Teraz jest niedziela, 21 stycznia 2018, 03:00

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

żyroskop

Czyli wszystko o sprzęcie, który steruje naszym ogonem :)

Moderator: kenobi36

• Advertisement

żyroskop

Post przez Rysiek » piątek, 30 października 2015, 21:11

Witam kolegów !
Mam problem z żyroskopem. Po kretowaniu i wymianie uszkodzonych elementów T-500 ogon ś-ca " uciekał " w lewo gdy zaczynał się odrywać. Wymieniłem żyroskop na Quark Spartan przez chwilę było dobrze, teraz problem powraca. Po odłączeniu silnika na wskazaniach "Monitora" widać jak drążek idzie do góry żyro miga podwójnie czyli drążek nie jest na środku (AVCS) po przekroczeniu połówki zakresu. Serwo DS-520, apka DX6i ustawiona chyba dobrze, nie było nic zmieniane. Po zamianie na żyroskop, który był poprzednio GP-790, objawy są identyczne. Jaki błąd popełniam w apce tak mi się wydaje coś mogłem sknocić.

Pozdrawiam Ryszard :(
Pozdrawiam Ryszard
T-rex 500
V977

żyroskop1

Post przez Viper81 » piątek, 30 października 2015, 22:01

Rysiek napisał(a):Witam kolegów !
Mam problem z żyroskopem. Po kretowaniu i wymianie uszkodzonych elementów T-500 ogon ś-ca " uciekał " w lewo gdy zaczynał się odrywać. Wymieniłem żyroskop na Quark Spartan przez chwilę było dobrze, teraz problem powraca. Po odłączeniu silnika na wskazaniach "Monitora" widać jak drążek idzie do góry żyro miga podwójnie czyli drążek nie jest na środku (AVCS) po przekroczeniu połówki zakresu. Serwo DS-520, apka DX6i ustawiona chyba dobrze, nie było nic zmieniane. Po zamianie na żyroskop, który był poprzednio GP-790, objawy są identyczne. Jaki błąd popełniam w apce tak mi się wydaje coś mogłem sknocić.

Pozdrawiam Ryszard :(

Rysiek zobacz na ten wątek viewtopic.php?f=37&t=47031" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprawa była podobna. W heli wirnik obraca się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, moment reakcyjny próbuje zamiatać ogonem przeciwnie do ruchu wirnika czyli przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Temu przeciwdziała wirnik ogonowy, którego skokiem za pośrednictwem serwa i popychaczy steruje żyroskop. Uciekanie ogona w lewo to zbyt żywiołowa kompensacja od żyroskopu. W przypadku, który podlinkowałem przyczyną była błędna interpretacja ustawień żyrka. Ja bym poszedł w tym kierunku najpierw.
Warto też sprawdzić czy coś nie dzieje się z serwem... też może być powodem takich zachowań.
THIS IS THE PART OF ME...

Pozdrawiam
Krzysiek "Viper" HELI DRIVER :)

Re: żyroskop

Post przez Wiktor » sobota, 31 października 2015, 18:56

Po kretowaniu i wymianie uszkodzonych elementów T-500 ogon ś-ca " uciekał " w lewo gdy zaczynał się odrywać

czyli przy składaniu skręciłeś w złą stroną pasek lub założyłeś odwrotnie okucia ogona
lataæ to cza umiæ
klimatyzatory Kraków

Post przez Rysiek » niedziela, 1 listopada 2015, 22:10

Efekt jest bez zmian, zlikwidowany został błąd AVCS ( miksowanie było źle ustawione), ale gon ucieka raz w lewo raz w prawo, z kolegą który zna się o niebo lepiej niż poddał się, 4 żyroskopy i efekt ten sam, 3 odbiorniki ( 2 nowe ) to samo nie reaguje na drążek , jak zareaguje to leci w drugą stronę i problem aby wrócił do neutrum, unika jak ognia neutrum. W ogonie wymieniłem wszystko oprócz łożysk. Padało podejrzenie na apkę ale w motoszybowcu zachowuje się prawidłowo, podejrzewamy serwo, że fiksuje. :cry:
Pozdrawiam Ryszard
T-rex 500
V977

Post przez Wiktor » poniedziałek, 2 listopada 2015, 08:38

Efekt jest bez zmian, zlikwidowany został błąd AVCS ( miksowanie było źle ustawione)

jakie miksowanie???
to samo nie reaguje na drążek , jak zareaguje to leci w drugą stronę i problem aby wrócił do neutrum, unika jak ognia neutrum.

jesli jest w avcs to nie ma wracać do neutrum , a to , że nie reaguje na grąg to albo pada serwo albo ma po drodze opory
lataæ to cza umiæ
klimatyzatory Kraków

Post przez Rysiek » poniedziałek, 2 listopada 2015, 20:43

Witam
Po burzach mózgów doszliśmy do wniosku, że to serwo, jest zamówione jak wymienię. to dam znać o wyniku
Pozdrawiam Ryszard
T-rex 500
V977

Post przez Viper81 » poniedziałek, 2 listopada 2015, 22:02

Rysiek napisał(a):Witam
Po burzach mózgów doszliśmy do wniosku, że to serwo, jest zamówione jak wymienię. to dam znać o wyniku

Viper81 napisał(a): Warto też sprawdzić czy coś nie dzieje się z serwem... też może być powodem takich zachowań.

:lol: :lol: :lol:

Dobrze, że burze mózgów pomogły :) Obowiązkowo daj znać :)
THIS IS THE PART OF ME...

Pozdrawiam
Krzysiek "Viper" HELI DRIVER :)

Post przez Rysiek » piątek, 20 listopada 2015, 18:11

Witam
Padnięte serwo, wyczyszczenie tylnego napędu, źle złożone łożysko, regulacja czułości. Zasługa moich kolegów.
Pozdrawiam Ryszard
T-rex 500
V977

Advertisement

Powrót do Żyroskopy