Teraz jest czwartek, 19 kwietnia 2018, 11:51

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

Aparatura JR XG8 opinie

Wszytko o aparaturach i odbiornika JR Propo.
  • Advertisement

Aparatura JR XG8 opinie

Post przez Kriss1031 » poniedziałek, 17 września 2012, 22:40

Witam jak w temacie szukam opini zwiazanych z aparaturą JR XG8 zastanawiam sie na jej kupnem ale niewiele opini mozna znalezc na jej temat pozdrawiam

Aparatura JR XG8 opinie

Post przez vedrix » piątek, 15 lutego 2013, 16:47

XG8 jest pierwszym nadajnikiem z akumulatorem Li-Fe, jest wyposażony w pakiet 1400mAh. To znacznie obniża ciężar nadajnika, który waży zaledwie 770 gramów. Zapewnia także doskonałą równowagę. Przetwornik posiada zintegrowany układ ładowania więc wystarczy podłączyć 9V AC/DC i dostarczone urządzenia ładowania wyłącza się automatycznie po wykryciu, że bateria jest w pełni naładowana. Nigdy więcej zmartwieñ, przez przeładowanie. XG8 oferuje samolot, helikopter, i tryb Glider, 30 modeli wewnętrznej pamięci, mode od 1 do 4 oraz gniazdo kart pamięci SD w modelu wymiany danych, do aktualizacji oprogramowania. Karta SD nie jest w zestawie. Programowanie jest bardzo proste w obsłudze, wyświetlone na dużym graficznym podświetlanym ekranie. XG8 korzysta z nowej technologii JR DMSS 2.4, który oferuje bezpieczne, solidne łącza radiowe do sterowania modelami, a także oferuje zaawansowane funkcje telemetryczne nowego programu JR Output System. Odbiornik telemetrii napięcia zbudowany jest w standardzie i posiada możliwość podpięcia dodatkowych czujników, co daje bieżące informację takie jak: temperatura, wysokość, obroty śmigła lub wirnika, itp. Funkcje śmigłowca:  Sześć trybów lotu z programowanym opó¼nieniem  Regulowany system elektroniczny E-ring  Pięć typów tarczy sterującej  Pięcio punktowa krzywa ogona  Pięcio punktowa krzywa skoku i gazu z systemem bezpieczeñstwa  Zaawansowany system trymowania  Ustawienia skoku i gazu mogą być kopiowane dla innych trybów lotu  JR łatwy system poziomowania tarczy sterującej Funkcje samolotu:  Trzy tryby lotu z programowanym opó¼nieniem  Trzypozycyjny przełącznik opó¼niający klapy  Różne rodzaje skrzydeł, w tym: - Normalny: Dual wybór servo na AIL / wys. / RUDD / FLAP - Klap: Dual wybór servo na wys. / RUDD - Delta: Dual wybór servo na RUDD / FLAP - Cztery Lotki: Dual wybór servo na wys. lub RUDD  V-ustawienie  Zaawansowane Trim Input System: umożliwia mieszanie w locie korekty manewrów, takich jak lot ostrzem lub lądowanie z klapami Funkcje Glider:  Pięć trybów lotu z programowanym opó¼nieniem.  Zaawansowany programowalny układ hamulcowy  Różne rodzaje skrzydeł w tym: - Klap: Dual wybór servo na wys. / FLAP / SPOI - V-ustawienie - Zaawansowane Trim Input System: umożliwia w locie korekty.

Post przez telemaniak » piątek, 15 lutego 2013, 20:11

Mam tą aparaturę od 3 miesięcy i dla mnie mistrzostwo świata :) Przede wszystkim dlatage że dzięki niej zacząlem lepiej latać. Przyczynia się do tego niesamowita ergonomia tego sprzętu. Drążki są nieznacznie odchylone na zewnątrz co w moim przypadku (steruję kciukami) bardzo dobrze wpływa na precyzję ruchów. XG8 świetnie leży w rękach a to za sprawą "wydrążonego" tyłu apki - to trzeba poczuć, wziąć do ręki, jest niesamowita wygoda. Dodajmy do tego naprawdę niską wagę, świetny akumulator i system ładowania, bardzo dobrze rozmieszczone przełączniki. Wykonanie solidne, czuć że porządny sprzęt. Bardzo dobrze wyważona - tutaj nie mogę się zgodzić z opinią Bartka (kilka postów wyżej) w wątku dot. Turnigy 9XR - to co widać na jego zdjęciach czyli apka wisząc odchyla się lekko w kierunku pilota to dla mnie byłoby złe wyważenie. XG8 odchyla sie w kierunku od pilota, co po założeniu smyczy na szyję daję idealną pozycje.
To co napisałem powyżej jest dla mnie najważniejsze bo kupiłem apkę aby sterować przy jej pomocy modelem a nie podniecać się funkcjami... aczkolwiek od strony programowania jest wszystko co trzeba. Jakbym miał wymienić kilka funkcji które utkwiły mi w pamięci i uważam za ciekawe to byłyby to: electronic cyclic ring, flight mode delay, 6 trybów lotu, telemetria w standardzie podaje napięcie RX, możliwość przeprogramowania funkcji przełączñików, wirtualne przełączniki, alarmy, 3 timery. Generalnie jest tego całe mnóstwo, apka posiada większość funkcji droższych braci (XG11).
Ja trochę biłem się z myślami podejmując decyzję o zakupie tej apki bo (co może wydać się śmieszne) bardzo nie podobał mi się specyficzny design/wygląd tej apki. Jednak na żywo sprawia znacznie lepsze wrażenie i już zaczęła mi się podobać więc jest ok.
Na minus: kiepsko napisana instrukcja i drogie odbiorniki.
Ostatnio edytowano sobota, 16 lutego 2013, 14:03 przez telemaniak, łącznie edytowano 1 raz
GAUI X5, TREX 450PRO, GAUI 255
[flajbary]

Post przez Yaccagashi » sobota, 16 lutego 2013, 13:47

Oryginalne odbiorniki DMSS faktycznie są drogie, ale kupiłem do mojej XG7 w ubiegłym roku kompatybilny odbiornik 6-cio kanałowy tutaj za jedyne 23.39$ i jak dotąd w motoszybowcu spisuje się idealnie .
Pozdrawiam - Jacek
--------------------------
- Lama V3 lekko Xtreme
- Bixler 1400
- CX-450 V2 z laminatow± ram±
- JR XG7

Post przez telemaniak » sobota, 16 lutego 2013, 14:01

Też jeden taki zakupiłem na ebay'u (chyba taki sam tylko bez tej obudowy). Zamontowałem w małym heliku i działa, nawet wygląda na to ze telemetrie obsługuje (podaje napięcie RX) reszty nie sprawdzałem. Kosztował mnie ok 98 zł na ebayu razem z przesyłką.
GAUI X5, TREX 450PRO, GAUI 255
[flajbary]

Advertisement

Powrót do JR - Aparatury i odbiorniki