Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 20:29

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

MALOWANIE, PAĆKANIE I TAKIE TAM BY "MAGIK"

Wszystko o malowaniu helika by Magik
  • Advertisement

Post przez mc » czwartek, 27 stycznia 2011, 12:38

hofman, zerknij tutaj jak dla mnie wygląda super :)
Pozdrawiam Maciej
Centaury Radikal G30 V2 @ HWC Zenoah G29E 3D EXTREME PRO & BeastX| Blade 130X | Gaui X2 & BeastX | Spektrum DX8 [2,4Ghz]

Post przez hofman » piątek, 28 stycznia 2011, 10:58

Zaglądałem tam już kilka razy, na początku pomyślałem że nie w moim guście, każdym następny razem zacząłem zauważać ile serca ten chłopak włożył w tą kabinkę, a że to 250 to jeszcze większy szacun.
No i tego samego dnia znalazła się osoba zainteresowana matem.
Raz zdarzyło mi się pomalować kabinkę, był to matowy spray, miał przytkaną dyszę wylotową plując wielkimi kroplami, a zdolności plastycznych mi się nie dostało jak rozdawali, mimo mizernego efektu byłem dumny ze swojego dzieła.
Obrazek
Obrazek

Post przez cozmo » wtorek, 15 lutego 2011, 02:42

nie wiem czy magik mnie za to nie zlinczuje ,ale pozwolilem sobie skopiowac pomysł na budke do 500-tki. nie czulem sie na silach zeby samemu cos wymyslic i wybralem sobie jeden z najprostrzych projektow ,a oto efekty.

fota

fota2
trex 250 se
trex 500 cf
trex 600N LE
aurora 9 + telemetria

Warszawa

Post przez magik » środa, 16 lutego 2011, 10:51

...cześć, niby czemu mam kogokolwiek liczować, tym bardziej, że to malowanie jest bardziej pomysłem firmy PROTOS niż moim, ja jedynie odrobinę je zmodyfikowałem i pomalowałem 500. Bardzo ładny efekt, moje szczere i serdeczne gratulacje.
...chwilowo koniec przygody z modelarstwem,za¶ wszystko co z tym zwi±zane jest na sprzeda¿.
CUSTOM CANOPY
GG 1137729

Obrazek

Post przez cozmo » czwartek, 17 lutego 2011, 00:34

dzieki za miłe slowa,jednak jest w tej kabince sporo bledow,chcial bym ich ilosc zmiejszyc przy nastepnej kabince ktorą bede malował do 600tki. pierwszy krok to zmiana aerografu z takiego za 30zl na taki aerograf nie wiem czy dobry,ale i tak kupilem drozszy niz planowalem. ten tani pluł brzydko co widac jak przyjzec sie z bliska. nauczlem sie rowniez ze trzeba areo dokladnie myc niezaleznie od tego ile kosztuje. nie wiem czy farby ktore uzywam sa dobre do takich celow(samochodowe metaliki) zobacze efekt z nowym pistoletem.mam jedno pytanie, jak sie robi efekt szachownicy?
trex 250 se
trex 500 cf
trex 600N LE
aurora 9 + telemetria

Warszawa

Post przez magik » piątek, 18 lutego 2011, 11:36

AERORGRAF : w sumie niby każdy jest dobry jednak jakby nie patrzeć są firmy robiące cacka i nie tylko z wyglądu ale także konstrukcyjnie, niestety właśnie dlatego kosztują powyżej 600,- za sztukę. Możesz wierzyć lub nie ale warte są swojej ceny. Ten który zakupiłeś na pewno dobrze będzie Ci służył. Jak już sam słusznie zauważyłeś zawsze należy dokładnie go myć po pracy. Co do farb, czyli samej bazy...oczywiście,że można używać baz lakierniczych stosowanych na pojazdy, jednak zawsze trzeba pamiętać by miały odpowiednią konsystencję. Pistolety lakiernicze mają znacznie większe dysze niż używane przez nas aerografy.
Efekt szachownicy: jest pokazany na stronie drugiej tego wątku więc wystarczy poczytać i jak w każdej sytuacji przetrawić to po swojemu. Zaczynać od prostych elementów i może skoñczyć na flagach??? Bardzo fajne efekty.
...chwilowo koniec przygody z modelarstwem,za¶ wszystko co z tym zwi±zane jest na sprzeda¿.
CUSTOM CANOPY
GG 1137729

Obrazek

Post przez Szelma » piątek, 18 lutego 2011, 12:06

Jeżeli chodzi o aerograf to mogę śmiało polecić pseudo Iwatę :)

Post przez cozmo » piątek, 18 lutego 2011, 12:37

magik napisał(a):...
Efekt szachownicy: jest pokazany na stronie drugiej tego wątku więc wystarczy poczytać i jak w każdej sytuacji przetrawić to po swojemu. Zaczynać od prostych elementów i może skoñczyć na flagach??? Bardzo fajne efekty.
zapytalem o szachownice dlatego bo nie dokonca zrozumialem z wczesniejszych opisow. czy wycinasz kratki szachownicy na modelu skalpelem ? bo jesli tak to musze wymylec inna metode,nie mam pewnej reki i sie boje ze zepsuje.
trex 250 se
trex 500 cf
trex 600N LE
aurora 9 + telemetria

Warszawa

Post przez magik » sobota, 19 lutego 2011, 10:29

...AEROGRAF - nie ma czegoś co jest PSEUDO, zasada powinna obowiązywać jedna albo rybki albo akwarium, nic co PSEUDO nie dorówna oryginałom tak jak z wielokrodnie poruszanym tematem ALIGN i HK czy pozostałych...jest oryginał i są podróby. Chcesz żeby działało wydaj kasę na oryginał i działać będzie, chcesz się pomęczyć i zaoszczędzić-kup PSEUDO i szalej.Oszczędny zawsze płaci dwa lub trzy razy i ta zasada odnosi się do wszystkiego. Zatem jeśli juz malujesz i czujesz, że to jest właśnie to nie oszczędzaj tak na pistolecie jak i farbach - inwestycja się na pewno zwróci :)

...SZACHOWNICA I POZOSTAŁE FLAGI - niestety wycinam już na kabinie, używam papieru transferowego, oklejam, rysuję to co mnie interesuje i wycinam. Jak sam słusznie zauważyłeś trzeba pewnej ręki, po pierwsze żeby nie pochlastać kabiny, po drugie nie zepsuć wzoru. Może jakieś ćwiczenia na sucho? Na macie do cięcia zrolowanej??? Wiesz jest to zawsze jakaś opcja. Ogolnie ważne jest żeby nie pokaleczyć powierzchni kabiny, ponieważ niechciane cięcia będą widoczna nawet pod lakierem.
CUSTOM CANOPY
GG 1137729

Obrazek

Post przez Konradxxx » środa, 2 marca 2011, 19:29

Hej Magik jakiego sprzętu używasz do malowania? Możesz polecić coś godnego uwagi?
CopterX 450 V2
Align 250SE FBL
Align 250SE Black
Align 250 Pro
Align 250 Pro DFC
Gaui X2 FB
Gaui X2 FES
Gaui 200 V2
Gaui 200 V2 FBL
Walkera 4g6S Xtreme
Quad JR65 x 3

WK-2801-PRO
Dx6i DSMX

Post przez alarec » czwartek, 3 marca 2011, 01:20

nie wiem jak magik, ale ja polecam sprzęt z tej stronki: http://www.coastairbrush.com/
Ivata, Pashee są na pewno dobre. Sam mam badger'a Vega już 3 rok i jestem zadowolony, pryska świetnie, nie umywa się do podróbek którymi wcześniej malowałem.
*Gazaur Mars
*HaKer 450
Walkera 4#6
Spectrum DX6i 2.4Ghz

Post przez Myken » sobota, 14 maja 2011, 15:56

A ja mam takie pytanko troche z innej beczki, czy airbrush bardzo pyli, czy dywany i sciany sa w miare bezpieczne podczas domowego malowania?
Trex 450 Pro FBL BeastX
Trex 500 FBL BeastX
Trex 600E Pro FBL BeastX

Spectrum DX6i/DX7

Post przez MadMax » piątek, 1 lipca 2011, 10:53

Czy ktos wie jak mozna sie z kontaktowac z Magik chcialbym zamowic u niego 2 kabinki :D .

Wyslalem PW oraz email 2 tygodnie temu i jak do tej pory to nie mam odpowiedzi wiem ze rowniez robi tatuaze nie wiem tylko czy ma swoj salon czy robi zdomu moze go ktos zna i do mu znac ze chcialbym sie znim zkontaktowac dzieki.
Henseleit TDR
T-Rex 800, 600-12s, 600 Nitro, 500
Flusher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH

Post przez Strużyn » piątek, 1 lipca 2011, 12:09

A ja mam takie pytanko troche z innej beczki, czy airbrush bardzo pyli, czy dywany i sciany sa w miare bezpieczne podczas domowego malowania?

Są jak najbardziej bezpieczne. Zazwyczaj modelarze korzystający z aerografu pracują na tym samym biurku co stoi monitor/laptop i reszta klamotów a często też trzymają cyfrówkę w pogotowiu, żeby relację robić :). Byle nie wylać czegoś przypadkiem na dywan ze zbiorniczka :). Aerografj jest bardzo precyzyjny i maluje tam, gdzie użytkownik chce ...nie to co w przypadku pistoletu natryskowego :). Jedynie podczas malowania większych powierzchni lub lakierowania można trochę nasmrodzić, ale wtedy wystarczy podłożyć kawałek większej gazety pod malowany element.
Pozdrawiam
Krzysiek

CopterX 450
Blade msr
Lama v4
DX7se
http://home.elka.pw.edu.pl/~kstruzyn/

Post przez magik » wtorek, 10 stycznia 2012, 22:28

...witam, bardzo dawno mnie nie było. Oczywiście pojawiam się co jakiś czas, niestety nie zaznaczam w żaden sposób swojej obecności. Bardzo Was za to przepraszam. Absorbują mnie niestety inne sporty i modelarstwo odrobinę poszło w odstawkę, choć nie na zawsze, modele stoją pięknie na półeczkach i czekają na lepsze czasy. Tak czy inaczej jestem, bywam i podglądam. Jeśli ktoś potrzebowałby pilnej porady proszę o kontakt "mailowy", mam nadzieję,że Michał nie będzie miał mi tego za złe... xxxmagiq@gmail.com. Aktualnie większość swoich prac prezentuję na Facebook. Tu może drobna i skromna prośba do Admina, główny kłopot stanowi to, że gdy chcę załadować zdjęcia na forum muszę użyć innego portalu na którym je umieszczę i dopiero wtedy mogę na forum, może jakoś tak to zmodyfikować żeby można było ładować zdjęcia w odpowiednim formacie bezpośrednio z dysku???? Byłoby obłędnie fajnie.
CUSTOM CANOPY
GG 1137729

Obrazek

Advertisement

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Paintbooth - warsztat malarski