Teraz jest niedziela, 25 czerwca 2017, 15:45

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

[In-Box] Multiplex Rockstar

In-Boxy samolotowe

Moderatorzy: kamsolik, Scroller, VIRUS-RC

• Advertisement

Post przez Jazz » piątek, 3 kwietnia 2015, 12:13

Wczoraj dotarł do mnie (podobno jako do pierwszej osoby w naszym pięknym kraju) nowy model Multiplexa - Rockstar (nastepca wycofanego z produkcji Gemini).
Wziąłem więc sie za przejrzenie czym nas tym razem uraczyl Multiplex.
Jako że model w wersji RR - serwa, silnik i regulator już gotowe do użytku, przy czym po podpięciu pod radio okazalo się że serwa ustawione w neutrum, silnik kręci się w prawo , więc nic nie musialem juz poprawiać.
Złożenie modelu w tej wersji sprowadza się do :
- przykręcenia nylonową sruba statecznika wysokości , wpięciu na zatrzask steru kierunku (oba wymienione stery są na zawiasach - chodzą płynnie w dużym zakresie wychyleñ i maja dużą powierzchnie sugerując zacięcie tego modelu do trybu 3D).
- przykręcenia nylonowymi srubami dolnego i górnego płata ( po 1 śrubie na płat) , z tym że gniazda w które się wkręca nie są to plastikowe elementy w klejone w pianke, ale metalowe zamontowane w listewce a ta dopiero jest wklejone w piankę.
- zamontowanie łączników między skrzydłami jest zrobione na zatrzaski - duże , solidne i dzięki nim wygodnie łączy się skrzydła, a w razie potrzeby mozna szybko je zdemontować.
Także model mozna do transportu czy przechowywania rozłozyc włącznie z tylnimi statecznikami, cały system jest dobrze przemyślany i nie osłabia konstrukcji.

Oglądajac model wczesniej w necie na kilku dostępnych zdjęciach trochę obawiałem się czy wnetrze jest dobrze zaprojektowane - miejsce na silnik, regulator baterie oraz odbiornik.
Majac juz model w rękach - jest super :

- silnik jest dobrze dostępny, bo z przodu jest maskownica na magnesy , która można zdjąć.
W wersji RR zamontowany jest Himax 4220-620 (680W) , w/g specyfikacji 3-5S , ale z doświadczenia wiem że pod 6S tez bez problemu bedzie dzialal.
- regulator umieszczamy pod półkę na której jest pakiet - jest tam miejsce wystarczające na dośc duże regulatory o dowolnym kształcie, a konektor prądowy wyciągamy w komorze gdzie lokowana jest bateria.
W wersji RR daja 60A
- ulokowanie serw od steru wysokości i kierunku, są one przykręcone do listwy w komorze gdzie montujemy baterie, ale w slotach ponizej w taki sposób że sa poniżej poziomu półki baterii.
Dzieki temu wogóle nie ograniczają miejsca na baterię
W wersji RR wszystkie 4 serwa są identyczne i sa to Hitec 82MG - silne analogowe serwa, które powinny bez problemu podołać.
- miejsca na baterie jest bardzo dużo , zarówno na szerokość , długość jak i wysokośc.
Co więcej robiłem testy statyczne wyważenia i dzięki dużej ilości miejsca modle wyważa się nawet dla bardzo lekkich lub ciężkich baterii , jest mozliwośc przesuwania przód / tyl i zachowania wyważenia.

Podwozie - amelinowy pałąk, duże koła , mocownia nakretkami samokontrującymi , kołpaki z elaporu.
Przykręcone na 4 stalowe śruby, solidne ale dobrze sprężynuje, zamocowane bardziej na przód w stosunku do CG modelu.
To dobry pomysł , bo takie usytuowanie zmniejsza ryzyko kapotażu, i ułatwia wyważenie modelu z roznymi bateriami.

Skrzydła, łączniki skrzydeł , kadłub i stery są powzmacniane płaskownikami / rurkami węglowymi, co wyręczyło mnie z zrobienia tego samemu.
Kadłub jest z grubej wartwy elaporu, wzmacniany z przodu konstrukcja z listewek i w porównaniu do innych modeli jak np Gemini model jest jak czołg.

Wrażenia z oblotu wrzucę gdy go wykonam, z racji małej ilości czasu oraz beznadziejnej pogody musze poczekać.
Mam nadzieję że w czasie weekendu uda mi sie zrobić choć 1 lot.

W arthobby dostępna jest obecnie tylko wersja RR w cenie 1329 zł, i biorąc pod uwage zarówno wykonanie modelu jak i jakość wyposażenia nie jest to wygórowana cena.
Wersja kit będzie także wkrótce dostępna, będzie cenowo około połowę niższa niż wersji RR.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jazz

------------------------------------
=Symphony of Destruction=

SAB Goblin 700 / SAB Goblin 500 / MSH Mini Protos
Samoloty Multiplex

Post przez sebul » piątek, 3 kwietnia 2015, 15:39

Ładnie to wygląda, na pierwszy rzut oka solidna konstrukcja - choć mówią, że na kretowisku nic nie jest za solidne ;)
Pozdrawiam.. Sebek

Caliber 5

Post przez Viper81 » piątek, 3 kwietnia 2015, 16:19

Co pianka to pianka Sebek :) Ale model ładny.
THIS IS THE PART OF ME...

Pozdrawiam
Krzysiek "Viper" HELI DRIVER :)

Post przez sebul » piątek, 3 kwietnia 2015, 17:34

Wiem, widziałem już takie dzwony a modele prawie bez uszczerbku z nich wychodziły.

Jazz, czekamy na filmik z lotu tego demona :)
Pozdrawiam.. Sebek

Caliber 5

Post przez wiesiek3d » sobota, 4 kwietnia 2015, 00:02

Fajny model, czekam na jakiś film z oblotu. :)
Sam zastanawiałem się nad nim jednak cena i linia skłaniają mnie ku temu typowi, co prawda ciut mniejszy ale smuklejszy :roll:
Obrazek
FUTABA T7CP
FUTABA T8FGS
ACRO 3D EP
P 51 ESA

Advertisement

Powrót do Samoloty