Teraz jest niedziela, 25 czerwca 2017, 15:59

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

MALOWANIE, PAĆKANIE I TAKIE TAM BY "MAGIK"

Wszystko o malowaniu helika by Magik
  • Advertisement

Post przez VIRUS-RC » czwartek, 12 stycznia 2012, 20:49

Ale ja chciałem żeby w zestawie za 250 był kompresor, pistolet 5 pojemników, komplet igieł, zestaw startowy farbek o pojemności 1 litra każda, aston martin, 2 piętrowa willa, :P
a tak na poważnie jak i tak przekraczam budżet, i mam do wyboru 290 za ultra i 330 za ultra x to jest lepiej dla mnie ( niewprawnego i tak dalej) dołożyć te 4 dychy czy odpuścić sobie?

tak propo Twojej pracy, i taniości narzędzi:

http://www.dealextreme.com/p/d193-begin ... -kit-97002

możliwość okaleczania ludzi gratis!
HK 450 PRO
FBL ZYX-S 4xTGY S306G
frsky taranis stock

Post przez magik » piątek, 13 stycznia 2012, 12:21

Tu akurat traktujesz o zupełnie innej formie sztuki, odpowiedzialnej, niepowtarzalnej ale też często nie możliwej do cofnięcia. Z jednej strony szkoda,że ludzie nie mający do tego "żyłki" biorą się za coś o czym nie maja zielonego pojęcia, z drugiej zaś jeszcze większym niepokojem napawają mnie ludzie którzy chcąc oszczędzić kilka setek idą do takich szlifierzy i napędzają im koniunkturę pozostałym zaś robiąc tragiczną reklamę. Nawet nie wiesz ile tak okaleczonych osób trafia do mnie i co mam z tym zrobić? Zetrzeć się nie da, pokryć czasami też nie. Karygodne zachowanie.
Jeśli zaś chodzi o sprzęt do malowania żeby nie było, że jakoś nagle temat zbacza na inne tory. Oszczędność na sprzęcie nigdy nie stanowi do koñca oszczędności, jeśli nie uszkodzisz sprzętu lub sam nie padnie, stracisz cenny czas lub materiał, tak czy inaczej po jakimś czasie, wcale nie tak długim okazuje się,że wyszło na to samo i kosztowało Cię jeszcze mnóstwo nerwów.
Kite-to sport którym się zajmuję w wolnych chwilach. Jest wiele teorii i wielu praktyków, każdy ma swoje filozofie. Jeden woda i kite na wodę, inny woda i śnieg używając tego samego latawca co często koñczy się zniszczeniem latawca. Ja zaś postanowiłem zainwestować znacznie większe pieniądze i stać się posiadaczem latawca na wodę, śnieg i ląd. Co więcej w takim przedziale wiatrowym,że gdy inni siedzą i psioczą ja szaleję. Koszt spory ale jaka frajda i komfort.
...wracając do sprzętu używanego do malowania, lepiej zainwestować i mieć coś bardzo porządnego niż rze¼bić. A to się zapcha, a to nie pracuje, a to strzela kroplami, cholera człowieka bierze gdy wszystko co wyjść powinno za żadne skarby nie wychodzi i nie jest to spowodowane brakiem umiejętności. Kompresor? Nie jest fajnie jak nachodzi Cię sąsiad wrzeszcząc na Ciebie żebyś wyłączył agregat, ale bardzo fajne gdy sobie siedzisz wieczorkiem, żona ogląda sobie TV ty zaś cichutko sobie coś malujesz, niestety ta subtelna różnica ma swoją cenę.
...chwilowo koniec przygody z modelarstwem,za¶ wszystko co z tym zwi±zane jest na sprzeda¿.
CUSTOM CANOPY
GG 1137729

Obrazek

Post przez banditosp » piątek, 13 stycznia 2012, 13:55

Do kolegi VIRUS-RC
Tak a propos kompresora , kiedyś zamieściłem tu zdjęcia z budowy mojego .
Może ci się przyda http://www.epheli.pl/index.php?name=PNp ... highlight= :-)
Kolega kupił sobie taki przeponowy na allegro i narzeka na niego .
W lato mam mu zrobić podobny do mojego bo stwierdził , że mój bije tamten na głowę i jest praktycznie bezgłośny i błagał mnie żebym mu zrobił taki hehe .
Pozdrawiam Piotr .
FUTABA FG12 , SPEKTRUM DX6i

Post przez VIRUS-RC » piątek, 13 stycznia 2012, 14:23

Akurat wstawka o kompresorze była w kontekście śmiechu i ile tak naprawdę trzeba wydać na sam pistolet, chwilowo jest taki właśnie przeponowy z alledrogo, ale ja mam z 3 litrowym zbiornikiem, jak zdechnie pompka, to mam komplet zabawek pod agregat - wyłączniki, odwadniacze, manometry, butelka z niby atestem.
HK 450 PRO
FBL ZYX-S 4xTGY S306G
frsky taranis stock

Post przez RC_Combat » sobota, 14 stycznia 2012, 00:17

No właśnie Magik... Doszły mnie słuchy żeś wciągnął bakcyla polatania... Nie dziwię ci się i tylko mogę pozazdrościć ;)
Nie ma to jak czasem unieść się trochę nad tą planetę heh...
Od ¶mig³a... Gmeracz
YT Combat zone...

Post przez kretowicz14 » sobota, 14 stycznia 2012, 01:10

Takie głupie pytanie, ale zadam, mam trochę większy kompresor i czy by się mógł nadać do malowania.
Podam trochę opisu i parametrów.
MAX Ciśnienie robocze 8 bar
Pompowanie: 430l/min
Zbiornik: 100l

Mam różne wyjścia ze stabilizacją i regulacją ciśnienia i mam zewnętrzny skraplacz.

Czy z takim zestawem mógłbym startować w kupno pistoletu i farb czy coś jeszcze?
Belt CP V2 (tuning)
Tofik

Post przez VIRUS-RC » sobota, 14 stycznia 2012, 01:46

Jak najbardziej, jedynie sprawd¼ czy twoja regulacja ciśnienia działa w zakresie 2 bary, bo tyle przeważnie potrzebują areografy
jestem w trakcie sprawdzania sklepiku http://sklep.deltaarts.pl, troszeczkę taniej niż podawał magik.
Propo pojemności zbiornika, jak napompujesz w warsztacie i zataszczysz do domu to masz miesiąc malowania bez uruchamiania silnika :P
HK 450 PRO
FBL ZYX-S 4xTGY S306G
frsky taranis stock

Post przez MadMax » sobota, 21 stycznia 2012, 09:07

Jak pisal Robert wczesniej wymalowal kabinke do mojego TDRa, no a ja wkoncu wrocilem do domu po spedzonych swietach w Polsce i dzis pierwszy weekend po przylocie wiec w padlem do heli Klubu gdzie byla okazja zrobienia kilku zdjec TDRa w nowym ubranku.

Niestery przez Roberta podroze Goliwera po swiecie :lol: nie moglem jej zaprezentowac na Australian Speed Cup :( no coz trudno sie mowi, bo warto bylo poczekac, wyszla bardzo ladnie :D

W domu przed wyjazdem do klubu

Obrazek

Przygotowania do lotu po 6 tygodniowej przerwie w lataniu

Obrazek

Zawis przed lotem

Obrazek

Po pierwszym locie

Obrazek

Dwa TDRy sie mijaja jeden po locie a drugi przed lotem

Obrazek

Ja i Helicraze popularny na wielu forums (USA, Australia nawet w Europie) przeszlo mu przez rece wiele helikow expert od TDRow, Kontronika i Vbara Latal dzisiaj wysmienicie :lol:

Obrazek
Henseleit TDR
T-Rex 800, 600-12s, 600 Nitro, 500
Flusher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH

Post przez mila » sobota, 21 stycznia 2012, 09:55

Jak dla mnie TDR, to dzieło sztuki inżynierskiej, ale wygląd :evil: BRZYDAL!!! Jak można mu było coś takiego zrobić?! Oglądając jednak zdjęcia z kabinką Magika, muszę powiedzieć, że jest piękny!!! Teraz, to jest dzieło idealne...perfekcyjne...
CopterX Black Angel
CopterX Black Angel (makieta MD 500 military)
T-REX 600E PRO (makieta MD 500)
Phoenix + DX6i
DX8
... i lotnisko przed domem.

Post przez MadMax » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 09:32

mila napisał(a):Jak dla mnie TDR, to dzieło sztuki inżynierskiej, ale wygląd :evil: BRZYDAL!!!

Cos ty znowu z tym brzydalem :D ........poprostu jest inny, wiekszosc helikow jak im sciagniesz kabinki to z dystansu nie jestes wstanie je odroznic od siebie a TDRa to zkilometra wiekszosc pilotow rozpozna :wink:

To tak jak bys patrzyl na somochody wiekszosc sedanow trudno rozpoznac przez kogo sa zrobione chyba ze popatrzysz na nazwe a Lamborghini to zkilometra poznasz he he he :lol: TDR jest poprostu helikiem wyscigowym (Lamborghini, Ferrari) a reszta helikow po za malymi wyjatkami to sedany a nawet mikrobusy :lol:

No a ten moj TDR/Lamborghini w Polskich barwach to nawet lepiej wyglada niz Brad Pitt :lol: :lol: :lol:
Henseleit TDR
T-Rex 800, 600-12s, 600 Nitro, 500
Flusher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH

Re: MALOWANIE, PAĆKANIE I TAKIE TAM BY "MAGIK"

Post przez Kostek136. » wtorek, 15 grudnia 2015, 20:21

Witam czy ktoś posiada namiary na kolegę @magik ?
Będę wdzięczny za podesłanie tel.. czy mejla do kolegi.

Post przez VIRUS-RC » wtorek, 15 grudnia 2015, 21:00

HK 450 PRO
FBL ZYX-S 4xTGY S306G
frsky taranis stock

Post przez Kostek136. » wtorek, 15 grudnia 2015, 22:21

Dzięki za namiar

Advertisement

Poprzednia strona

Powrót do Paintbooth - warsztat malarski