Teraz jest czwartek, 18 stycznia 2018, 09:41

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

RX-2702v problem z ustawieniem ogona.

Czyli wszystko o sprzęcie, który steruje naszym ogonem :)

Moderator: kenobi36

• Advertisement

Post przez Dominik46 » czwartek, 29 sierpnia 2013, 01:00

Witam. W moim belcie posiadam odbiornik Walkera RX-2702v z trzy osiowym gyro. Problem zaczął się gdy wymieniłem serwo na ogonie z oryginalnego Esky 0000155 na GO-17MG - One Team. Serwo polecił mi sprzedawca w sklepie mówiąc że będzie lepsze niż to Esky. Dodam że na oryginalnych serwach wcześniej latałem bez żadnego problemu a po wymianie na to go-17mg na takich samych ustawieniach gyro (85%) ogon strasznie szarpie (rybkuje). Po zmniejszeniu czułości na 60% jest poprawa. Ogon już mniej buja (czasami wcale ) ale po pewnym czasie helik zaczyna się obracać z zawrotną prędkością. Próbowałem zmieniać czułość gyra ale mi to nie wychodzi. Albo szarpie albo się obraca. Aparaturę jaką posiadam to Devo10.
Może powinienem coś pozmieniać w ustawieniach apki bo jak na razie to tylko bawiłem się ustawieniem gyra bo nic mi do głowy ciekawszego nie przyszło. Doda że jestem początkujący a apkę i odbiornik posiadam od niedawna

Post przez shacker » czwartek, 29 sierpnia 2013, 08:53

Trochę dziwne serwo ci sprzedali, bo na ogon jest ono bardzo wolne - 0,14 s, do tego analogowe, ogólnie mówiąc padaka. A ten FBL ma ustawione że to serwo analogowe jest? Dopuszcza w ogóle takie?

BTW. Jak już ogarniesz to chętnie bym się spotkał zobaczyć jak ten FBL Walkery się zachowuje w powietrzu.
DEVO 8S @ ALZRC 450 Pro V2 FBL (ZYX) / T-rex 600 Pro (MSH Brain) / Heli Team - forum na luzie

Post przez Dominik46 » czwartek, 29 sierpnia 2013, 14:33

To wywalić to serwo? Odkąd je podłączyłem spaliły mi się dwa oryginlne serwa Esky na kanale Elevator. Do tego podczas próby ustawienia ogona helik zaczoł się szybko obracać w okół własnej osi i mało co nie dostałem łopatą i ogonem . W panice szybko ściągnołem go na dół i rozwaliłem nową zębatkę główną i kilka innych elementów. Tak to jest słuchać jakiegoś sprzedawcy z modelarni.pl a nie kolegów z forum.
Teraz chciał bym dokupić serwa Esky na tarczę i na allegro znalazłem E-SKY EK2-0508 w bardzo atrakcyjnej cenie. Czy te serwa będą takie same jak te które mam 000155? Chcę kupić trzy na tarczę żeby były takie same a te które mam teraz na tarczy zostawić na ogon tak jak było.
Tak jak wcześniej pisałem ja latam naj zwyczajniejszym Beltem więc nie wiem jak ten odbiornik spisuje się z FBL. Poprostu miałem okazje i kupiłem razem z nadajnikiem z myślą że w przyszłości kupie jakiś kit FBL. Aczkolwiek po ustawieniu belcik latał świetnie.
Shacker z kąd jesteś z Warszawy? Ja mieszkam pod Warszawą w okolicach Janek.

Advertisement

Powrót do Żyroskopy