Teraz jest poniedziałek, 21 maja 2018, 08:52

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

V-Bar Control Radio

Pozostałe marki aparatur.
  • Advertisement

V-Bar Control Radio

Post przez emil_w » czwartek, 20 lutego 2014, 11:18

Osobiście czekałem na inteligentny moduł telemetrii zintegrowany z vBar. No i jest. Mikado poszli na całość i dodali nowe radio.
Wszystkie ustawienia zapisane są w vBarze; radio to tylko interfejs.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FqTjcMuNjg0[/youtube]

V-Bar Control Radio

Post przez mc » czwartek, 20 lutego 2014, 14:19

Super :) Ciekawe czy pojawią się jakieś uniwersalne rozwiązania... w tym radyjku najbardziej urzekł mnie analizator wibracji - robi wrażenie i zapewne skraca zabawy z wyważaniem :)
Pozdrawiam Maciej
Centaury Radikal G30 V2 @ HWC Zenoah G29E 3D EXTREME PRO & BeastX| Blade 130X | Gaui X2 & BeastX | Spektrum DX8 [2,4Ghz]

V-Bar Control Radio

Post przez Kula » czwartek, 20 lutego 2014, 14:48

No ładnie... Mikado zrobiło rewelacyjny krok i ciekawe, czy zdobędzie popularność.

Pomysł nie jest kompletnie nowy. Graupner zrobił odbiorniki zawierające 3 gyra i 3 akclelerometry. Odbiorniki sa w pełni programowalne przez telemetrię z nadajnika.
Niestety, póki co używane sa jako stabilizacja do samolotów, a FBL będzie dostepny w przyszłości.
I will not say I failed 1000 times, I will say that I discovered 1000 ways that can cause failure. ~Thomas Alva Edison~

Pozdrawiam, Krzysiek

V-Bar Control Radio

Post przez emil_w » czwartek, 20 lutego 2014, 14:57

Analizator wibracji jest oczywiście w standardowym sofcie. Szczerze mówiąc, to wibracje chyba lepiej analizować na dużym ekranie, ale robiąc to w tym radiu - nie musimy instalować blu tufa lub podpinać kabla do helika.

Sama koncepcja radia - jako kolejne radio o danym kształcie, plastiku, danego producenta - do mnie nie przemawia. Czekam na jakiś uniwersalny LCD panel co będzie rozmawiał z vBarem w helikopterze i będzie można go sobie doczepić fizycznie do radia, lub 'panel softwarowy', który będzie można wgrać jako rozszerzenie 'add-on' do np. JR11, albo DX8.

Albo w ogóle, może Mikado, BeastX, etc... napiszą swój soft na istniejące radia np. DX8, DX9. Otwarta architektura, otwarty świat będzie normalnie. Podejrzewam, że to radio jest właśnie krokiem w tę stronę. Samo radio jako plastik - czy przetrwa próbę czasu? Na pewno chwilowo stanowi kontener dla oprogramowania. Zrobienie softu dzisiaj przez Mikado na DX8 byłoby pewnie niezgodne z prawem.

Większą wartością intelektualną (i dochód) dla Mikado stanowi soft niż plastik. DX8 kosztuje podobnie co duży vBar.

Komunikacja 2,4 to wariant Futaby, sądząc po antenkach w tym doczepianym module do vBara. Ale penie kiedyś będą też obsługiwać dsmx jak się dogadają z JR / Spectrum.

W każdym razie - będzie zabawa, będzie się działo.

V-Bar Control Radio

Post przez kenobi36 » czwartek, 20 lutego 2014, 17:00

Dwie antenki nie świadczą ze to futaba. Podobnie jest w FrSky, czy Ar7200BX
Spokijnie mogli wykorzystać jakiś standardowy chip, komunikacja jest po FTDI czyli nawet nie musieli sie specjalnie wysilać co do standardu.

Co do rafia daje małą uniwerdalność, zrexygnowali z trymerów co przy fbl jest zbedne ale do flybara czy samolotów już nie.

Chwalą się mozliwościa że inne osoby mogą korzystać ze śmiglowca od razu po zbindowaniu ale jak patrzę ba Braina i satelitki to w zasadzie dwóch posadaczy tych systemów i aparatur tej samej marki tez może swobodnie sie wymieniać helikopterami oczywiście o ile ktoryś nie ustawil indywidualnej kolejności kanałów.

Jak dla mnie jest to smycz na klienta. Ciekaw jestem jak ocenia ją inni piloci, czy stanie sie tak popularna jak plasticzana aczkolwiek znakomicie leżąca w rękach 8FG wśród pilotów helikopterów. Ciekawi mnie na ile się spopularyzuje, pewnie część fanów vbara sie zdecyduje.
SAB Goblin 700, T-Rex Gasser 700, Goblin 500, Protos Mini
RCmaniak.pl - Century Radikal - SAB Goblin - MSHeli - ALZRC czê¶ci T-Rex i X5 - Blade Helis and Tuning - Brain - MKS - RJX - PowerHD

V-Bar Control Radio

Post przez Kula » czwartek, 20 lutego 2014, 18:42

Własnie obawiam się o uniwersalność i chyba masz rację, że to smycz dla klienta.

Niedługo będzie można kupic kit śmigłowca klasy 600 z dedykowana aparaturą, ładowarką i pakietami :) jak Lama
I will not say I failed 1000 times, I will say that I discovered 1000 ways that can cause failure. ~Thomas Alva Edison~

Pozdrawiam, Krzysiek

V-Bar Control Radio

Post przez kenobi36 » czwartek, 20 lutego 2014, 18:58

Mikado Logo 800 Extreme RTF :-)
model dla poczatkujacego :-)
RCmaniak.pl - Century Radikal - SAB Goblin - MSHeli - ALZRC czê¶ci T-Rex i X5 - Blade Helis and Tuning - Brain - MKS - RJX - PowerHD

V-Bar Control Radio

Post przez Jazz » czwartek, 20 lutego 2014, 19:10

Brak trymerów ? No to rzeczywiscie tylko do helików z fbl ...
Ja na wiosne moze zmienie mojego spectruma 8 kanalowego na cos nowego, ale narazie jeszcze nie wiem na co.
Hitec ma cos nowego wypuscic,
Jazz

------------------------------------
=Symphony of Destruction=

SAB Goblin 700 / SAB Goblin 500 / MSH Mini Protos
Samoloty Multiplex

V-Bar Control Radio

Post przez mc » czwartek, 20 lutego 2014, 20:55

Niewątpliwie jest to trzymanie klienta na krótkiej smyczy, chociaż jeżeli lata się tylko na V-Barze to jest to bez znaczenia o ile apka dobrze leży w dłoniach ;)
Natomiast najbardziej skłaniam się ku marzeniom Emila: uniwersalnego narzędzia, która zapinasz jako dodatek do aparatury, lub wręcz instalujesz jako rozszerzenie softu w radiu. O ile pierwsze da się ogarnąć, bo większość FBL można podpiąć pod komputer, więc da się zrobić link na BT, albo jakimś module radiowym na pasmo 400 czy 800MHz, a kwestia komputerka z dotykowym LCD i zasilanym z pakietu 2s jest łatwa do rozwiązania, to już softwarowe pluginy do radia są w sferze marzeñ i walki z zamkniętymi standardami.

@Jazz: nie pakowałbym się w Hiteca dopóki nie zrobią dedykowanych modułów DSMX do topowych apek.
Pozdrawiam Maciej
Centaury Radikal G30 V2 @ HWC Zenoah G29E 3D EXTREME PRO & BeastX| Blade 130X | Gaui X2 & BeastX | Spektrum DX8 [2,4Ghz]

V-Bar Control Radio

Post przez Jazz » czwartek, 20 lutego 2014, 21:07

Dokładnie chodziło mi o to :
http://hitecrcd.com/products/aircraft-r ... io/product

Dla mnie problem polega na tym, ze 8 kanalow to max co jest mi potrzebne, nie wspominajac o tym ze wykorzystuje tylko ulamek funkcji ktore oferuja lepsze radia.
Ale niestety jest tak, ze aby kupic dobrze lezace w dloniach radio, z dobra mechanika ( gimbale drazkow) trzeba zawrzec transakcje wiazana wraz z pierdylionem funkcji.
Nie moze ktoras firma zrobic radia z 8 - 10 kanalami, szybka transmisja, bardzo dobrymi gimbalami, dobrze lezace w dloniach bez rozbudowanych funkcjonalnosci ?
Jazz

------------------------------------
=Symphony of Destruction=

SAB Goblin 700 / SAB Goblin 500 / MSH Mini Protos
Samoloty Multiplex

V-Bar Control Radio

Post przez mc » czwartek, 20 lutego 2014, 21:23

To jest zawsze kompromis między ilością funkcji, a parametrami na których nam zależy. Chociaż w dobie zewnętrznych modułów DSMX, PPM'a i tanich komponentów elektronicznych (panele LCD, uProcesory, etc.) zaprojektowanie uniwersalnej aparatury komputerowej, która będzie działać z różnymi modułami nadawczymi nie jest wielką filozofią.
Pozdrawiam Maciej

V-Bar Control Radio

Post przez Carlos » czwartek, 20 lutego 2014, 21:32

Kumpel właśnie zakupił aurorę 9x - bardzo fajnie wykonane radio, sam latam na "starej" aurorze i jestem bardzo zadowolony.
na 2014 hitec wprowadza odbiornik obsługujący s-bus:
http://hitecrcd.com/files/2014_HRU_Catalog-Opt.pdf - 11 strona
SAB Goblin 500 i 380
Tarot 450 Pro V2 FBL
Hitec Aurora 9

Re: V-Bar Control Radio

Post przez Kula » czwartek, 20 lutego 2014, 23:20

Jazz napisał(a):Dokładnie chodziło mi o to :
http://hitecrcd.com/products/aircraft-r ... io/product

Dla mnie problem polega na tym, ze 8 kanalow to max co jest mi potrzebne, nie wspominajac o tym ze wykorzystuje tylko ulamek funkcji ktore oferuja lepsze radia.
Ale niestety jest tak, ze aby kupic dobrze lezace w dloniach radio, z dobra mechanika ( gimbale drazkow) trzeba zawrzec transakcje wiazana wraz z pierdylionem funkcji.
Nie moze ktoras firma zrobic radia z 8 - 10 kanalami, szybka transmisja, bardzo dobrymi gimbalami, dobrze lezace w dloniach bez rozbudowanych funkcjonalnosci ?

Jazz, jak się spotkamy na polu, we¼ sobie do ręki mojego Graupnera. Jak wybierałem radio, to ten nadajnik najbardziej leżał mi w ręku. Menu jest rozbudowane, ale możesz sobie wyłączyć te opcje, które ci nie sa potrzebne (znikają i upraszcza sie menu)

Gimbale chodzą super, jak w starych dobrych nadajnikach JR. Nie namawiam, bo to bardzo subiektywna sprawa, ale obejrzysz sobie

Pozdrawiam, Krzysiek

Post przez kenobi36 » sobota, 22 lutego 2014, 10:03

Moim zdamiem pierdylion funkcji jest przydatny, zawsze się może okazać że ta jedna jest potrzebna a akurat jej nie ma.

Post przez emil_w » poniedziałek, 22 września 2014, 16:53

odgrzewam kotleta. tak zerknąłem na VBC jeszcze raz sobie.

mam teraz DX7 i przydałoby mi się radio z potencjometrem, którym można płynnie regulować/modyfikować krzywą gazu (za pomocą np. mixera)

ta funkcja jest fajna - battery log w radiu:
http://www.vstabi.info/de/node/1696
W sumie to pomału odczuwam potrzebę logowania lotów na poszczególnych bateriach.

nie mówiąc o MAH counterze / timerze:
http://www.vstabi.info/en/node/1695

Advertisement

Następna strona

Powrót do Inne Aparatury