Teraz jest wtorek, 22 maja 2018, 12:14

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

Turnigy 9x - klapy na 3-pozycyjnym switchu

Pozostałe marki aparatur.
  • Advertisement

Turnigy 9x - klapy na 3-pozycyjnym switchu

Post przez 4axis » piątek, 28 marca 2014, 00:01

Witam.

Męczę się niemiłosiernie z tym miksem - lotki mam na kablu "Y" i jest spoko, teraz chcę dodać klapy do Phoenixa 2000 ... nie zrobię tego na "Y" bo wtedy serwa chodziłyby w przeciwne strony a nie posiadam elektronicznego, zewnętrznego, reversu serwa. Chciałbym po prostu dwa serwa od klap wpiąć w oddzielne kanały, zmiksować i kontrolować 3 pozycyjnym switchem aby mieć : klapy górne, zero, klapy dolne.
Czy ktokolwiek wie jak tego dokonać ? Praktycznie nigdzie nie znalazłem odpowiedzi, naczytałem się o klapolotkach itp. a nie widzę odpowiedzi na tak oczywiste pytanie :roll:

EDIT:

No nie przypuszczałem, że Chiñczycy mnie zaskoczą ... przymierzyłem serwo i się okazało, że gniazda w skrzydłach są już odpowiednio "odbite" i ustawione tak, że serwa nie są w lustrzanym odbiciu - dzięki temu na kablu "Y" wychylają się w te same strony :) No dosłownie geniusze, dobrze, że lotki zrobili "normalnie" :wink: Udało mi się uaktywnić 3-pozycyjny switch - teraz mam klapy górne, neutrum, klapy dolne. Pokrętłem z lewej strony ustawiam sobie w sumie zakres, tak jakby EPA klap i jednocześnie mogę zrobić ich rewers za pomocą pokrętła. Trudno to wytłumaczyć, jak ktoś się pobawi to zrozumie. Wystarczy zrobić 2 miksery.

Opcja ta służy przypisaniu 3-pozycyjnego switcha do obsługi np. klap na kablu "Y" , działa to na KANALE 7.

1. Wchodzimy w menu w AUX-CH i ustawiamy kanał CH6 na "PIT TRIM" ( MENU --> AUX-CH --> CH6 --> PIT TRIM )

2. Wchodzimy w PROG-MIX, ustawiamy PIERWSZY MIXER ( MENU --> PROG-MIX --> MIX1 ) :

STATE ACT
MASTER FLP
SLAVE AUX (pierwszy AUX)
OFFSET -100
UPRATE -100
DNRATE -100
SW NOR

3. Potem ustawiamy DRUGI MIXER ( MENU --> PROG-MIX --> MIX2 ) :

STATE ACT
MASTER FLP
SLAVE AUX (pierwszy AUX)
OFFSET 000
UPRATE 100
DNRATE 100
SW ID2

4. Podpinamy np. kabel "Y" z serwami klap pod KANAŁ 7 odbiornika i mamy klapy na switchu 3-pozycyjnym z możliwością regulacji zakresu (EPA) przy pomocy pokrętła PIT.TRIM (można zmienić na inny przełącznik). Możemy nim płynnie zmieniać aktualnie ustawione wartości na przełączniku 3-pozycyjnym
Pozdrawiam.
Mariusz ; )
lockon.grzywacz@gmail.com

Powrót do Inne Aparatury