Teraz jest poniedziałek, 21 maja 2018, 08:45

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

Co to za aparatura

Pozostałe marki aparatur.
  • Advertisement

Post przez nkmarek » środa, 29 października 2014, 19:48

Wtedy latanie tylko na hali. Tarcza w tym heli jest z przodu na sztywno podparta na dwóch przegubach a z tyłu na jednym serwie popychacz przechyla tarczę w przód lub w tył. Trzeba by tył zamocować na przegubie a dwa przednie przeguby uzbroić w serwa. Pewnie dało by się cos pokombinować. Mam do tego jeszcze żyrko GA250. Nie wiem czy było by dobre. Smigło ogonowe steruje modelem poprzez zmianę obrotów.
Pozdrawiam !
TRex 450 V2
Syma F3

Post przez zborecque » środa, 29 października 2014, 22:16

No to dupa, bo Ci są potrzebne 3 kanały na sterowanie tarczą i 4 na sterowanie ogonem. Nie masz jak sterować skokiem łopat czy też prędkością wirnika głównego. Jeśli są łopaty FP - to nie sterujesz skokiem, tylko obrotami wirnika. Jeśli masz zmienny skok - to (ale to szalony pomysł) - możesz ustawić stałą prędkość obrotową silnika, a sterować skokiem za pomocą miksu (jeśli aparatura to w ogóle obsługuje). Pomysł szalony, bo musisz jakoś helika odpalić i potem wyłączyć, a po wylądowaniu jak zatrzymasz silnik? Nie mówiąc o tym jak go w ogóle odpalisz :-) Można pomyśleć o jakimś zewnętrznym odcięciu z oddzielnego pilocika, ale to już Ci się robi kolejny taki jakby kanał :-) Przy takiej ilości kombinacji lepiej pomyśleć o apce min. 6ch. A tą zostawić do jakiegoś prostego samolotu, albo małego heli.
Obrazek

Post przez nkmarek » środa, 29 października 2014, 22:32

Dlaczego trzy do sterowania tarczą ? Myslałem o dwóch serwach podpiętych z przodu (dwa kanały) tarczy do tych dwóch przegubów a tylny na stałe. Wtedy może dało by się tak sterować ?
A jeżeli zakupił bym apkę 6ch to jakie niedrogie regulatory do silników szczotkowych byś polecał. Zasilanie z LiPol 2S, spokojnie unosi dodatkowe 50g obciążenia. Silniki są dwa: wiekszy pobiera chyba 40Wat czyli ok 6A prądu a mały to pewnie jakiś ułmek tego.

Post przez nkmarek » czwartek, 30 października 2014, 20:22

Zastanawiam się czy kupić do tego heli tą aparaturę:
http://allegro.pl/nowosc-aparatura-nada ... 08354.html
Pozdrawiam !
TRex 450 V2
Syma F3

Post przez marcin86 » czwartek, 30 października 2014, 21:11

daj ogłoszenie w dziale kupie, a za niewiele więcej powinieneś dostać używaną aparaturę Turnigy 9X, która będzie o niebo lepszy i bardziej przyszłościowa.

Post przez nkmarek » niedziela, 9 listopada 2014, 15:54

No i stało się ! Mój DH 9100 zaliczył kreta tak potężnego, że spalił się główny silnik, ogonowy i elektronika.
Więc ponieważ jestem uparty to zakupiłem dwa regulatory do szczotkowych, silnik główny, natomiast ogonowy z odzysku od małego samolotu.
Wszystko było by fajnie gdyby ...
Aparatura z tego tematu wygląda na to, że ma tylko jeden kanał do podłączenia sterowania silnikiem, a pozostałe do sterowania serwami. Tak może być czy coś pomyliłem. Na kanale 3 silnik daje się regulować natomiast na pozostałeych nie (od razu wchodzi na obroty), natomiast serwa jak podłączam to zasuwają ok.
Pozdrawiam !
TRex 450 V2
Syma F3

Advertisement

Poprzednia strona

Powrót do Inne Aparatury