Teraz jest czwartek, 24 maja 2018, 04:23

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

GP-780 do współpracy z Aurorą

Wszystko o odbiornikach i nadajnikach Hitecka
  • Advertisement

Post przez WALDI9999 » środa, 25 sierpnia 2010, 20:46

Założyłem GP-780 do Trexa -450. Przeczytałem dokładnie instrukcje i do GP780 i do Aurory i dlatego szukam dobrego rozwiązania
W Aurorze włączony tryb Head-lock. Przy próbie ustawienia zakresu roboczego serwa ogonowego w zgodzie z instrukcją do żyroskopu ślizgacz ogonowy samodzielnie przesuwa się oddalając od belki ogonowej nie dając szansy na ustawienie. Na podglądzie MONITOR słupek położenia 4 kanału na których jest przypisany skok w pozycji neutrum jest ok 30 proc wychylenia ponad linię zera. W efekcie ślizgacz osiąga granicę przy skrzynce ogonowej natomiast nie osiąga przy wirniku ogonowym. Łatwo zgadnąć, że model kręci młynki. Wirnik ogonowy nie kompensuje momentu obrotowego od wirnika. Czy macie pomysł jak temu zaradzić ?
Z góry dziękuję za pomoc. :? :?
Hitec Aurora 9
T-rex klon
2 Big Lamy
TREX-600

Post przez mc » środa, 25 sierpnia 2010, 21:04

Dla drążka w neutrum sygnał na 4 kanale powinien wynosić dokładnie zero inaczej gyro zgłupieje. Sprawd¼ czy nie masz gdzieś tryma lub subtryma na 4 kanale ustawionego na wartość inną od zera. W najgorszym wypadku masz rozkalibrowane drążki w aparaturze (to się zdarza) i będziesz musiał dokonać kalibracji przez menu serwisowe.
Pozdrawiam Maciej
Centaury Radikal G30 V2 @ HWC Zenoah G29E 3D EXTREME PRO & BeastX| Blade 130X | Gaui X2 & BeastX | Spektrum DX8 [2,4Ghz]

Post przez WALDI9999 » środa, 25 sierpnia 2010, 22:17

Czy przez położenie neutrum rozumiesz dolne położenie czy ustawienie lewej d¼wigni tak aby czerwone kreski leżały w jednej linii
Hitec Aurora 9
T-rex klon
2 Big Lamy
TREX-600

Post przez WALDI9999 » środa, 25 sierpnia 2010, 22:22

Na serwo monitorze kanał 4 ma zerową wysokość słupka gdy drążek gazu jest w połowie drogi. Wszystkie trymowania mają 0
Hitec Aurora 9
T-rex klon
2 Big Lamy
TREX-600

Post przez mc » czwartek, 26 sierpnia 2010, 10:40

Jak nie masz żadnego wychyłu na drążku to na serwo monitorze kanał 4 powinien być na poziomie kreski wyznaczającej środek zakresu ruchów.
Olśnienie: GP jest bardzo czułe na ruch podczas logowania - wystarczy, że ruszysz helikiem podpinając pakiet i gyro nie zaloguje się czego oznaką jest ślizgacz ogona uciekający do jednego boku.
Pozdrawiam Maciej
Centaury Radikal G30 V2 @ HWC Zenoah G29E 3D EXTREME PRO & BeastX| Blade 130X | Gaui X2 & BeastX | Spektrum DX8 [2,4Ghz]

Post przez WALDI9999 » czwartek, 26 sierpnia 2010, 12:05

Po wprowadzeniu sporej poprawki w SUB-TRIM Rudd: +79 mam na servomonitorze zero, ale przy teście (ACT) słupek nie chodzi symetrycznie na obie strony
Hitec Aurora 9
T-rex klon
2 Big Lamy
TREX-600

Post przez WALDI9999 » sobota, 28 sierpnia 2010, 00:31

Problem już rozwiązałem. Ścieżkę programowania wykonałem (w zasadzie pokazał mi to - i zrobił pewien 14 letni fan lotnictwa) ponownie w zgodzie z instrukcją do aparatury i angielską wersją instrukcji do żyroskopu. Ogonek wisi jak murowany jest naprawdę dobrze (450 i 600-tka). Niektóre opisy z Naszego forum się przydały (tam są też pewne niekonsekwencje) - najmniej oficjalny opis programowania na stronie. Ten kto to pisał się nie napracował. Jak się pozbieram to może przeleję to na stronę. Zaawansowani nie muszą tego czytać, ale świeżym takim jak ja pozwoli uniknąć odkrywania ameryki przez małe a. Wszystkie instrukcje są generalnie mało przydatne, bo zawierają jedynie opis co robi dany przycisk/funkcja, ale jak to prowadzić dalej to już cisza. Ogarnąć sensownie funkcjonalności aparatury to potężne wyzwanie. POZDRAWIAM i lecę
Hitec Aurora 9
T-rex klon
2 Big Lamy
TREX-600

Advertisement

Powrót do Hitec - Aparatury i odbiorniki