Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 20:28

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

Żyrko e-sky z serwem analogowym tower pro

Czyli wszystko o sprzęcie, który steruje naszym ogonem :)

Moderator: kenobi36

• Advertisement

¯yrko e-sky z serwem analogowym tower pro

Post przez skatkier » poniedziałek, 18 czerwca 2012, 13:01

Ponieważ coraz bardziej zaczynało mi przeszkadzać słabe trzymanie ogonka w moim Belcie, postanowiłem zmienić stockowe serwo e-sky na serwo analogowe tower pro. Pomyślałem, że będzie sprawować się dużo lepiej, gdyż jest mocniejsze i ma mniejsze luzy. Wszystko pięknie założyłem, limit ustawiłem tak, że ślizgacz przesuwa się po całym zakresie wałka. Poszedłem zrobić pierwszy testowy lot. Na początku ogonek był trzymany całkiem dobrze, jednak po jakimś ostrzejszym nawrocie, bąd¼ podmychu wiatru, ogonek zaczyna rybkować. Zmiejszyłem czułość, jednak aby całkowicie pozbyć się rybkowania, czułość musiałem ustawić na tyle małą, że ogonek nie jest trzymany tak jak bym tego oczekiwał :x

Nie wiem czy w ogole to żyrko obsługuje serwa analogowe, gdyż nie ma tam przełącznika odpowiedzialnego za zmiane z cyfrowego na analogowe.
Próbowałem ustawiać DELAY, ale nie zauważyłem różnicy w działaniu. Co to jest w ogole to delay, niby czym szybsze serwo tym powinno być ustawione mniejsze?
Nie wiem czy nie powrócić do poprzedniej konfiguracji, gdyż ogonek był trzymany troche lepiej.

Bawiłem się już nawet w podklejanie elektroniki żyrka, aby nie latała w obudowie. Założyłem nową gąbkę pod żyrko, a tu nadal nic :(

Bardzo proszę o jakomś pomoc.

Post przez cajmer » poniedziałek, 18 czerwca 2012, 13:36

Podłączam się do tematu
Mam podobny problem - tylko z żyrem HK401b (serwo na ogonie identyczne) czułość żyroskopu ustawiona max.na 54% HH - powyżej zaczyna rybkować (wcześniej gdy miałem cyfrowe - ale przestało działać - mogłem ustawić czułość do 75% )
Myślę że serwa analogowe tak mają
DELAY - to opóżnienie (d¼wignia serwa wraca szybciej lub wolniej do neutrum)
Kupiłem właśnie cyfrowe hk (jakiś klon futaby :D ) założę - zobaczę czy coś się poprawi
Lataæ ka¿dy mo¿e - trochê lepiej lub trochê gorzej
Optic 6
Motoszybowce

Post przez skatkier » wtorek, 19 czerwca 2012, 00:22

Dodam jeszcze, że snap na orczyku serwa założyłem w odległości 8,5mm licząc od środka (na wcześniejszym serwie było jakieś 7mm), czyli zawiększyłem czułość mechaniczną. Jednak w takiej konfiguracji brakowało ślizgacza i serwo sie blokowało, więc zwiększyłem długość ramienia odpowiedzialnego za skok łopatek ogonowych. Czy to może mieć jakieś negatywne znaczenie? Może lepiej zmniejszyć długość orczyka i ramienia, a ustawić większą czułość w żyrku?

Obrazek
Wcześniej było 7mm.

Obrazek
Wcześniej było na środkowej dziurce, teraz jak na foto jest na skrajnej zewnetrznej.

Spróbuje przełożyć snapy w orczyku i ramieniu o jedną dziurkę i zobacze jakie będą efekty :D

Proszę o jakieś propozycje, jak to najlepiej ustawić, bo teraz pozostaje mi jedynie żmudne kombinowanie.

PS. Z chęcią kupiłbym jakieś porządne żyrko i serwo, ale po prostu nie mam na to pieniędzy. No chyba, że znacie jakieś tanie, porządne żyrko i serwo na ogon?

Post przez Aikus » wtorek, 19 czerwca 2012, 11:46

Ja mam pdobny problem - trzymanie ogona przestaje mi wystarczac i stawiam, ze zaczac nalezy od serwa.
Jak czytam co ludzie pisza to tak mi na to wychodzi.

Najlepsze pod wzgledem stosunku jakosc/cena wydaje sie Corona 919
http://hobbywawa.pl/index.php?page=shop ... &Itemid=53
problem tylko w tym, ze produkt jest chwilowo niedostepny... jak wszystko wszedzie ostatnio.

W sklepach internetowych najwidoczniej zapanowala nowa moda: Wystawiamy na stronie doslownie WSZYSTKO co tylko sie da i ustawiamy status na niedostepny.

Mozna ocywiscie strzelic kultowego Hiteca 5084, ale taniej niz za 140 zeta go nigdzie nie widzialem...

Post przez VIRUS-RC » wtorek, 19 czerwca 2012, 12:00

a ja bym wstawił nieśmiertelne hk-401b + align ds520, taki numer przeszedł w kingu 2 :P
HK 450 PRO
FBL ZYX-S 4xTGY S306G
frsky taranis stock

Post przez Aikus » wtorek, 19 czerwca 2012, 12:03

Wlasnie wiesz... z tym HK-401B to prawde mowiac mam mieszane uczucia.
Mam to zyrko i mam stockowe eskajowe... porownywalem je i jak dla mnie to Eskaj wypada lepiej. Glownie chodzi mi o wrazliwosci na wibracje.
A HK-401B jestem tak naprawde rozczarowany. Zrobilem tego moda z klejem i nie wiele to pomoglo...
...

No a to serwo Aligna ze tak powiem do budzetowych na pewno nie nalezy :twisted:

Post przez VIRUS-RC » wtorek, 19 czerwca 2012, 12:15

Używkę znajdziesz za 100, po walce w hk500 z serwami, olałem wszystko i kupiłem 520, z miejsca spokój, dobre servo maskuje słaby żyroskop, i odwrotnie :)
HK 450 PRO
FBL ZYX-S 4xTGY S306G
frsky taranis stock

Post przez cajmer » wtorek, 19 czerwca 2012, 13:18

Z mojej strony dzięki za sugestie; swoje HK401b mogę jedynie porównać z posiadanym jeszcze KDS 800 (z serwem RCX MG9025S odpowiednik KDS N290 do nauki wystarczy) - ale to raczej też klon Futaby 401
Wygląda na to że trzeba troszkę zaoszczędzić na browarkach :( i kupić lepsze serwo :D
Lataæ ka¿dy mo¿e - trochê lepiej lub trochê gorzej
Optic 6
Motoszybowce

Post przez perkoz » wtorek, 19 czerwca 2012, 15:06

po walce w hk500 z serwami, olałem wszystko i kupiłem 520

Prawda, szczera prawda...

Co do Belta - ja zamontowałem GA-250 i DS-480, akurat leżało w szufladzie. Bez problemów. Możesz też kupić DS-420, połowę tañsze (od DS-520) a do 450 wysatarczy i dostępne w zasadzie od ręki.

GA-250 mam też w 500-cie z DS-520. W sumie myślę, że to bezproblemowe żyrko, łatwe w regulacji i spokojnie wystarczy do nauki pierwszych figur 3D.

Post przez skatkier » wtorek, 19 czerwca 2012, 15:16

No to żyrko GA250 jest taniutkie, na niego bym kase skołował. No ale te serwa to już wydatek 100zł, więc nie za bardzo, no chyba, że taniej nie polatam?
To serwo Corona 919, które zaproponował Aikus, to jak najbardziej na mój budżet. Tylko wydaje mi się, że jest ono analogowe, więc z żyrkiem GA250 współpracować nie będzie :(

Post przez VIRUS-RC » wtorek, 19 czerwca 2012, 16:06

pomyśl o bezpośrednim hk

corona 919 i ga250 jako osobna paczka to jest 20 zielonych
HK 450 PRO
FBL ZYX-S 4xTGY S306G
frsky taranis stock

Post przez skatkier » wtorek, 19 czerwca 2012, 23:05

Dzisiaj przetestowałem nowe ustawienie ogonka na tym serwie tower pro i żyrku e-sky. Przełożyłem snap na orczyku serwa o jedną dziurkę w stronę środka i ustawiłem pokrętło "limit" na maksymalną wartość (po to ,aby ślizgacz chodził na całej długości wałka).
Po takiej operacji naturalnie mogłem ustawić większą czułość żyrka, tym razem nie spotkałem się z ogromnym rybkowaniem. Ogonek jeszcze nie stał jak słup, ale jest już lepiej. Być może to przez bezwietrzną pogode. :)

Spróbuję się jeszcze pobawić pokrętłem "delay", a jeśli to nie pomoże to spróbuję dać "limit" serwa na połowe i skrócić o jedną dziurkę ramie skoku.
Może w koñcu odkryje idealne ustawienie ogonka w Belcie :D

Post przez jackuzy » wtorek, 19 czerwca 2012, 23:18

skatkier napisał(a):No to żyrko GA250 jest taniutkie, na niego bym kase skołował. No ale te serwa to już wydatek 100zł, więc nie za bardzo, no chyba, że taniej nie polatam?
To serwo Corona 919, które zaproponował Aikus, to jak najbardziej na mój budżet. Tylko wydaje mi się, że jest ono analogowe, więc z żyrkiem GA250 współpracować nie będzie :(

Są corony cyfrowe i analogowe Cyfrowa to DS-919MG a analog to CS-919MG
Belt[MOD]+Quad+TRI+ gadzety FPV ;)+ 9xr+ FrSky
www.jwiniarek.pl

Post przez MarcinG » środa, 20 czerwca 2012, 21:42

Większość z nas popełnia ten sam błąd. Próbujemy poprawić coś, co jest od początku do koñca kiepskie.
Przeszedłem wszystkie te gyra (e-sky, hk401, ga250) z różnymi serwami. Problem polega na tym, ze nawet jak się uda ustawić wszystko tak, że wygląda zadawalająco, to są one nieprzewidywalne, i z nieznanych przyczyn nagle potrafią odwrócić ogon a to dla początkującego pilota chyba najgorsze co się może zdarzyć (pewnie teraz bym sobie z większością takich zachowañ modelu poradził).
Straciłem sporo pieniędzy na gyra, serwa no i części po "twardych ladowaniach" W koñcu zainwestowałem i kupiłem Futabę 520. Od tego czasu nie wiem co to jest problem nie trzymania ogona. Do mojej 250 kupiłem Quarka i również niespodziewane "miksery" przestały występować (serwo zostało jakieś z HK za $9).
Proponuję od razu (w miarę możliwości finansowych) zanabyć coś takiego, bo inaczej można się zniechęcić do tego wspaniałego HOBBY.
HK-450 V2
Tarot 450Pro
Blade 130x
Blade mCPx
Blade Nano CP
DX-7
2801 PRO
Phoenix RC
Historia:S010,Lama V4, Walkera CB180D, E-Sky King 3, Walkera 4g6, Walkera 4#6s, Walkera V120D2, HK250

Post przez skatkier » czwartek, 21 czerwca 2012, 01:11

Oczywiście skąpstwo w modelarstwie nie popłaca, najlepiej kupić raz, a pożądnie. Niestety w praktyce nie każdy może sobie pozwolić na zakup żyrka za ponad 500zł.
Jednak na pewno są jakieś tañsze odpowiednikim, które zadowolą średnio zaawansowanego pilota?

No trudno, jeszcze trochę się pomęcze z tą badziewną elektroniką (która mnie po prostu ogranicza), a jak łapne trochę grosza to zakupie coś, co da mi 100% pewności podczas lotu :D

Advertisement

Następna strona

Powrót do Żyroskopy