Teraz jest czwartek, 24 maja 2018, 04:25

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

[In-Box] Aparatura Walkera Devo 10

Aparatury, avionika, zasilanie, mechanika, oświetlenie i narzędzia czyli to co potrzebne do latania :)

Moderatorzy: kamsolik, Scroller, VIRUS-RC

• Advertisement

Post przez Admin » czwartek, 22 listopada 2012, 12:13

Devo 10 to kolejny model aparatury Walkera z serii Devention. Charakteryzuje się klasycznym designem, sporą funkcjonalnością łącznie z telemetrią. Oprócz 10 kanałów, mamy tu duży i czytelny wyświetlacz z bardzo intuicyjnym menu, możliwość wgrywania uaktualnieñ programowych, możliwość odczytywanie a parametrów pracy modelu. Radio dobrze leży w rękach, zasilanie to zwykłe baterie lub akumulatorki typu paluszek. Ja osobiście wolę takie rozwiązanie od dedykowanych pakietów, bo każdym sklepie kupię sobie zasilanie. Do tego w zestawie dostajemy zgrabny odbiornik.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Charakterystyka nadajników Devention:

pracują na częstotliwości 2,4 Ghz, w technologii widma rozproszonego DSSS (ang. Direct Sequence Spread Spectrum).
    posiadają automatyczną funkcję wykrywania i łączenie kodu ID (bindowanie)
    możliwość ręcznego ustawienia stałego ID, dzięki czemu nadajnik i odbiornik, łączą się błyskawicznie ze sobą
    aktualizacja online przez port USB
    możliwość ustawienie sterowania w mode 1,2,3 lub 4
    regulacja częstotliwości mocy wyjściowej
    bezprzewodowy transfer danych
    sterowanie dla helikopterów i samolotów
    telemetria
    ergonomiczna budowa

Nowością jest telemetria z pełnym zasięgiem, umożliwia przeniesienie w realnym czasie napięcia zasilania odbiornika, temperaturę silnika/akumulatora, obrotów silnika, oraz sygnał GPS. (Aby korzystać z tej funkcji należy zaopatrzyć się w akcesoria telemetrii.

Specyfikacja nadajnika:

10 kanałowy nadajnik 2,4 Ghz
    częstotliwość 2,4 Ghz (DSSS)
    moc wyjściowa - -5dBm ~ 10dBm
    ergonomiczna budowa radia
    wybór języka: Angielski, Niemiecki, Francuski, Hiszpañski, Chiñski
    szerokie możliwości programowania samolotów i śmigłowców
    wewnętrzna pamięć na 30 modeli
    7 - punktowa krzywa gazu
    alarm wibracyjny dla czasu, temperatury, napięcia.

Specyfikacja odbiornika:

2,4 Ghz 10-kanałowy
    czułość -105 dbm
    waga - 9,5 g
    wymiar - 37x28x14,5 mm
    napięcie pracy 4,8 - 6 V

Zawartość zestawu:

nadajnik Devo 10 w ustawieniu mode II
    odbiornik RX1002
    kabel do podłaczenie dwóch nadajników: trener - uczeñ
    kabel do podłączenie nadajnika z PC
    Instrukcja na nośniku CD w j.angielskim

Sprzęt dostarczył: helikoptery-rc.pl
Nieważne czym latasz jeśli latasz :)
Michalm
T-Rex 450 SE v2 Flybar Less
Hughes 500MD Hirobo Sceadu Evo 50
Spectrum DX6
Phoenix SIM

Post przez Dominik46 » wtorek, 6 sierpnia 2013, 21:42

Witam. Posiadam takę aparaturę od kilku dni i jestem z niej bardzo zadowolony. Co prawda nie miałem okazji porównać jej z innymi aparaturami bo wcześniej posiadałem tą oryginalną od Belta CP CX.
Mam pytanie. Czy z tą aparaturą będą działały odbiorniki Corona 2,4ghz o modulacji V2 DSSS?
Apki używam do sterowania Belta a do niej mam odbiornik RX-2702v który ma wbudowany trzy osiowy gyro. Wydaje mi się że model nie jest tak żwawy na zakrętach to się działo na aparaturze i odbiorniku ESky mimo prób wyregulowania odbiornika i apki. Stąd pytanie o odbiornik Corona bo zastanawiam się nad wsadzeniem normalnego odbiornika i starego gyra od ESky.

Post przez shacker » wtorek, 6 sierpnia 2013, 22:22

Do aparatury Devo pasują tylko odbiorniki serii Devention, chyba że wgrasz zmodyfikowany firmware, to pojawia się obsługa Spektrurm DSM2/DSMx.
DEVO 8S @ ALZRC 450 Pro V2 FBL (ZYX) / T-rex 600 Pro (MSH Brain) / Heli Team - forum na luzie

Post przez Dominik46 » środa, 7 sierpnia 2013, 00:01

Dzięki za odpowied¼. A czy zmiana oprogramowania może uszkodzić aparaturę i czy jest to jakiś trudny proces? Czy jak wgram nowy firmware to będę mógł korzystać z odbiorników Orange i czy są to dobre odbiorniki bo cena 40 zł za 6ch jest podejrzanie niska?

Post przez shacker » środa, 7 sierpnia 2013, 08:10

No jak się nie uda to można zostać z martwą aparaturą, choć pewnie jakieś sposoby na jej ożywienie są. Nie wczytywałem się w szczegóły. Trudny pewnie nie.
Tak - będziesz mógł korzystać z Orange. Odbiornik jak odbiornik, nie używałem. Oryginalny Walkery możesz mieć za jakieś 70-75 zł już http://www.myrcmart.com/walkera-devo-rx ... -5846.html

Wgranie innego firmware prowadzi do utraty gwarancji, jeśli takową masz na apkę.
DEVO 8S @ ALZRC 450 Pro V2 FBL (ZYX) / T-rex 600 Pro (MSH Brain) / Heli Team - forum na luzie

Advertisement

Powrót do Osprzęt