Teraz jest czwartek, 23 listopada 2017, 20:26

epheli.pl

Wortal pilotów helikopterów RC

Jaki klej do śrub warto kupić?

Czyli to co pilotowi heli jest potrzebne lub nie :)

Moderatorzy: kamsolik, Scroller, VIRUS-RC

• Advertisement

Jaki klej do śrub warto kupić?

Post przez Leszekm35 » środa, 16 grudnia 2015, 19:07

Witam kolegów
mam pytanie odnośnie kleju do gwintów. Czy są jakieś specjalne preferencje odnośnie kleju do śrub ? chodzi mi o skręcanie heli . Czy to nie ma większego znaczenia jaki loctite kupię?

Pozdrawiam
Leszek
Pozdrawiam
Leszek
Raptor 50, T rex 500, PZL 104 Wilga 35A, Piper PA-18 2,8 metra, Extra 260 2,2 metra i inne :)

Re: Jaki klej do śrub warto kupić?

Post przez Viper81 » środa, 16 grudnia 2015, 19:46

Witaj.
Ja używam zamiennie loctite oraz nutlock.
Klej do samego skręcania heli nie musi być super mocny. Ja używam kleju średniego. Ważne żeby z tym udogodnieniem jednak uważać. Nie przesadzać i nie stosować tam gdzie się nie powinno.
THIS IS THE PART OF ME...

Pozdrawiam
Krzysiek "Viper" HELI DRIVER :)

Post przez Leszekm35 » środa, 16 grudnia 2015, 21:32

Rozumie czyli jakiś średni nie za mocny oki. A powiedz Krzysiu no właśnie gdzie go używać? w heli raz nie zastosowałem i mi się łopaty rozkręciły w powietrzu nie chciałbym aby kiedyś sytuacja się powtórzyła......
ps. A masz może jakieś oznaczenie tego kleju loctite chodzi mi o rodzaj właśnie bo na rynku jest tego sporo...
Pozdrawiam
Leszek
Raptor 50, T rex 500, PZL 104 Wilga 35A, Piper PA-18 2,8 metra, Extra 260 2,2 metra i inne :)

Post przez Viper81 » środa, 16 grudnia 2015, 23:22

Leszekm35 napisał(a):Rozumie czyli jakiś średni nie za mocny oki. A powiedz Krzysiu no właśnie gdzie go używać? w heli raz nie zastosowałem i mi się łopaty rozkręciły w powietrzu nie chciałbym aby kiedyś sytuacja się powtórzyła......
ps. A masz może jakieś oznaczenie tego kleju loctite chodzi mi o rodzaj właśnie bo na rynku jest tego sporo...

Leszku
Ja mam teraz RC Tech Nutlock Medium Strong. Wystraczy, że wklepiesz w wuja google :) Jestem zadowolony z niego.
Gdzie używać? Hmmm generalnie wszędzie gdzie mamy połączenie gwintowe typu metal - metal narażone na wibracje. Czyli śruby okuć łopat - te które wkręcasz w szpindel jak najbardziej tak !!! Przy skręcaniu ramy gdzie wkręcasz śruby w bloki łożysk wału głównego, bloki silnika etc. jak najbardziej możesz użyć. Natomiast nie używaj nutlocka w połączeniach metal - plastik bo zniszczysz gniazdo śruby przy pierwszej próbie wykręcenia. Uważaj też z nutlockiem w elementach sterowania głowicy, żeby nie dać za dużo. Najlepiej przygotuj sobie ściereczkę i zbieraj nadmiar. Ja zostawiam nutlock tylko na odcinkach gwintu gdzie jest kontakt z gniazdem śruby / nakrętką. Staram się żeby nie dawać środka więcej niż na głębokość gwintu. Resztę zbieram szmatką.
THIS IS THE PART OF ME...

Pozdrawiam
Krzysiek "Viper" HELI DRIVER :)

Post przez Leszekm35 » środa, 16 grudnia 2015, 23:39

Oki dziękuję za podpowiedź :)
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Leszek

Advertisement

Powrót do Inne