Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 20:27

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

MALOWANIE, PAĆKANIE I TAKIE TAM BY "MAGIK"

Wszystko o malowaniu helika by Magik
  • Advertisement

Post przez VIRUS-RC » wtorek, 10 stycznia 2012, 22:32

A można podać linka do twarzoksiążki?
HK 450 PRO
FBL ZYX-S 4xTGY S306G
frsky taranis stock

Post przez Artu » wtorek, 10 stycznia 2012, 22:43

Pozdrawiam, Artur

Post przez VIRUS-RC » wtorek, 10 stycznia 2012, 23:07

kabinka tdr - istny obłęd ...
HK 450 PRO
FBL ZYX-S 4xTGY S306G
frsky taranis stock

Post przez magik » wtorek, 10 stycznia 2012, 23:15

...dzięki Artu. Coś na nabranie smaczku, kilka prac zrobionych ostatnio :)

...niby trochę poza tematem, a jednak można bawić się i tak w zbyt długie wieczory. Zdjęcie przedstawia jedynie projekt
ale już wkrótce umieszczę oryginał :)

Obrazek

...T-Rex 600

Obrazek

Obrazek

Obrazek

...Outrage 550

Obrazek

Obrazek

Obrazek

...mój stary kask, który odrobinę przestał mi się podobać :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

...pierwotnie kabina do Kasama, jednak zaadoptowałem ja do mojego Outrage :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

...teraz najsmaczniejszy kąsek: kabina przygotowana dla kolegi, barwy narodowe, odrobina Polski na obcej ziemi, mam jednak
nadzieję, że Max zaprezentuje kabinę na modelu statycznie a także w locie. Raz jeszcze przepraszam Max za zwłokę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam szczerą nadzieję,że odrobina mojego bazgrania kogoś zainspiruje. ¯yczę powodzenia i czekam na prezentację. Robert.
Ostatnio edytowano środa, 11 stycznia 2012, 09:39 przez magik, łącznie edytowano 2 razy
...chwilowo koniec przygody z modelarstwem,za¶ wszystko co z tym zwi±zane jest na sprzeda¿.
CUSTOM CANOPY
GG 1137729

Obrazek

Post przez VIRUS-RC » wtorek, 10 stycznia 2012, 23:21

Wiedząc że takie cudo dostane, to na miejscu Maxa nawet bym się nie odzywał, że jakieś spó¼nienia ....
taka praca jest warta czekania...
HK 450 PRO
FBL ZYX-S 4xTGY S306G
frsky taranis stock

Post przez magik » wtorek, 10 stycznia 2012, 23:39

...przez moje śmiganie po świecie i zwłokę w malowaniu kabinę minęła bardzo miła prezentacja, wierzę jednak, że jeszcze będzie okazja i Max nie będzie miał mi tego za złe. Kite pochłania mnie w całości, do tego snowboard i pogoñ za śniegiem. Widzę, że zdjęcia są bardzo duże, wybaczcie, zassane z Facebook, a tam często wrzucam je w wysokiej rozdzielczości.
...chwilowo koniec przygody z modelarstwem,za¶ wszystko co z tym zwi±zane jest na sprzeda¿.
CUSTOM CANOPY
GG 1137729

Obrazek

Post przez Artu » wtorek, 10 stycznia 2012, 23:46

Robert, zmniejsz zdjęcia kabinek, bo się strona totalnie rozjechała...

Wystarczy taki rozmiar:

Obrazek
Pozdrawiam, Artur

Post przez magik » środa, 11 stycznia 2012, 08:58

...nie bardzo wiem jak umieścić taki rozmiar :(
CUSTOM CANOPY
GG 1137729

Obrazek

Post przez Lejna » środa, 11 stycznia 2012, 18:27

jak dla mnie kabinka "POLSKA" jest poprostu arcydziełem SUPER
HK-450 R.I.P
HK-450 GT piêknie lata³ - Sprzedany
T-Rex 500 ESP miód ;)
T-Rex 600 ESP - New
Quadcopter X525 - testy i ustawienia ;)
JR DSX7
Phoenix RC

http://rchobby.blog.onet.pl

Post przez VIRUS-RC » środa, 11 stycznia 2012, 21:31

Podziw dla całej pracy Magika, ale teraz zobaczyłem jeden filmik, gdzie tak na dobrą sprawę domyślam się że klient maluje na zasadzie "robocika" wie co ma zrobić, robi to szybko, bez zastanawiania się, ale to już jest przegięcie :) Najlepsze efekty nie wychodzą dzięki areografowi za parę kafli, kompresorze dającego tak czyste powietrze, że nadawało by się na sale operacyjną, i farbkom po 1000 za 100 ml, to trzeba mieć w rękach :)

http://noshit.pl/lubie/53825
HK 450 PRO
FBL ZYX-S 4xTGY S306G
frsky taranis stock

Post przez magik » czwartek, 12 stycznia 2012, 00:30

...rzeczywiście uliczny artysta jest serio mega dobry i to co wychodzi spod jego palców jest świetne, jednakkkkkkkk ( rozdzielczość video jest mała, nie widać jak precyzyjna jest taka praca, a możesz wierzyć lub nie ale nie jest)...to dwie zupełnie odmienne techniki i materiały, nie jestem w stanie zrobić tego co on robi na szkle, jednak on nie zrobi tego co robi aerograf na każdej powierzchni. To co robie może i jest fajne, znam jednak artystów którzy nad jedną pracą siedzą kilka miesięcy do perfekcji doprowadzając najdroniejsze szczegóły. Oczywiście nawet w moim wydaniu taka praca jest możliwa jednak chyba wyłącznie na własny użytek. Kto na dobrą sprawę wyda tyle pieniędzy na tak malowaną kabinę? Niestety prawda jest taka,ze aerograf za 50 zeta nie daje takiego komfortu pracy jak ten za 600,-, kompresor za 300,- nie będzie pracował jak maszynka za 3000,-, a i farba farbie nie jest równa. Wracajac do video, widziałem wielokrotnie "ulicznych artystów" w większości przypadków to pacykarze, oczywiście pojawiając sie w miejscu pełnym turustów błyszczą pełnią blasku. Przykład? Pojawiasz się na poletku gdzie ludki nie wiedzą co to heli RC i jak to lata, w sumie jeśli potrafisz kilka figur jesteś boss, jednak co się stanie gdy pojawisz się na poletku gdzie będzie kilku pilotów RC z umiejętnościami znacznie wykraczającymi poza twoje? Już nie jest tak kolorowo?
...wracając do malowania, sam znam kilku artystów posługujących się aerografem przy których jestem cieniusim bolkiem, są moimi idolami.

Jak wspominałem wcześniej odnośnie dechy, to jedynie projekt, zaś tak wygląda gotowa do jazdy :) Moja Marcysia bardzo się ucieszyła.
Zdjęcie pochodzi z telefonu więc jego jakość pozostawia wiele do życzenia, na żywo wygląda mega fajo.

Obrazek

...na marginesie, widziałem kiedyś w Gdañsku na starówce rysownika, rysował pastelami portrety, około godziny zajmowała mu jedna praca full color, nie koñczył żadnych pochrzanionych szkół, rysował co widział i jak umiał, ale to co potrafił - klękajcie narody. Mam jakiś kontak ze sztuka i nie rozumiem jak można niedoceniać takiego człowieka który na chleb zarabia siedząc na skrzynce a zachwycać się Rembrantem czy Matejką, czy sprzedać zdjęcie kranu za 120 000,- bo artysta znany. Szacumek ulicznym artystom, są prawdziwi i nie skażeni :)
CUSTOM CANOPY
GG 1137729

Obrazek

Post przez VIRUS-RC » czwartek, 12 stycznia 2012, 14:44

Czy napisy holo naklejasz po malowaniu / przed pokrywaniem lakierem bezbarwnym, czy na sam koniec?

a co do kosztów sprzętu do malowania, w pewnym momencie koñczą się możliwości malarza, i nawet pędzelki z włosów dziewic nie pomogą... tak samo jak możliwości kontroli modelu przez nas, nie pomoże wykonany na specjalne zamówienie heli z dosłownie zerowymi luzami, łożyskami o kosmicznych właściwościach, i napędzie atomowym, po prostu to my jesteśmy ograniczeniem, a nie technologia, ale też nie porównujmy aerografu za 30 do tego za 600, bo to jest porównywanie hk-450 tego za 9.99 :) i to jeszcze po krecie ( zgięty wał, szpindel ) do jakiegoś heli za 1000 zielonych ;)

takim samym ograniczeniem jestem ja, dla siebie, i chwilowo zabawy koñczą się na szablonikach :)
HK 450 PRO
FBL ZYX-S 4xTGY S306G
frsky taranis stock

Post przez magik » czwartek, 12 stycznia 2012, 15:43

Jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju napisy wykonane w chromie, srebrnym, złotym czy kilku innych odcieniach lub holograficzne, nalejane sa na pierwsza warstwe lakieru akrylowego,
następnienakładam minimum trzy warstwy lakieru (może to brzmieć gro¼nie, jednak lakier którego używam odparowuję w 70% naniesionej masy). Potem czeka mnie szlifowanie,
papier wodny 400 lub 600 i kolejne lakierowanie, aż do uzyskania idealnie gładkiej powierzchni. Pozostałe napisy jesli wykonywane są białe lub czarne są malowane. Używam też inkrustacji,
czyli naklejam złoty lub srebrny mikrofilm, następnie go lakieruje.
CUSTOM CANOPY
GG 1137729

Obrazek

Post przez VIRUS-RC » czwartek, 12 stycznia 2012, 19:04

Dzięki za odpowied¼

Czy ktoś zna jakieś sklepy zagraniczne, pomijam ebay, gdzie znajdę pistolecik za ~200-250 PLN, zdaję sobie sprawę z różnic cen, wiem z czego one wynikają, co nie zmienia faktu że wolę lepszy sprzęt w tej samej cenie niż kupowanie na miejscu. Coś na zasadzie jak znalazłem dzisiaj copterx 450 pro rtf w polskim sklepiku za 1440 PLN, z aparaturą za 20 dolarów....
HK 450 PRO
FBL ZYX-S 4xTGY S306G
frsky taranis stock

Post przez magik » czwartek, 12 stycznia 2012, 20:05

Używam aerografów i kompresora tej firmy:

http://www.fine-art.com.pl/category/aer ... -steenbeck

...muszę przyznać iż nie mogę narzekać, świetny sprzęt, może nie za 250,-, odrobinę więcej ale wart jest każdej złotówki
CUSTOM CANOPY
GG 1137729

Obrazek

Advertisement

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Paintbooth - warsztat malarski