Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 01:17

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

[IN BOX] aerograf H&S EVO 2in1

Wszystko o malowaniu helika by Magik
  • Advertisement

[IN BOX] aerograf H&S EVO 2in1

Post przez VIRUS-RC » wtorek, 21 sierpnia 2012, 21:04

Bez zbędnych wstępów... zdjęcia z już używanego zestawu :)

wstępny opis za....y z strony www dowolnego sprzedawcy, wszycy mają to samo ..

Aerograf z dyszą 0,2mm i zbiorniczkiem 2ml
system kontroli farby
kompletną dyszę z igłą 0,4mm
Zbiorniczek 5ml

a teraz odemnie:

miniaturki, klikać w duże :)

Pudełeczko kartonowe

Obrazek

W środku kolejne pudełeczko

Obrazek

a w pudełeczku oprócz głównej zawartości kolejne opakowanko ...

Obrazek

bliżej ...

Obrazek

w negliżu ...

Obrazek

A teraz czas na podsumowanie

nie pluje, nie smarka, przyjemne w czyszczeniu, dostęp do części zapasowych, uszczelki są, a nawet teflonowe, do tej pory musiałem 2 razy użyć " płukania alkoholem" z powodu użycia werniksu, bazy metalika i klaru do samochodów...

Dodatkowo mam kolorki createx wicked, wicked detail. Dla początkujących z obojętnie jakim areografem polecam na początek kolorki dedykowane do psikawek z powodu bardzo prostego, odpada zastanawianie się czego jest wina, farbki, aero, czy braku umiejętności.

Jako ze jestem osobą lubiącą eksperymenty to mając dobrej klasy farbki nie dedykowane do areografu postanowiłem "pobawić się nimi" pod pędzel były idealne, niestety nie pod aerograf... pluły, smarkały, to nie to ... oczywiście każdą farbkę da się dostosować do aero, poprzez filtrowanie i rozcieñczanie odpowiednimi specyfikami, ale koñcowo wychodzi to drożej niż dedykowana farbka, jak już będziecie mieli załapane "co z czym i jak" to wtedy można się bawić, nie mówię ze zabawa nie jest kreatywna, bo np z połączenia 7 ml werniksa z 4 kroplami wicked wyszedł bardzo ciekawy lakier o zabarwieniu danego koloru bez wydzielania się pigmentu. Dla odmiany malując coś na czarno i dodając pó¼niej do lakieru troszeczkę czarnego pigmentu z detail, który już nie łączy się tak idealnie jak zwykły wicked uzyskujemy głęboką połyskliwą czerñ.

Co do stosowania lakierów samochodowych,metalic z ziarnem, stosując rozcieñczenie niecałe 1ml bazy do 0.8ml rozpuszczalnika normalnie przechodzi to przez dyszę 0.4mm.

koszt niebiesiego peugot :) + rozpuszczalnik + klar + utwardzacz w ilości 100ml, czyli koñcowo mamy ~150 ml klaru + 200 ml bazy kosztuje ~31 PLN, nie ma tragedii jak na małe powierzchnie. Dla porównania na pomalowanie górnej pokrywki od kieszeni dysku usb 2,5" 3 warstwy bazy i klaru zeszło mi :

1,5 ml bazy
1,3 ml rozpuszczalnika
3,5 ml klaru z bazą

Swoich prac nie pokazuję bo wam matryce popękają :)

aero zasilany jest czymś co się nazywa as189 z 3l zbiorniczkiem
HK 450 PRO
FBL ZYX-S 4xTGY S306G
frsky taranis stock

Powrót do Paintbooth - warsztat malarski