Teraz jest wtorek, 23 stycznia 2018, 16:01

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

Robird G31 - Czy ktoś na tym lata?

Czyli wszystko o sprzęcie, który steruje naszym ogonem :)

Moderator: kenobi36

• Advertisement

Post przez wojtowicz.leszek » wtorek, 21 maja 2013, 11:30

Mam zamiar zakupić właśnie ten system do mojego nowego nabytku- T-rexa 250-ki :)
Czy ktoś z forumowiczów ma może jakieś doświadczenia z tym systemem?
¯eby nie szukać to link:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__28236__Robird_G31_3_Axis_Precision_Flybarless_System.html

I jeszcze jedno pytanie czy ktoś wie co to za sprzęcik widoczny osobno na środkowym zdjęciu?
Pozdrawiam,
Leszek

Agile 5.5 w budowie:)
KDS 550 V2 TDT 3GX
Align T-Rex 450L 6S mini V-Bar
Blade 180 CFX
DX7 G.2

Post przez qemay » wtorek, 21 maja 2013, 11:40

Tak..

http://www.epheli.pl/index.php?name=PNp ... hlight=g31

Sam mam go w 250'ce i jestem bardzo zadowolony. W porównaniu z wcześniejszym 3x1000 jest bardzo dużo plusów. Czułość przy pozostawieniu reszty wyposażenia wzrosła, w 3x1000 przy gain 19-20 serwa zaczynały taniec i oscylacje w modelu. Tu mam ustawione 40 i dało by się więcej. Oczywiście porównanie takiego paramertu pomiędzy różnymi systemami jest trochę nieadekwatne... ale to widać w locie.

Piruety w G31 są dużo stabilniejsze, w 3x1000 bał bym się wykonać piruet z wznoszeniem bo model po kilku był by na boku. W g31 da się kręcić prawie w nieskoñczoność. Stabilność zawisu też znacznie wzrosła. Model stał się spokojniejszy i bardziej przewidywalny, przy tym nie stracił nic z swojej zadziorności.

Gdybym dziś stał w tym miejscu co ty, z moim doświadczeniem to nawet bym się nie zastanawiał. Nie wiem jak w 250 zachowuje się beast'x czy brain, ale na pewno po założeniu G31 modelowi bliżej do tego co miałem na beastx w 550.

Co do zdjęcia.. poczytaj inbox'a.. Nie wiem na czym latasz (już wiem) ale to ustrojstwo na środkowym zdjęciu pozwala na podłączenie satelity spektrum lub sbus futaby. Niestety jest to jedna z nielicznych wad systemu które zauważam.

Przyda Ci się, w komplecie są dwa...

Podpis usuniêto z powodu podejrzenia o kryptoreklamê.

Post przez wojtowicz.leszek » wtorek, 21 maja 2013, 11:45

Super, dzięki za odpowied¼. Zaraz sobie poczytam wątek.
A mógłbyś jeszcze mi powiedzieć co to jest to na tym środkowym zdjęciu? bo nie mam pojęcia.
I sorki, że tak męczę, ale czy 6 kanałów mi wystarczy, żeby latać na tym systemie + satelitka?
bo wiem, że czasem potrzeba 7.
Pozdrawiam,
Leszek

KDS 550 V2 TDT 3GX
Blade 180 CFX
DX7 G.2

Post przez qemay » wtorek, 21 maja 2013, 11:50

Przeczytałeś do koñca posta... przecież napisałem co to jest ;) .

Czy wystarczy Ci 6 kanałów... raczej tak, ba z 5 też byś sobie poradził :) Choć mogę się mylić bo nie wiem jak się zachowa system na satelicie spektrum - bo chyba gdzieś w któryś systemach był z tym problem. Osobiście mam kanałów pod dostatkiem i nawet nie myślałem o tym podczas podłączania.

Podpis usuniêto z powodu podejrzenia o kryptoreklamê.

Post przez wojtowicz.leszek » wtorek, 21 maja 2013, 12:00

Sorki, rzeczywiście nie przeczytałem do koñca:)
Ja mam tylko 6 kanałów stąd to pytanie, wiem że np: 3GX do satelitki potrzebuje 7.
Dzięki.
Pozdrawiam,
Leszek

KDS 550 V2 TDT 3GX
Blade 180 CFX
DX7 G.2

Advertisement

Powrót do Żyroskopy