Teraz jest wtorek, 30 maja 2017, 09:18

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

Aparatura od Lamy V4

Wszystko o nadajnikach E-Sky

Moderator: VIRUS-RC

• Advertisement

Aparatura od Lamy V4

Post przez msnrc » wtorek, 27 października 2015, 21:33

Witam serdecznie wszystkich po dosyć długiej przerwie.

Po lekkich problemach finansowych i zniechęceniu do wspaniałej aktywności, jaką jest pilotowanie śmigłowców RC, postanowiłem do niej wrócić. Tym razem jednak bardziej z głową, więc chcę przez jakiś czas najpierw zająć się lataniem na symulatorze. Jedynym transmiterem/aparaturą, którą posiadam jest ta od Lamy V4 - dosyć prosta, 4-kanałowa. Aparatura ta ma tę nieprzyjemną cechę, że jest zasilana ośmioma bateriami AA, a przez kabel, którym łączę ją z komputerem nie jest zasilana. W związku z tym wymyśliłem kilka opcji i zastanawiam się, która jest najlepsza:

1. Kupienie 8 akumulatorków AA i ładowarki (kwestia wyboru spośród szerokiego asortymentu)

WADY: Wydatek na ładowarkę i akumulatorki, które nie wiadomo, jak długo wytrzymają

2. Wykorzystanie istniejącego gniazda z napisem "charge" i odpowiednia przeróbka połączeń w środku tak, aby można było zasilać aparaturę za pomocą 12-voltowego zasilacza przez to gniazdo (konsultowałem tę opcję z bratem, który zna się na elektronice; po obejrzeniu tego, co jest w środku, stwierdził, że byłoby z tym sporo kłopotu)

WADY: trudność wykonania, łatwo coś zepsuć i nie gwarantuje to pewności odpowiedniego działania

3. Kupienie w miarę przyzwoitej, 6-kanałowej aparatury, która:
a) jest zasilana czterema bateriami AA
b) może być zasilana z komputera przez kabel
c) może być zasilana przez zasilacz

WADY: za jakiś czas planuję kupić śmigłowiec, który mam na oku (ESKY D700 3G), który jest sprzedawany z aparaturą, a nie są mi potrzebne dwie.

Chciałbym prosić Was o rady w tej kwestii.

Pozdrawiam serdecznie

Re: Aparatura od Lamy V4

Post przez Viper81 » wtorek, 27 października 2015, 22:11

Witaj po przerwie :)
Aparatura ET-4 jaką posiadasz nadaje się do symulatorów i sam jej używam :)
Ja mam co prawda ET-4 2,4 GHz od Big Lamy. Jest to wersja na 4 baterie AA. W środku aparatury odłączyłem zasilanie modułu nadawczego. Nie jest on potrzebny do latania na symulatorze. Znakomicie to wydłużyło czas latania na bateriach. Możesz tego spróbować.
Natomiast możesz aparaturę zasilić zasilaczem ustawiając odpowiednie napięcie zasilania. Wystarczy dolutować gniazdo do kabli wychodzących z koszyczka baterii lub " na krótko " zlutować ze sobą kable zasilacza i koszyczka pilnując polaryzacji. Myślę jednak, że opcja nr 1 jest najtańszym rozwiązaniem. Baterie nie są aż takie drogie. Sprawa do przemyślenia.
THIS IS THE PART OF ME...

Pozdrawiam
Krzysiek "Viper" HELI DRIVER :)

Re: Aparatura od Lamy V4

Post przez msnrc » wtorek, 27 października 2015, 22:36

Viper81 napisał(a):Witaj po przerwie :)
Aparatura ET-4 jaką posiadasz nadaje się do symulatorów i sam jej używam :)
Ja mam co prawda ET-4 2,4 GHz od Big Lamy. Jest to wersja na 4 baterie AA. W środku aparatury odłączyłem zasilanie modułu nadawczego. Nie jest on potrzebny do latania na symulatorze. Znakomicie to wydłużyło czas latania na bateriach. Możesz tego spróbować.
Natomiast możesz aparaturę zasilić zasilaczem ustawiając odpowiednie napięcie zasilania. Wystarczy dolutować gniazdo do kabli wychodzących z koszyczka baterii lub " na krótko " zlutować ze sobą kable zasilacza i koszyczka pilnując polaryzacji. Myślę jednak, że opcja nr 1 jest najtańszym rozwiązaniem. Baterie nie są aż takie drogie. Sprawa do przemyślenia.

Dzięki za odpowiedź! :)

Opcja z dolutowaniem gniazda w koszyczku wydaje się najlepsza i taką zastosuję.

Pozdrawiam!

Advertisement

Powrót do E-Sky - Aparatury