silnik powinien spokojnie rozkręcić się do ustawionej prędkości.
Tak jak tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=h3IAQTgHM68

Może jest inne podejście? Bo dlaczego tak nagle rozkręca się silnik? Może w aparaturze coś jest nie tak ustawione że pojawia się taki duży impuls. Ale mam ustawione w krzywej throttle w jedynce nawet 10% i po przekroczeniu minimalnej granicy na drążku nagle silnik kręci się z dużą prędkością.

Post przez Viper81 » niedziela, 16 lipca 2017, 22:16

Outrunner to typ silnika :) Chodzi o to że element wirujący jest na zewnątrz. W tym przypadku wiruje bęben silnika wraz z polami magnesów. Uzwojenie nie porusza się. Natomiast w inrunnerach jest odwrotnie. Elementem obrotowym jest wirnik z uzwojeniem.

Popatrz czy masz w radiu wszystko jak trzeba ustawione. Wyłącz funkcję governora na czas testów.
Może masz jakieś rewersy włączone na gazie ? Regulatory zazwyczaj bronią się przed włączeniem w pozycji drążka gazu na max. Sprawdź czy nie masz coś poprzestawiane w radiu. Potem ustaw ESC.
THIS IS THE PART OF ME...

Pozdrawiam
Krzysiek "Viper" HELI DRIVER :)

Advertisement

Powrót do HK-200, 450, 500