Teraz jest wtorek, 24 października 2017, 07:50

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

Mój nowy nabytek

Wszystko o latających wielo-wirnikowych platformach.

Moderator: Klenio

• Advertisement

Re: Mój nowy nabytek

Post przez armagedon » niedziela, 8 października 2017, 08:48

Tak to dji inspire1, i też posiada mnóstwo funkcji jak twój . Co do wysokości lotu i górek, w przypadku tego lotu odbywał się za wiedzą i pozwoleniem Fis z wyznaczoną wysokością . Bardziej chodzi o to żebyś nagrał filmik z lotu. A sprawdzałaś czy te serwa które założyłeś z HK mają takie same parametry jak oryginalne?

Wyslane z mojego Szajsunga S6 ;)
Trex100
-EleyQ 450--- He"s dead
Tarot 450
Trex 600esp
Goblin700
Aurora9
Raytronic C60

Post przez bejo » niedziela, 8 października 2017, 09:16

armagedon napisał(a):Tak to dji inspire1, i też posiada mnóstwo funkcji jak twój . Co do wysokości lotu i górek, w przypadku tego lotu odbywał się za wiedzą i pozwoleniem Fis z wyznaczoną wysokością . Bardziej chodzi o to żebyś nagrał filmik z lotu. A sprawdzałaś czy te serwa które założyłeś z HK mają takie same parametry jak oryginalne?

W tym problem że na oryginalnych nie ma żadnej naklejki ani nigdzie nie można znaleźć danych technicznych . Mam w zamyśle wstawienie tego gimbala :

Obrazek https://www.banggood.com/Walkera-G-2D-B ... mds=search" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Wstawiają też do tego koptera i tego gimbala :

Obrazek https://www.banggood.com/FPV-2-Axis-Bru ... mds=search" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale jest on dużo cięższy od Walkery . Waży ok. 230g a Walkera 120g . Będę też chciał zrobić możliwość pochylania kamery góra/ dół z poziomu apki . Tak jak to jest w stockowym gimbalu .
Pozdro; Bejo
samolot Spitfire (spalinowy)
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
helik Wasp 100 Nano CPX
helik FX067C vel King4
dron Aosenma CG 035
dron V666N
dron FQ 777 -124
cybird Bird2

Post przez Viper81 » niedziela, 8 października 2017, 19:08

Bejo to był żarcik :D
Ja specjalistą od filmowania nie jestem. Coś tam kręcę z powietrza moim Mobiusem :D Główny temat z którym walczę to WIBRACJA.
Filmuję ze śmigłowców.
THIS IS THE PART OF ME...

Pozdrawiam
Krzysiek "Viper" HELI DRIVER :)

Post przez bejo » niedziela, 8 października 2017, 22:25

Moim od dziecka marzeniem było zostać pilotem . Niestety ze względu na moje zdrowie to marzenie nigdy nie mogło się spełnić . Pamiętam jak jako mały brzdąc latałem po polach z czymś co tylko unosiło się w powietrzu . Przez to wszyscy się ze mnie śmiali . To były lata 70-te . By czymś polatać to trzeba było to sobie wystrugać . Nie jak jak teraz wszystko gotowe . Zawsze marzyłem by zobaczyć Ziemię z lotu ptaka . Po części to marzenie się spełniło . Miałem okazję lecieć samolotem i motolotnią . Lot motolotnią był niesamowity ! Po raz pierwszy zobaczyłem moją miejscowość w której się urodziłem z lotu ptaka . Teraz nie ma z tym najmniejszego problemu !

Zobaczcie jakich doczekaliśmy czasów . Kiedyś było to prawie niemożliwe ! Albo bardzo drogie by móc zobaczyć Ziemię z lotu ptaka . Pamiętam wtedy za 15 minut lotu Zlinem zapłaciłem stówę . Jak na tamte czasy była to spora kasa ! Zakładając gogle FPV czuję się jak pilot samolotu .
Pozdro; Bejo
helik V931 (AS 350 )
helik Wasp 100 Nano CPX
helik FX067C vel King4
dron Aosenma CG 035
dron V666N
dron FQ 777 -124
cybird Bird2

Post przez Viper81 » niedziela, 8 października 2017, 22:36

Tak Bejo. Doczekaliśmy takich czasów, że trzeba uważać żeby nie zderzyć się z dronem sąsiada :lol:

Pozdrawiam

Post przez bejo » poniedziałek, 9 października 2017, 08:13

Viper81 napisał(a):Tak Bejo. Doczekaliśmy takich czasów, że trzeba uważać żeby nie zderzyć się z dronem sąsiada :lol:

Tak to prawda ! Wielu takich sąsiadów nie ma nawet podstawowego pojęcia o lataniu . Jak dron zderzy się z dronem to pół biedy . Gorzej jak z czymś innym .

Przesyłka z Bg ze stockowymi serwami do gimbala jest już na Wer Warszawa . Tak że jutro albo pojutrze będę je już miał w domu .
Pozdro; Bejo
helik V931 (AS 350 )
helik Wasp 100 Nano CPX
helik FX067C vel King4
dron Aosenma CG 035
dron V666N
dron FQ 777 -124
cybird Bird2

Post przez armagedon » wtorek, 10 października 2017, 12:25

Jeśli tak bardzo lubisz latać to na twoim miejscu zamiast drona kupiłbym skrzydło fpv, na przykład takiego Parrot disco lub tańszy samolot do lotów fpv .
Co do latania bardzo mi się podoba lot lotnia tylko mało szkółek do nauki latania[DISAPPOINTED BUT RELIEVED FACE]
Krzysiu a tam u ciebie w B.B nie robią kursów na lotnie ?

Trex100
-EleyQ 450--- He"s dead
Tarot 450
Trex 600esp
Goblin700
Aurora9
Raytronic C60

Post przez bejo » wtorek, 10 października 2017, 12:34

Nie tylko latam dronami . :D To cały mój arsenał :

helik V931 (AS 350 )
helik Wasp 100 Nano CPX
helik FX067C vel King4
dron Aosenma CG 035
dron V666N
dron FQ 777 -124
cybird Bird2

Na upartego do Glidera też by można było wstawić jakieś FPV .
Pozdro; Bejo
helik V931 (AS 350 )
helik Wasp 100 Nano CPX
helik FX067C vel King4
dron Aosenma CG 035
dron V666N
dron FQ 777 -124
cybird Bird2

Post przez Viper81 » środa, 11 października 2017, 19:19

armagedon napisał(a):Jeśli tak bardzo lubisz latać to na twoim miejscu zamiast drona kupiłbym skrzydło fpv, na przykład takiego Parrot disco lub tańszy samolot do lotów fpv .
Co do latania bardzo mi się podoba lot lotnia tylko mało szkółek do nauki latania[DISAPPOINTED BUT RELIEVED FACE]
Krzysiu a tam u ciebie w B.B nie robią kursów na lotnie ?

Na paralotnie PPG i paralotnie bez napędu tak. Na motolotnie na pewno ale na lotnie w czystej swojej formie trzeba by popytać tu i tam. Na pewno z Żaru kiedyś ludzie startowali na lotniach ale obawiam się że paraglite-y wyparły lotnie...

Ja się boję paralotni a skoki spadochronowe uznaję jako ratowanie życia. Nic w tym przyjemnego nie znalazłem :D

Pozdrawiam

Post przez armagedon » środa, 11 października 2017, 22:23

Paralotnie opuszczam bo wydaje się bardziej niebezpieczna, aczkolwiek dużo ludzi na nich lata zalety to oczywiście możliwość spakowania spadochronu w plecak i heya . Natomiast lotnia to już problemu [DISAPPOINTED FACE] do plecaka się nie zmieści. Swoją drogą widzialem na YT filmiki jak latają na lotniach z góry Żar mega normalnie [WHITE SMILING FACE][WHITE SMILING FACE][WHITE SMILING FACE]
Wracają do wątku, bejo doszły te serva lub ten gimbal?

Trex100
-EleyQ 450--- He"s dead
Tarot 450
Trex 600esp
Goblin700
Aurora9
Raytronic C60

Post przez bejo » czwartek, 12 października 2017, 08:47

armagedon napisał(a):Paralotnie opuszczam bo wydaje się bardziej niebezpieczna, aczkolwiek dużo ludzi na nich lata zalety to oczywiście możliwość spakowania spadochronu w plecak i heya . Natomiast lotnia to już problemu [DISAPPOINTED FACE] do plecaka się nie zmieści. Swoją drogą widzialem na YT filmiki jak latają na lotniach z góry Żar mega normalnie [WHITE SMILING FACE][WHITE SMILING FACE][WHITE SMILING FACE]
Wracają do wątku, bejo doszły te serva lub ten gimbal?

Serwa od 08.10 leżą na Wer Warszawa . Wkurzające to jest ! Ale co ja mogę zrobić . Co do tego latania . Miałem okazję lecieć motolotnią , oczywiście jako pasażer. :D Ci co mieszkają w okolicach Jawora , Strzegomia , Świdnicy będą wiedzieli o czym mówię . Mam na myśli górkę koło Rogoźnicy . Spotykają się na niej modelarze , paralotniarze , motolotniarze i ci co lubią podziwiać z niej widoki . :D Niestety , nigdy nie spotkałem tam lotniarza . Być może lotnia przestała być popularna i została wyparta przez paralotnię ? Może dlatego że paralotnia o wiele łatwiejsza jest w transporcie .

Nie wiem z jakich Ty jesteś stron ? Bo gdybyś był bliżej moich stron to na pewno mógł byś spełnić swoje marzenia . Zdjęcia motolotni mojego kolegi Leszka na górce pod Rogoźnicą .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdro; Bejo
helik V931 (AS 350 )
helik Wasp 100 Nano CPX
helik FX067C vel King4
dron Aosenma CG 035
dron V666N
dron FQ 777 -124
cybird Bird2

Post przez Viper81 » czwartek, 12 października 2017, 20:23

Ja lotni w swojej czystej postaci nie widziałem lata na niebie. Motolotni pełno za to :D

Pozdrawiam

Post przez bejo » piątek, 13 października 2017, 07:33

Viper81 napisał(a):Ja lotni w swojej czystej postaci nie widziałem lata na niebie. Motolotni pełno za to :D

Tak jak mówisz . Kiedyś jak jeździłem do Konina przez Leszno i przejeżdżałem koło tamtejszego lotniska to widywałem lotniarzy . Co ciekawe . Nie ma tam gór ani górek . Więc w powietrze wyciągali się wyciągarkami . :D Podobnie jak szybowce .

Co do mego drona . Jestem mega wkurzony ! :evil: Wczoraj w końcu doszły z Bg stockowe serwa . Ledwo je założyłem a jedno od razu się zjarało ! Nie wiadomo dlaczego zablokowały się zębatki . Drugie serwo też jakoś kulawo działa . Założę z powrotem te z HK . Tylko co zrobić żeby przestały drżeć ? Wiem że jest na to jakiś sposób .
Pozdro; Bejo
helik V931 (AS 350 )
helik Wasp 100 Nano CPX
helik FX067C vel King4
dron Aosenma CG 035
dron V666N
dron FQ 777 -124
cybird Bird2

Post przez PanByku » piątek, 13 października 2017, 10:33

A nie ma tam jakiego problemu z zasilaniem, napięciem, że tak jara Tobie te serwa? I cyfrówki za bardzo szaleją? Może jakieś zakłócenia?
Z tego co się orientuję, to cyfrówki mają cały czas potrafia brzęczeć, ale nie drżeć. Jednak jakość ma też znaczenie.

Post przez bejo » piątek, 13 października 2017, 19:46

PanByku napisał(a):A nie ma tam jakiego problemu z zasilaniem, napięciem, że tak jara Tobie te serwa? I cyfrówki za bardzo szaleją? Może jakieś zakłócenia?
Z tego co się orientuję, to cyfrówki mają cały czas potrafia brzęczeć, ale nie drżeć. Jednak jakość ma też znaczenie.

Serwa jarają się nie od zasilania tylko od nagłego zablokowania się zębatek . Jakiś szajs te serwa ! Blokują się tak że nie idzie obrócić orczykiem ani w jedną ani w drugą stronę . Rozbierałem je i zębatki były w porządku . Napięcie + zasilania serw wynosi ok. 5V . Mogę je obniżyć poprzez wstawienie jakiegoś rezystora .
Pozdro; Bejo
helik V931 (AS 350 )
helik Wasp 100 Nano CPX
helik FX067C vel King4
dron Aosenma CG 035
dron V666N
dron FQ 777 -124
cybird Bird2

Advertisement

Poprzednia stronaNastępna strona