Teraz jest sobota, 23 września 2017, 14:57

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

Powrót do gry i moja mała 550 :)

Wszystko o nowej nadziei jeszcze więcej dynamiki.

Moderator: maczar

• Advertisement

Re: Powrót do gry i moja mała 550 :)

Post przez Viper81 » poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 19:33

Jak nie masz potrzeby latać " ADHD " to takie nastawy PRO nie mają racji bytu. Latanie ma być przyjemnością, czasem metodą na odstresowanie się a nie przeciwieństwem tych rzeczy :)
THIS IS THE PART OF ME...

Pozdrawiam
Krzysiek "Viper" HELI DRIVER :)

Post przez patrys1033 » środa, 19 kwietnia 2017, 09:04

No i tak teraz lata. Bardzo płynnie i przyjemnie. Byłem na oblocie...jest na prawdę super tyle ze nie zdawałem sobie sprawy jakie odejście ma ten helik i zjadłem zębatke główną. Zamówiłem od razu 2 nowe tylko nie wiem czy to te. Znaczy się czy koło od 550 i 600 jest takie samo? Bo takie info znalazłem w necie. W prawdzie mam rozciągniętego do 600 ale nie wiem jak tam z napędem.
Belt CP V2
HK 450 v2
Hirobo Sceadu

Post przez Viper81 » środa, 19 kwietnia 2017, 14:26

600 ta na prostych zębach przy module 0,7 ma 170 zębów na kole głównym. Ludzie wymieniali na mod 1 koła główne. Masz zęby proste czy skośne? Pytanie jaki masz uchwyt koła głównego. Nowego czy starego typu. Wymiary tych uchwytów są w necie.

Pozdrawiam

Post przez patrys1033 » środa, 19 kwietnia 2017, 17:29

U mnie są proste zęby więc i takie kupiłem. W sumie to nawet było napisane ze koło pasuje do 550 i do 600 i tak jak piszesz 170t. Zobaczymy...Kupiłem od razu 2 na zapas :) I na następny raz pamiętać że najpierw dać idle a dopiero potem w palnik :) hehehe
Belt CP V2
HK 450 v2
Hirobo Sceadu

Post przez Viper81 » środa, 19 kwietnia 2017, 21:29

Ja robię tak, że w NORMAL-u podnoszę heli i wychodzę na obroty a potem dopiero zapinam IDLE. Chodzi o to żeby przejście między obrotami było jak najgładsze. Dobrze też żeby nie było dużej różnicy w skoku łopat. Jeżeli przechodzisz z NORMAL-a na IDLE przy niskich obrotach to samo to przejście może zabić zęby. W drugą stronę IDLE---->>>> NORMAL jest łatwiej bo powietrze robi za " sprzęgło " i spokojnie wyhamowuje wirnik. Przy przęłączaniu NORMAL ---->>>> IDLE jest duży przyrost oporów na wirniku i dlatego trzeba robić tak jak to opisałem u góry. No chyba że lata się z GOVERNOREM to sprawy mają się inaczej :) Ale to inna bajka.

Pozdrawiam

Post przez PanByku » środa, 19 kwietnia 2017, 22:01

patrys1033 napisał(a):No i tak teraz lata. Bardzo płynnie i przyjemnie. Byłem na oblocie...jest na prawdę super....

A nie mówiłem? ;p - uwielbiam tę kwestię ;)

Post przez Viper81 » środa, 19 kwietnia 2017, 22:32

:D

Pozdrawiam

Post przez patrys1033 » piątek, 21 kwietnia 2017, 17:18

Dobry dzień ? Mógłby być lepszy :) hehehe. Takie małe pytanko mam...a mianowicie czego używacie koledzy piloci do zapobiegania przekręcenia się ogona? O co chodzi mi dokładnie...Zanim zacząłem to całe oblatywanie itd to sprawdziłem wszystko czy podokręcane itd. Było ok jednak dzisiejsze latanko a raczej zawisy i góra dół góra dół w idle 1 ukazało bolączkę pod tytułem przekręcenia się statecznika pionowego wraz z mechanizmem ogonowym i łopatkami o dobre 45 st. w lewo. Całe szczęście udało się wylądować bez kretobicia jednak chciałbym to szybciutko usunąć. Śruba trzymająca ogon jest dobita na fest...Czy zwykła taśma izolacyjna podoła problemowi? Z góry dziękuje :)
Belt CP V2
HK 450 v2
Hirobo Sceadu

Post przez PanByku » piątek, 21 kwietnia 2017, 18:50

Jeśli śruba jest wkręcona na maxa a mimo to skrzynka ogonowa ślizga się na ogonie to taśma izolacyjna powinna dać radę. Pytanie - co jest powodem tego zjawiska? Nie wiem jak w Rexie 500 jest to rozwiązane, ale w 450 wkręcało się śrubę w ogon i to zapobiega przekręceniu się całej skrzynki. Jednak w takiej sytuacji chyba wolałbym wymienić ogon.

Post przez patrys1033 » piątek, 21 kwietnia 2017, 20:03

Jak wrócę do domq to porobię zdjęcia i podeślę w każdym razie wygląda to tak jakby tam nie miało być żadnej śruby ani zabezpieczenia. Skrzynka jest przykręcana do belki ogonowej poprzez jedną śrubę która jest na zewnątrz. W prawdzie nie mam zamiaru latać 3d ale czasem w palnik to też chciałbym dać :) Całe szczęście wyszło to teraz a nie podczas szarpania bo byłby dzwon :)
Belt CP V2
HK 450 v2
Hirobo Sceadu

Post przez Viper81 » piątek, 21 kwietnia 2017, 20:10

To będziesz musiał tam podłożyć coś. Albo mały otworek w uchwycie i belce a przez to drobny wkręt. Nie wiem czy ktoś takie coś robił. W 450-ce jest bolec który blokuje możliwość obrotu. W rurze ogona jest otwór pod ten bolec. Aleee w 600-ce też mam tylko jedną śrubę która ściąga " opaskę " skrzynki ogonowej. Póki co to trzyma.

Pozdrawiam

Post przez patrys1033 » niedziela, 23 kwietnia 2017, 18:48

Witam...Piszę tudzież 2 rzeczy są na rzeczy :) hehe...Pierwsza to taka że naprawiłem ogon...dokładnie to było trzeba rozkręcić pół helika żeby ściągnąć skrzynke i zrobiłem na taśmę izolacyjną...Grunt że trzyma...Pojawił się również inny problem do którego dołączam film. Chodzi o to że przy dłuższym przytrzymaniu pochyłu prawo lewo, zaczyna przechylać się na przód, tył. Bardzo ciekawe zjawisko. Na pewno nie raz spotykane u młodych pilotów :) hehe Dodam iż radyjko turnigy 9x mam ustawione jako model heli 3-2 a nie 3-1 jeżeli coś wam to mówi a to dlatego że gdy ustawiałem radio zgodnie z youtubem okazało się że na 3-1 w ogóle dzieją się jakieś herezje. Do czasu gdy nie przestawiłem ogona na revers wszystko było "ok" a po przestawieniu zrobił koślaka i tyle. Załóżmy że heli lata ale wolałbym żeby to było latanie a nie zakładanie bo przy dłuższej kontrze na bok poleci w końcu do przodu lub do tyłu. Jeżeli możecie to zwróćcie też uwagę na różnicę w pracy prawego i lewego serwa...mam wrażenie że prawe serwo działa tak jakoś ociężale i nie w takim zakresie jak pracuje lewe serwo.

P.S. Przepraszam że tak was gnębię ale co mogę to staram się samemu wyszukać w necie i sobie poradzić samemu jednak nie wszystko jest.

Belt CP V2
HK 450 v2
Hirobo Sceadu

Post przez Viper81 » niedziela, 23 kwietnia 2017, 20:32

Masz tam w tym radiu monitor kanałów? Co pokazuje? Czy oprócz kanału przechyłu dołącza się częściowo kanał pochyłu? Może masz włączone jakieś miksowanie. Po drugie zobacz na komputerze co pokazuje żyroskop. Istnieje też opcja jakiegoś zwierania kanałów wewnątrz radia. Może mało prawdopodobne ale możliwe. No i jeszcze podstawowe pytanie. Jak zachowuje się śmigłowiec podczas manewrowania?

Pozdrawiam

Post przez bejo » niedziela, 23 kwietnia 2017, 21:20

Tył / przód jest dobrze . Natomiast na boki coś nie tak . Orczyk tylnego serwa nie powinien się poruszać . Też mam apkę TG 9X i zapisane w niej ustawienia do helika 450-tki z flybarem . Jak jakoś Ci pomogą to mogę je podać .

Ja u siebie TYPE SELECT mam ustawione na HELI 3- 1 . STICK - MODE 2 .
Ostatnio edytowano niedziela, 23 kwietnia 2017, 21:44 przez bejo, łącznie edytowano 1 raz
Pozdro; Bejo
samolot Spitfire (spalinowy)
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
helik Wasp 100 Nano CPX
helik FX067C vel King4
dron V666N
dron FQ 777 -124
cybird Bird2

Post przez lopez » niedziela, 23 kwietnia 2017, 21:41

Dodam iż radyjko turnigy 9x mam ustawione jako model heli 3-2 a nie 3-1 jeżeli coś wam to mówi...

Hej, z pamieci pisze, bo przeflashowalem swoje radio na opentx-a, ale o ile dobrze pamietam, to heli 3-1 i 3-2 to sa ustawienia dla glowicy 120st, ale z flybarem. Ty masz system FBL wiec powinienes uzyc układu 90st, czyli heli 1. Niech koledzy potwierdzą, bo nie chciałbym wprowadzić w błąd. Jesli mam racje, to po przestawieniu, sugeruję aby ustawic wszystko jeszcze raz od poczatku.

Pozdro ;)
Ostatnio edytowano niedziela, 23 kwietnia 2017, 21:53 przez lopez, łącznie edytowano 1 raz
Pozdro, Lopez
T-Rex 450 V2/Sport FBL ZYX-S2 | ZMR 250 1806 CC3D | Trifecta 2206 SPRacingF3 | Turnigy 9X/XJT/OpenTX

Advertisement

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do T-Rex 550