Teraz jest piątek, 15 grudnia 2017, 02:43

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

Moje LOGO 500

Wszytko o helikopterach o nazwie Logo :)
  • Advertisement

Moje LOGO 500

Post przez skru » sobota, 6 września 2008, 12:15

Jako ze zmieniam konfigoracje w moim Logasie pojawilo mi sie pare pytan.
Tu 7S1P A123 i regiel TT 75 ktory obsluguje tylko 6S
Obrazek
postanowilem przeskoczyc na LiPo. Padlo na Outrage 6S 3700
.
.

Obrazek

Po pierwszych lotach czuje duza roznice pomiedzy pakietami ! LiPo maja wiecej Poweru i dluzszy lot co sprawia ze paluch sam wedruje na Idla :twisted: W idle latam Rexem 450 i rexa traktuje jako szkoleniowa maszyne ,wiec w ustawieniach nie szczedzilem fantazjii, chodzi mi o ustawienia Apki,dlugosci popychaczy... Logasa ustawiam zgodnie z manualem i tu pojawia sie problem.
Zauwazylem ze przy Idlu mam duzo ujemnych katow natomiast maly wachlaz dodatnich .Swash mix mam ustawiony na max :-100
.
Obrazek

Czy jest wskazana zmiana dlugosci popychaczy co spowoduje obnizenie tarczy i da mi wiekszy przedzial krzywych na lopatach czy raczej szukac przyczyny gdzie indziej ??

Pozdrawiam !!!
MIKADO ELEKTROZÜNDER

Post przez damian » sobota, 6 września 2008, 13:25

Czyli masz zle ustawione. W apce pit powinien byc na 60 a katy na + jaki i na - takie same.
RCer Dragonus Team
Rep pilot

Post przez skru » sobota, 6 września 2008, 18:58

Wlasnie zgadza sie ,wyjsciowe wartosci sa 60 ale przy tym ustawieniu ruch glowicy w polozenie gorne jest jeszcze bardziej ograniczony,a dlugosci popychaczy ze snapami sa zgodne z manualem no i oczywiscie 90 stopni na serwach .Hmm dzisiaj siedze caly wieczor musze to rozkukac ,ale oczywiscie każda sugestia jest pomocna !!!
MIKADO ELEKTROZÜNDER

Post przez Wiktor » sobota, 6 września 2008, 20:17

a mzsz 0stopni dla lewarka po srodku?
lataæ to cza umiæ
klimatyzatory Kraków

Post przez skru » sobota, 6 września 2008, 21:24

Tak tak !!! to wszystko jest zgodnie z regułami
zdjecie ponizej przedstawia krzywa w Idle-up.Ustawienia sa : -3,0,9-10 a krzywa minusowa zaczyna sie wysoko ,tak ze z proporcjii, na minus mozna by bylo ustawic -16 (zauzmy) natomiast plusy sa do 10 a ostatnie stopnie dodatnie sa bardzo malo widoczne w ruchu manetka gazu,tak jakby caly swasch chcial by byc przesuniety do dolu. I wszystko ustawione jest z manualem . Ja latam na takim ustawieniu ,nie przeszkadza mi w normalu ale do akro musi byc rowno w gore od 0 i w dol .

.
Obrazek
MIKADO ELEKTROZÜNDER

Post przez damian » sobota, 6 września 2008, 21:39

Ustaw krzywa katow na liniowa. 0-25-50-75-100. Ustaw drazek na srodek,katomierz na lopaty i wkrecasz/wykrecasz snapy od serva-tarcza zebys mial 0 stopni.
Potem drazek w dol na max i krecisz snapami ktore ida do okluc tak abys mial zalozmy 11 stopni. Potem drazek w gore na max i mierzysz ile masz. Jak masz 11* to ok,a jak np. 9 to odkrecasz spany zeby dojsc do 10.
Wtedy na minusowaych bdziesz mial tez -10 (11-1=10). I zeby miec spowrotem - 11 i +11 czy tam ile bedziesz chcial,ustawiasz sobie juz swash mixem.

Mam nadzieje,ze zrozumiales bo troche zmaotalem.
RCer Dragonus Team
Rep pilot

Post przez skru » sobota, 6 września 2008, 21:52

Ok czyli nie sugerowac sie manualem ,bo chcialem poprostu dostosowac sie kompletnie do niego majac nadzieje ze wszystko bedzie -jak ma byc.pomimo ze to moj 4 helik to wlasnie na niego trafilo przez parszywa pogode ze bedzie wszystko zgodnie z instrukcja.
Reasumując dlugosci snapow sa podane mniej-wiecej z uwzglednieniem poprawek stosowanych przez pilota !
Czy to jest poprawne myslenie ??
MIKADO ELEKTROZÜNDER

Post przez Grzesiek » sobota, 6 września 2008, 22:25

Z tego co pamiętam to we wszystkich t-rexach jest podobnie, to znaczy zeby uzyskać pełen zakres kontów po obu stronach należy samodzielnie skonfigurować głowicę nie sugerując się w pełni instrukcją. Więc wcale bym się nie zdziwił jak w logo jest tak samo.
T -rex 600 ESP
T-rex 500 ESP/V-Stabi/
DSX9

Post przez skru » niedziela, 7 września 2008, 21:47

Jako ze pogoda dopisala (chmury tylko troche nisko zeszly) po wczorajszych ustawieniach polatalem troszke !!Ale tylko 1 pakiet bo mi juz tak wiac zaczelo ze jako -Operator.(FlyCamOne na daszku kaniolki) postanowilem dale siebie nie krecic -Jako Pilota czyli ... Powiem ze Outrage jak na poczatek maja niesamowitego Kopa i co wiecej sa to pakiety 25C .Lądowałem kilka razy,( bo oczywiscie ciekawscy) podnosiłem helika dosc mocno bez uszczerbku na mocy.
.filmik Ładuje sie dosc dlugo ale nie czaje z jakiego powodu :

www.youtube.com/watch?v=gAQqPapvGP4
MIKADO ELEKTROZÜNDER

Post przez skru » sobota, 27 września 2008, 01:17

Kupilem ostatnio Lopaty SAB 550 mm z czystej ciekawosci ,i tak: zalecane jest w 500 pare wersjii, bo jedni mowia ze 500-520 inni natomiast ze 500-550mm .Ciekawi mnie jedynie o jaki czas mozna sie spodziewac skrocenia lotu (musze lekko zmienic skok na lopatach) o ile takowy zaistnieje.
MIKADO ELEKTROZÜNDER

Advertisement

Powrót do Mikado Logo